Koniec dublowania składki na TFG
MM Sprzedaż imprez turystycznych drugiemu touroperatorowi w celu dalszej odsprzedaży nie będzie podlegała przepisom nowej ustawy. Według interpretacji PIT, składkę na TFG będzie musiał płacić tylko ten organizator, który podpisze umowę z klientem.
Czytaj więcej...
LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Koniec dublowania składki na TFG
  • LOT nie chce być PUN PUT-em
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Sri Lanka liczy na Polaków

Reklama

Reklama

środa, 22 czerwiec 2016 12:37

Hotele polskie podrożały w maju o ponad 13 proc.

Napisane przez MG
Hotel ibis Centrum Warszawa Hotel ibis Centrum Warszawa archiwum ibis

W piątym miesiącu tego roku najpopularniejsze w Polsce byłu hotele 3*, ich udział w rynku wyniósł prawie 50 proc.

W maju odnotowano wzrost średniej ceny pokojonocy o 13,09 proc. w stosunku do analogicznego miesiąca w roku 2015

Średnia cena pokojonocy osiągnęła poziom 187,36 zł, wobec 165,67 zł rok wcześniej. Podobnie jak we wcześniejszych miesiącach, największy wzrost odnotowano w przypadku hoteli o standardzie 1* (51 proc.). W najmniejszym stopniu średnia cena wzrosła w obiektach o standardzie 3* (11,98 proc.).

Ranking popularności hoteli według kryterium popularności otwierają obiekty 3-gwiazdkowe. Ich udział w rynku rezerwacji w maju tego roku wyniósł 48,71 proc., i był o 0,09 punkta procentowego wyższy niż przed rokiem. Największy przyrost rezerwacji odnotowano w przypadku hoteli 2-gwiazdkowych, których udział wyniósł 10,62 proc. (wzrost o 1,33 p.p. w porównaniu do maja 2015). Z kolei największy spadek udziału w rynku miał miejsce w przypadku najdroższych obiektów 5-gwiazdkowych (spadek o 0,96 p.p. do poziomu 1,64 proc.).

W maju najchętniej rezerwowano hotele w Warszawie. Udział rynkowy warszawskich hoteli w tym okresie wyniósł 25,6 proc. i był o 2 p.p. niższy niż rok wcześniej. Drugą najchętniej odwiedzaną destynacją był Wrocław, z udziałem na poziomie 8,2 proc. (1 p.p. więcej niż rok wcześniej). Na „podium” znalazł się również Kraków, z udziałem na poziomie 6,84 proc. (0,4 p.p. wyższym niż w roku ubiegłym).

W maju klienci Hotele.pl rezerwowali hotele średnio na 9 dni przed datą rozpoczęcia pobytu. Z najmniejszym wyprzedzeniem dokonywano rezerwacji w obiektach o standardzie 4* (8,5 dnia przed przyjazdem do hotelu), natomiast największy okres pomiędzy datą dokonania rezerwacji a datą rozpoczęcia pobytu zanotowano w przypadku hoteli 1* (23,2 dnia).