Reklama

Reklama

Reklama

środa, 22 czerwiec 2016 12:37

Hotele polskie podrożały w maju o ponad 13 proc.

Napisane przez MG
Hotel ibis Centrum Warszawa Hotel ibis Centrum Warszawa archiwum ibis

W piątym miesiącu tego roku najpopularniejsze w Polsce byłu hotele 3*, ich udział w rynku wyniósł prawie 50 proc.

W maju odnotowano wzrost średniej ceny pokojonocy o 13,09 proc. w stosunku do analogicznego miesiąca w roku 2015

Średnia cena pokojonocy osiągnęła poziom 187,36 zł, wobec 165,67 zł rok wcześniej. Podobnie jak we wcześniejszych miesiącach, największy wzrost odnotowano w przypadku hoteli o standardzie 1* (51 proc.). W najmniejszym stopniu średnia cena wzrosła w obiektach o standardzie 3* (11,98 proc.).

Ranking popularności hoteli według kryterium popularności otwierają obiekty 3-gwiazdkowe. Ich udział w rynku rezerwacji w maju tego roku wyniósł 48,71 proc., i był o 0,09 punkta procentowego wyższy niż przed rokiem. Największy przyrost rezerwacji odnotowano w przypadku hoteli 2-gwiazdkowych, których udział wyniósł 10,62 proc. (wzrost o 1,33 p.p. w porównaniu do maja 2015). Z kolei największy spadek udziału w rynku miał miejsce w przypadku najdroższych obiektów 5-gwiazdkowych (spadek o 0,96 p.p. do poziomu 1,64 proc.).

W maju najchętniej rezerwowano hotele w Warszawie. Udział rynkowy warszawskich hoteli w tym okresie wyniósł 25,6 proc. i był o 2 p.p. niższy niż rok wcześniej. Drugą najchętniej odwiedzaną destynacją był Wrocław, z udziałem na poziomie 8,2 proc. (1 p.p. więcej niż rok wcześniej). Na „podium” znalazł się również Kraków, z udziałem na poziomie 6,84 proc. (0,4 p.p. wyższym niż w roku ubiegłym).

W maju klienci Hotele.pl rezerwowali hotele średnio na 9 dni przed datą rozpoczęcia pobytu. Z najmniejszym wyprzedzeniem dokonywano rezerwacji w obiektach o standardzie 4* (8,5 dnia przed przyjazdem do hotelu), natomiast największy okres pomiędzy datą dokonania rezerwacji a datą rozpoczęcia pobytu zanotowano w przypadku hoteli 1* (23,2 dnia).

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.