Koniec dublowania składki na TFG
MM Sprzedaż imprez turystycznych drugiemu touroperatorowi w celu dalszej odsprzedaży nie będzie podlegała przepisom nowej ustawy. Według interpretacji PIT, składkę na TFG będzie musiał płacić tylko ten organizator, który podpisze umowę z klientem.
Czytaj więcej...
LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Koniec dublowania składki na TFG
  • LOT nie chce być PUN PUT-em
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Sri Lanka liczy na Polaków

Reklama

Reklama

czwartek, 06 październik 2016 15:51

Wakacje 2016 - Malta najdroższa

Napisane przez MG
Wakacje 2016 - Malta najdroższa archiwum Maltańskiego Urzędu Turystyki

Malta, Stany Zjednoczone i Zjednoczone Emiraty Arabskie - w tych krajach Polacy zapłacili w wakacje najdrożej za noclegi. Rumunia, Łotwa i Ukraina były najtańsze.

Wyszukiwarka hoteli HotelsCombined.pl przygotowała zestawienie najdroższych i najtańszych kierunków tegorocznych letnich wyjazdów Polaków. Ranking powstał na podstawie średnich wartości rezerwacji dokonanych przez użytkowników z Polski w okresie lipiec-wrzesień 2016 roku.

10 krajów, w których za urlop Polacy zapłacili najwięcej

Średnia wartość rezerwacji hotelu na Malcie w tegorocznym sezonie wynosiła aż 1618 zł, co plasuje ją na szczycie rankingu miejsc, w których za noclegi zapłaciliśmy najwięcej.
Malta wyprzedziła, choć nieznacznie, nawet Stany Zjednoczone i Zjednoczone Emiraty Arabskie, które zajmują odpowiednio drugie i trzecie miejsce zestawienia. W Stanach Zjednoczonych średni koszt hotelu był zaledwie o 35 zł niższy niż na Malcie i wynosił 1583 zł, natomiast w Zjednoczonych Emiratach Arabskich gościom z Polski przyszło zapłacić za pobyt w hotelu średnio 1511 zł, czyli niewiele ponad 100 zł mniej niż za pobyt na Malcie. Zaraz za podium uplasowała się Japonia, w której średnia wartość rezerwacji hotelu wynosiła 1460 zł.

Piąte i szóste miejsce rankingu najdroższych kierunków zajmują uwielbiane od lat przez Polaków Grecja i Chorwacja. W Grecji średnia wartość rezerwacji dokonanej przez polskiego podróżnego wynosiła 1348 zł, natomiast w Chorwacji zaledwie 18 zł mniej, czyli 1330 zł. To dość wysokie kwoty zważywszy na to, jak dużą popularnością wśród polskich podróżnych cieszą się od lat te dwa gorące europejskie państwa.

Kolejne miejsce w rankingu zajmuje najmniejsze z państw nordyckich, czyli Dania. Tutaj średnia wartość rezerwacji hotelu wynosiła 1134 zł, czyli aż 300 zł taniej niż na Malcie. Ostatnie trzy miejsca zestawienia najdroższych kierunków zajmują kolejno Włochy, Islandia i Szwajcaria. Za pobyt w hotelu na Półwyspie Apenińskim Polacy zapłacili średnio 1122 zł, natomiast w Islandii 1105 zł. Zamykająca ranking Szwajcaria to średni koszt rezerwacji hotelu na poziomie 1092 zł.

Średnie wartości rezerwacji uśredniają koszty pobytów zarówno w 4- i 5-gwiazdkowych resortach, jak i w mniej zobowiązujących miejscach, takich jak pensjonaty i obiekty umożliwiające wynajęcie np. kilkuosobowego studia z kuchnią i łazienką. Oznacza to, że decydując się na urlop na Malcie lub we Włoszech użytkownicy serwisu HotelsCombined.pl mieli do wyboru wiele obiektów o różnym standardzie wyposażenia i dużej rozpiętości cen za nocleg.

10 krajów, w których za urlop Polacy zapłacili najmniej

Zaszczytne pierwsze miejsce w rankingu najtańszych kierunków tegorocznych urlopów Polaków zajmuje Rumunia. Tutaj średnia wartość rezerwacji hotelu wynosiła zaledwie 215 zł, czyli aż siedmiokrotnie taniej niż na Malcie.
Rumunia wyprzedziła Łotwę i Ukrainę, które zajmują kolejne miejsca zestawienia przygotowanego przez serwis HotelsCombined.pl. Na Łotwie średnia wartość rezerwacji hotelu wynosiła 277 zł, natomiast na Ukrainie 297 zł, czyli odpowiednio 60 zł i 80 zł więcej niż w Rumunii.

Czwarte i piąte miejsce zestawienia państw, w których polscy podróżni zapłacili w tym roku za pobyt w hotelu najmniej, zajmują kolejno Litwa (średnio 378 zł) i Czechy (średnio 414 zł). Zaskoczeniem może być za to zajmująca szóste miejsce stosunkowo odległa Słowenia i średnia wartość rezerwacji hotelu rzędu 509 zł, co znaczy, że polscy podróżni zapłacili tu za nocleg ponad dwukrotnie mniej niż w sąsiadującej z nią Chorwacji.

