Reklama

Reklama

Reklama

poniedziałek, 23 maj 2016 15:00

Hotele w kwietniu droższe prawie o 10 proc.

Napisane przez MG
Hotel ibis Centrum Warszawa Hotel ibis Centrum Warszawa materiały prasowe

W kwietniu. średnia cena pokojonocy osiągnęła poziom 188,40 zł, wobec 171,96 zł w roku poprzednim. Wzrost miał miejsce w przypadku wszystkich kategorii obiektów, z wyjątkiem hoteli o standardzie 5*, gdzie zanotowano symboliczny spadek średniej ceny o 0,16 proc.

Kolejny miesiąc z rzędu największy wzrost miał miejsce w przypadku obiektów o standardzie 1*, w przypadku których średnia cena pokojonocy wzrosła o 46 proc. w ujęciu rok do roku.

Najchętniej rezerwowanymi hotelami w kwietniu br. były obiekty 3*, których udział w łącznej liczbie rezerwacji wyniósł 47,72 proc. (spadek o 0,37 p.p. w stosunku do roku poprzedniego). Największą zmianę udziału w rynku rezerwacji odnotowano w przypadku hoteli 2*, których udział zwiększył się o 1,46 p.p. w porównaniu do roku poprzedniego.
Warszawa niezmiennie pozostaje na czele listy najchętniej odwiedzanych miast. Udział stolicy w łącznej liczbie rezerwacji w kwietniu wyniósł 25,87 proc. (spadek o 4,5 proc. w ujęciu r/r). Znaczny awans w rankingu zanotował Szczecin (wzrost udziału o 29,1 proc., do poziomu 2,3 proc.) oraz Rzeszów (wzrost udziału o 26,1 proc., do poziomu 1,75 proc.). Pośród miast, które straciły na popularności, znalazł się m.in. Kraków (spadek o 10,2 peroc., do poziomu 6,46 proc.) oraz Gdańsk (spadek o 16,8 proc., do poziomu 2,85 proc.).

W kwietniu klienci Hotele.pl rezerwowali hotele średnio na 8,8 dnia przed datą rozpoczęcia pobytu. Z najmniejszym wyprzedzeniem dokonywano rezerwacji w obiektach o standardzie 4* (8,06 dnia przed przyjazdem do hotelu), natomiast największy okres pomiędzy datą dokonania rezerwacji a datą rozpoczęcia pobytu zanotowano w przypadku hoteli 1* (19,9 dnia).

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.