Co ma piernik do turystyki?
Jednym z gości III Forum Promocji Turystycznej będzie Andrzej Olszewski, twórca Żywego Muzeum Piernika. Opowie o tym, jak stworzyć produkt, który sam w sobie stanowi promocję dla miasta.
Czytaj więcej...
Promocja turystyki - co poszło źle
Trudno dziś uwierzyć w to, że na początku wieku na naszych rozwiązaniach w zarządzaniu promocją turystyczną wzorowały się inne kraje. Co poszło nie tak - dowiemy się na III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Wiceprezydent Wrocławia na Forum
Magdalena Piasecka, wiceprezydent Wrocławia będzie gościem III Forum Promocji Turystycznej, które odbędzie 19 kwietnia we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Warszawa czarterem z Radomia
Prezes PPL powiedział, że Lotnisko w Radomiu rekomendowane jako komplementarne dla Lotniska Chopina – podała PAP.
Czytaj więcej...
Naprawa zarządzania promocją
archiwum prywatne Ile wiemy o tym, na czym polega system zarządzania promocją turystyczną? Jakich reform oczekuje środowisko? I jak wyglądają propozycje zmian, opracowane przez Wojciecha Fedyka?
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Co ma piernik do turystyki?
  • Promocja turystyki - co poszło źle
  • Wiceprezydent Wrocławia na Forum
  • Warszawa czarterem z Radomia
  • Naprawa zarządzania promocją

Reklama

Reklama

czwartek, 14 lipiec 2016 13:38

Kto i dlaczego wynajmuje wakacyjne apartamenty?

Napisane przez MG
Apartamenty na Cyprze Apartamenty na Cyprze AG

Z najnowszego raportu przygotowanego przez HomeToGo.pl wynika, że turyści z Polski i zagranicy mają odmienne preferencje. 22,5 proc. Polaków planując wyjazd, zwraca dużą uwagę na to, czy w danym obiekcie znajduje się basen.

Daria Matusik, PR Manager HomeToGo w Polsce, powiedziała: “Wraz z wprowadzeniem nowego filtru wyszukiwania „dla rodziny”, który selekcjonuje obiekty przyjazne dla rodzin z dziećmi, zauważyliśmy duże zainteresowanie tą opcją wśród polskich użytkowników. Z drugiej jednak strony turyści zagraniczni za najważniejsze udogodnienie uznają możliwość wyjazdu z pupilem i dostęp do Internetu, a filtr wyszukiwania „dla rodziny” nie znalazł się nawet w dziesięciu najczęściej wybieranych. Poprzez przeprowadzone badanie chcieliśmy pokazać czym różnią się polscy od zagranicznych urlopowiczów w odniesieniu do wyboru poszczególnych udogodnień w miejscach zakwaterowania.”

Polacy chcą basenów
Badanie HomeToGo.pl potwierdza, że aż 22,5 proc. Polaków planując wyjazd, zwraca dużą uwagę na to, czy w danym obiekcie znajduje się basen. Dla 16,6 proc. ważne jest, żeby dom lub apartament był przystosowany do rodzin z dziećmi, a co dziesiąta osoba oczekuje, że w kwaterze będzie znajdować się telewizor. Nieco mniej osób (9,4 proc.) chciałoby mieć możliwość spędzenia wakacji ze swoim pupilem. Niemniej istotne okazały się być także możliwość skorzystania z sauny (9,1 proc.) oraz dostęp do Internetu (8, proc.%). Pomimo tego, że 6,3 proc. użytkowników szuka zakwaterowania z własną kuchnią, dostępność zmywarki, a także pralki istotna jest już tylko dla niespełna co pięćdziesiątej osoby.

Zagraniczni turyści - najważniejsze są zwierzęta
Przeprowadzone badanie wyraźnie pokazuje, że zagraniczni turyści przyjeżdżający na wakacje do Polski mają inne wymagania. Co piąty obcokrajowiec szuka obiektów, w których dozwolone jest trzymanie zwierząt domowych. Innym ważnym udogodnieniem dla osób przyjeżdżających z zagranicy jest fakt, czy w danym apartamencie można korzystać z Internetu. W porównaniu do Polaków prawie dwa razy mniej zagranicznych turystów zwraca uwagę na to, czy podczas pobytu w danym miejscu zakwaterowania można korzystać z basenu (12 proc.). Wakacji bez telewizji nie wyobraża sobie 7,5 proc. obcokrajowców. Również 7,5 proc. z nich zależy na własnym tarasie, ale już tylko 4 proc. osób na dostępie do sauny lub kuchni w swoim apartamencie.

Badanie opiera się na danych z porównywarki HomeToGo.pl zebranych na podstawie aktywności użytkowników korzystających z tej platformy. Wyniki przedstawiają różnice pomiędzy dziesięcioma najczęściej używanymi filtrami wyszukiwania, które wybierali polscy i zagraniczni użytkownicy szukający zakwaterowania w Polsce.