Koniec dublowania składki na TFG
MM Sprzedaż imprez turystycznych drugiemu touroperatorowi w celu dalszej odsprzedaży nie będzie podlegała przepisom nowej ustawy. Według interpretacji PIT, składkę na TFG będzie musiał płacić tylko ten organizator, który podpisze umowę z klientem.
Czytaj więcej...
LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Koniec dublowania składki na TFG
  • LOT nie chce być PUN PUT-em
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Sri Lanka liczy na Polaków

Reklama

Reklama

środa, 13 lipiec 2016 16:29

Najstarszy tatrzański hotel - Łomnica - będzie gotowy na Sylwestra

Napisane przez MG
Remont hotelu Łomnica w Tatrzańskiej Łomnicy Remont hotelu Łomnica w Tatrzańskiej Łomnicy archiwum Korzar Poprad

Zbudowany w 1893 roku hotel Łomnicy w Tatrzańskiej Łomnicy po latach doczekał się remontu i rekonstrukcji. Hotel ma być otwarty jeszcze przed końcem roku.

Pavol Franco, architekt powiedział: “Jako, że hotel jest na liście narodowych pamiątek kultury, wszystkie prace konsultujemy z wojewódzkim urzędem zabytków w Koszycach. Krok po kroku badamy wszystkie elementy i staramy się je dostosować do dzisiejszych wymagań turystów odwiedzających Tatry.”

Hotel przed ponad dwadzieścia lat niszczał. Celem inwestora jest powrót obiektu do dawnej świetności. Wewnątrz znajdą się m.in. oryginalne łuki, żelazny portyk, drewniane belki stropowe.

Dyrektor generalny hotelu, Zuzana Kovaľová, skomentowała: “Jesteśmy w dwóch trzecich rekonstrukcji, czeka nas najbardziej skomplikowana i najbardziej delikatna część prac - urządzenie wnętrz hotelu. Problemem jest to, że nie zachowały się zdjęcia wnętrz hotelu sprzed lat. Szukamy ich u kolekcjonerów, ludzi którzy interesują się od lat Tatrami i historią Tatrzańskiej Łomnicy. Na razie jednak bez rezultatu."

Koszt inwestycji wyniesie 7,5 mln euro a hotel ma być otwarty 31 grudnia.
Oprócz starego, pierwotnego budynku dodana będzie nowa część z salą kongresową i centrum wellness. Pojemnośc hotelu wzrośnie z dawnych 28 pokoi do 70 z ok. 140 łożkami. W części historycznej zostanie odtworzona m.in. kawiarnia z tarasem a w piwnicach - winoteka i bar specjalizujący się w koniakach.

Hotel Łomnica został zbudowany w roku 1893 według projektu architekta Gedeona Majunkego ze Spišskej Soboty. Dopiero w latach 1904 - 1906 powstały większe hotele - grand w: Starym Smokowcu, Tatrzańskiej Łomnicy i Szczyrbskim Jeziorze.