Co ma piernik do turystyki?
Jednym z gości III Forum Promocji Turystycznej będzie Andrzej Olszewski, twórca Żywego Muzeum Piernika. Opowie o tym, jak stworzyć produkt, który sam w sobie stanowi promocję dla miasta.
Czytaj więcej...
Promocja turystyki - co poszło źle
Trudno dziś uwierzyć w to, że na początku wieku na naszych rozwiązaniach w zarządzaniu promocją turystyczną wzorowały się inne kraje. Co poszło nie tak - dowiemy się na III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Wiceprezydent Wrocławia na Forum
Magdalena Piasecka, wiceprezydent Wrocławia będzie gościem III Forum Promocji Turystycznej, które odbędzie 19 kwietnia we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Warszawa czarterem z Radomia
Prezes PPL powiedział, że Lotnisko w Radomiu rekomendowane jako komplementarne dla Lotniska Chopina – podała PAP.
Czytaj więcej...
Naprawa zarządzania promocją
archiwum prywatne Ile wiemy o tym, na czym polega system zarządzania promocją turystyczną? Jakich reform oczekuje środowisko? I jak wyglądają propozycje zmian, opracowane przez Wojciecha Fedyka?
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Co ma piernik do turystyki?
  • Promocja turystyki - co poszło źle
  • Wiceprezydent Wrocławia na Forum
  • Warszawa czarterem z Radomia
  • Naprawa zarządzania promocją

Reklama

Reklama

środa, 13 lipiec 2016 16:29

Najstarszy tatrzański hotel - Łomnica - będzie gotowy na Sylwestra

Napisane przez MG
Remont hotelu Łomnica w Tatrzańskiej Łomnicy Remont hotelu Łomnica w Tatrzańskiej Łomnicy archiwum Korzar Poprad

Zbudowany w 1893 roku hotel Łomnicy w Tatrzańskiej Łomnicy po latach doczekał się remontu i rekonstrukcji. Hotel ma być otwarty jeszcze przed końcem roku.

Pavol Franco, architekt powiedział: “Jako, że hotel jest na liście narodowych pamiątek kultury, wszystkie prace konsultujemy z wojewódzkim urzędem zabytków w Koszycach. Krok po kroku badamy wszystkie elementy i staramy się je dostosować do dzisiejszych wymagań turystów odwiedzających Tatry.”

Hotel przed ponad dwadzieścia lat niszczał. Celem inwestora jest powrót obiektu do dawnej świetności. Wewnątrz znajdą się m.in. oryginalne łuki, żelazny portyk, drewniane belki stropowe.

Dyrektor generalny hotelu, Zuzana Kovaľová, skomentowała: “Jesteśmy w dwóch trzecich rekonstrukcji, czeka nas najbardziej skomplikowana i najbardziej delikatna część prac - urządzenie wnętrz hotelu. Problemem jest to, że nie zachowały się zdjęcia wnętrz hotelu sprzed lat. Szukamy ich u kolekcjonerów, ludzi którzy interesują się od lat Tatrami i historią Tatrzańskiej Łomnicy. Na razie jednak bez rezultatu."

Koszt inwestycji wyniesie 7,5 mln euro a hotel ma być otwarty 31 grudnia.
Oprócz starego, pierwotnego budynku dodana będzie nowa część z salą kongresową i centrum wellness. Pojemnośc hotelu wzrośnie z dawnych 28 pokoi do 70 z ok. 140 łożkami. W części historycznej zostanie odtworzona m.in. kawiarnia z tarasem a w piwnicach - winoteka i bar specjalizujący się w koniakach.

Hotel Łomnica został zbudowany w roku 1893 według projektu architekta Gedeona Majunkego ze Spišskej Soboty. Dopiero w latach 1904 - 1906 powstały większe hotele - grand w: Starym Smokowcu, Tatrzańskiej Łomnicy i Szczyrbskim Jeziorze.