Koniec dublowania składki na TFG
MM Sprzedaż imprez turystycznych drugiemu touroperatorowi w celu dalszej odsprzedaży nie będzie podlegała przepisom nowej ustawy. Według interpretacji PIT, składkę na TFG będzie musiał płacić tylko ten organizator, który podpisze umowę z klientem.
Czytaj więcej...
LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Koniec dublowania składki na TFG
  • LOT nie chce być PUN PUT-em
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Sri Lanka liczy na Polaków

Reklama

Reklama

piątek, 18 listopad 2016 20:36

Spotkanie Hotelarzy Dolnego Śląska i Opolszczyzny

Napisane przez MG

23 listopada w hotelu ibis Styles Wrocław Centrum odbędzie się I Spotkanie Hotelarzy Dolnego Śląska i Opolszczyzny, współorganizowane przez Izbę Gospodarczą Hotelarstwa Polskiego i Dolnośląską Organizację Turystyczną.

Podczas spotkanie omówione zostaną m.in.: opłaty za reemisję programów telewizyjnych i praw autorskich, efektywna współpraca środowiska, system rezerwacyjny dot.travel, kategoryzacja obiektów.

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią IGHP intensyfikuje prace w regionach i systematycznie organizuje spotkania w różnych częściach kraju. W najbliższą środę 23 listopada przedstawiciele branży hotelarskiej i turystycznej spotkają się we wrocławskim hotelu ibis Styles Wrocław Centrum, aby porozmawiać o ważnych dla środowiska tematach, szczególnie w obrębie województwa dolnośląskiego i opolskie.

Marcin Mączyński, sekretarz generalny IGHP omówi inicjatywy Izby między innymi w zakresie stawek opłat za reemisję programów telewizyjnych oraz praw autorskich. Z kolei przedstawiciele Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej opowiedzą o systemie rezerwacyjnym dot.travel.

Wśród prelegentów wymienić trzeba Wojciecha Bilińskiego, zastępcę dyrektora wydziału sportu, rekreacji i turystyki urzędu marszałkowskiego województwa dolnośląskiego, którego przemówienie dotyczyć będzie kwestii kategoryzacji obiektów.

Podczas spotkania wystąpienie wygłosi również Artem Zozulia, dyrektor Konsulatu Honorowego Ukrainy we Wrocławiu i prezes Fundacji Ukraina, a Maria Hryceniak z Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej zaprezentuje temat "Studenci z Ukrainy we Wrocławiu".

Forum adresowane jest do właścicieli i dyrektorów hoteli z województwa dolnośląskiego i opolskiego.

Udział w forum jest bezpłatny. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc organizatorzy proszą o potwierdzenie uczestnictwa do dnia 18.11.2016, na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie 71 733 48 02 lub 535 723 825.