Co ma piernik do turystyki?
Jednym z gości III Forum Promocji Turystycznej będzie Andrzej Olszewski, twórca Żywego Muzeum Piernika. Opowie o tym, jak stworzyć produkt, który sam w sobie stanowi promocję dla miasta.
Czytaj więcej...
Promocja turystyki - co poszło źle
Trudno dziś uwierzyć w to, że na początku wieku na naszych rozwiązaniach w zarządzaniu promocją turystyczną wzorowały się inne kraje. Co poszło nie tak - dowiemy się na III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Wiceprezydent Wrocławia na Forum
Magdalena Piasecka, wiceprezydent Wrocławia będzie gościem III Forum Promocji Turystycznej, które odbędzie 19 kwietnia we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Warszawa czarterem z Radomia
Prezes PPL powiedział, że Lotnisko w Radomiu rekomendowane jako komplementarne dla Lotniska Chopina – podała PAP.
Czytaj więcej...
Naprawa zarządzania promocją
archiwum prywatne Ile wiemy o tym, na czym polega system zarządzania promocją turystyczną? Jakich reform oczekuje środowisko? I jak wyglądają propozycje zmian, opracowane przez Wojciecha Fedyka?
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Co ma piernik do turystyki?
  • Promocja turystyki - co poszło źle
  • Wiceprezydent Wrocławia na Forum
  • Warszawa czarterem z Radomia
  • Naprawa zarządzania promocją

Reklama

Reklama

poniedziałek, 21 listopad 2016 21:01

Toruński Solaris - jak z piernika

Napisane przez MG
Wnętrze hotelu Solaris Wnętrze hotelu Solaris AG

Dwie kamienice sprzed wieków przytulone do siebie w cichej uliczce odchodzącej od Rynku Staromiejskiego w Toruniu - idealny hotel na zwiedzanie tak pięknego miasta.

W starych, zabytkowych miastach tak się właśnie powinno nocować - hotel Solaris w starych dwóch kamienicach usytuowany jest w bocznej uliczce, minutę drogi spacerem od gwarnego rynku. Jakbyśmy nie byli zmęczeni zwiedzaniem grodu Kopernika i biesiadowaniem w nim - a w tym mieście i zwiedzać jest co, i biesiadować jest gdzie - powrót do hotelu nie jest problemem. A wnętrze wita nas mieszaniną nowoczesności i klimatu starej mieszczańskiej kamienicy. Toalety, łazienki, wyposażenie pokoi - wszystko najwyższym poziomie. Za to ściany i stare zachowane belkowania - sprzed czterystu lat. Każdy pokój ma nieco inny wystrój, ale w niektórych, gdy budzimy się, czujemy to samo, co goście drzewiej peregrynujący do piernikowego miasta.
Mimo, że w starej części Torunia poruszać się autem nie jest łatwo, pod hotel Solaris można podjechać. Niestety, jedynym mankamentem jest ograniczona liczba miejsc parkingowych - ostatnio były tylko cztery. Trzeba próbować zostawić na dłużej auto na przykład na Bulwarach Filadelfijskich nad Wisłą.
W hotelu do dyspozycji gości są 23 pokoje, mała sala konferencyjna. Na pewno wielką zaletą jest miejscowa kuchnia. Szef specjalizuje się w kuchni polskiej, ale czerpie nie tylko z jej tradycji, także z własnych lub podpatrzonych pomysłów i co lepszych wzorców europejskich. Porcje są na szczęście nie tylko smaczne, ale - wbrew ostatniej modzie - odpowiednio wielkie. Gość restauracji w Solarisie wychodzi najedzony i pełen wrażeń kulinarnych.
Warto do hotelu podejść wieczorem, po spacerze. Z zewnątrz obie kamienice przypominają pamiątkowe wycięte z piernika domy mieszczańskie. Piękne oświetlenie wydobywa szczegóły architektoniczne fasady a my juz przeczuwamy, że w środku musi być niebanalnie.

Przedstawiciele hotelu Solaris będą na stoisku Torunia podczas targów TT Warsaw w Warszawie w dniach 24-26 listopada.

Hotel Solaris
ul. Panny Marii 9
87-100 Toruń
www.hotel-solaris.pl