Siódme i ósme miejsce zestawienia zajmują kolejno Słowacja i Polska. U naszych południowych sąsiadów za pobyt zapłaciliśmy średnio 526 zł, natomiast odpoczywając w polskich hotelach, hostelach, apartamentach i pensjonatach jedynie średnio 10 zł więcej, czyli 536 zł. Jeśli chodzi o Polskę, jest to nadal dosyć wysoka kwota, co oznacza, że wakacje w kraju pomimo zróżnicowanej oferty turystycznej i bardzo dużej bazy noclegowej wciąż nie należą do najtańszych.

Najdroższe wśród najtańszych krajów, do których wyjechali w tegoroczne wakacje Polacy, są Niemcy i Węgry. Za pobyt w hotelu w Niemczech polskim podróżnym przyszło zapłacić średnio 585 zł, natomiast na Węgrzech 600 zł, czyli w obu przypadkach blisko trzykrotnie więcej niż w otwierającej to zestawienie Rumunii.

Łukasz Michta, Market Manager HotelsCombined w Europie Środkowo-Wschodniej i krajach bałtyckich, powiedział: “Z danych HotelsCombined wynika, że podróżowanie po Europie nadal należy do najtańszych sposobów na udane i zróżnicowane zagraniczne wakacje, nawet jeśli nocleg rezerwujemy na ostatnią chwilę. Dane pokazały także, że wybierając hotel kierujemy się nie tylko ceną, ale też opiniami gości. Bez względu na lokalizację, zdecydowanie chętniej rezerwowano obiekty, który mają wysoką ocenę użytkowników lub zdobyły oficjalne wyróżnienie Recognition of Excellence, które przyznajemy obiektom najwyżej ocenianym przez gości.”

Polityka prywatności

W celu realizacji obowiązku informacyjnego, zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. poniżej przekazujemy „klauzulę informacyjną” z prośbą o zapoznanie się.

Polityka prywatności i przetwarzania danych osobowych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Wydawnictwo „Wasze Podróże” z siedzibą w Warszawie 00-204 przy ul. Słonimskiego 1 lok. 33. Poniżej znajdziesz wszelkie niezbędne informacje dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych w związku z realizacją usługi informacyjnej.

2. Przedstawicielem Administratora jest Adam Gąsior: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

3. Dane osobowe przetwarzane są w celu w celu świadczenia usług informacyjnych przez Wydawnictwo Wasze Podróże oraz w celach marketingowych. Podstawą prawną jest art. 6 ust. 1 lit a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE - „RODO”).

4. Dane będą przetwarzane w celach marketingowych do momentu wycofania przez Ciebie zgody na takie przetwarzanie.

W zakresie usług Wydawnictwa Wasze Podróże Twoje dane będą przetwarzane przez okres, w którym usługi te będą świadczone oraz, w uzasadnionych wypadkach, po zakończeniu ich świadczenia, jednak wyłącznie jeżeli jest dozwolone lub wymagane w świetle obowiązującego prawa np. przetwarzanie w celach statystycznych, rozliczeniowych lub w celu dochodzenia roszczeń. W takim przypadku dane będą przetwarzane jedynie przez okres niezbędny do realizacji odpowiednich celów.

5. Po zakończeniu przetwarzania danych osobowych w pierwotnym celu, dane będą, w uzasadnionych wypadkach, przetwarzane po zakończeniu ich świadczenia, jednak wyłącznie jeżeli jest dozwolone lub wymagane w świetle obowiązującego prawa np. przetwarzanie w celach statystycznych, rozliczeniowych lub w celu dochodzenia roszczeń. W takim przypadku dane będą przetwarzane jedynie przez okres niezbędny do realizacji odpowiednich celów.

6. Podanie danych jest dobrowolne

7. Twoje dane osobowe nie będą przekazywane.

8. Jako administrator Twoich danych, zapewniamy Ci prawo dostępu do Twoich danych, możesz je również sprostować, żądać ich usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także skorzystać z uprawnienia do złożenia wobec Administratora sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych oraz prawa do przenoszenia danych do innego administratora danych. W przypadku wyrażenia dobrowolnej zgody, przysługuje Ci prawo cofnięcia zgody na przetwarzanie danych w dowolnym momencie co nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Informujemy także, że przysługuje Ci prawo wniesienia skargi do organu nadzorującego przestrzeganie przepisów ochrony danych osobowych.

9. Na niniejszej witrynie znajdują się wtyczki społecznościowe serwisu Facebook: „Lubię to”, które są powiązane z serwisem Facebook. Pod naszym artykułami umieszczany jest kod odwołujący się do serwisu Facebook. Używając przycisku „Lubię to”, użytkownik loguje się do serwisu Facebook, w którym obowiązują zasady ochrony prywatności określone przez serwis Facebook.