Reklama

Reklama

Reklama

czwartek, 28 kwiecień 2016 21:20

Hotele droższe w marcu o 13 proc.

Napisane przez MG
Hotele droższe w marcu o 13 proc. archiwum ibis

W marcu średnia ceny noclegów w polskich hotelach wzrosła o 13 proc. w stosunku do analogicznego okresu rok wcześniej. Najbardziej, bo prawie aż o 30 proc. podrożały hotele jednogwiazdkowe.

Jak podaje portal Hotele.pl, średnia cena pokojonocy w marcu wyniosła 194,96 zł, tymczasem rok wcześniej osiągnęła poziom 172,52 zł. Wzrost miał miejsce w przypadku wszystkich kategorii obiektów. W największym stopniu średnia cena wzrosła w przypadku hoteli o standardzie 1* - do poziomu 143,87 zł, co stanowi wzrost o 29,97 proc. Hotele 2* podrożały o 17,63 proc., hotele 3* - o 111,31 proc, hotele 4* - o 7,4 proc., hotele 5* - o 3,44 proc., zaś inne obiekty noclegowe – o 3,8 proc.

W marcu najczęściej rezerwowano hotele 3*, których łączny udział w liczbie rezerwacji wyniósł 48,47 proc. (wzrost o 0,09 punktu procentowego w stosunku do roku poprzedniego). W największym stopniu zmienił się udział obiektów o standardzie 1*, w przypadku których zanotowano wzrost udziału w rynku rezerwacji o 0,7 punktu procentowego do poziomu 4,88 proc..

Największą popularnością wśród klientów Hotele.pl cieszyły się hotele w Warszawie. Udział tego miasta w łącznej liczbie rezerwacji wyniósł 25,54 proc., i był większy od analogicznego okresu rok wcześniej o 0,41 punktu procentowego. Znaczny wzrost udziału odnotował Wrocław – udział tego miasta wzrósł 1 punkt procentowy., do poziomu 9,5 proc. Spośród najbardziej popularnych celów podróży w marcu, swój udział w łącznej liczbie rezerwacji powiększył również Szczecin (wzrost 0,55 punktu procentowego do poziomu 2,58 proc.) oraz Rzeszów (wzrost 0,43 punktu procentowego do poziomu 1,76 proc.).
Nieco mniejszą popularnością niż rok wcześniej cieszyły się takie miasta jak Kraków (spadek udziału o 0,48 punktu procentowego do poziomu 6,24 proc.), Poznań (spadek udziału o 0,42 punktu procentowego do poziomu 6,14 proc.), czy też Katowice (spadek udziału o 0,78 punktu procentowego do poziomu 2,51 proc.)

W marcu klienci Hotele.pl rezerwowali noclegi średnio na 9,4 dnia przed planowaną datą przyjazdu do hotelu, tj. o 1 dzień wcześniej niż w roku poprzednim. Z najkrótszym wyprzedzeniem rezerwowano hotele 2* (9 dni), a z najdłuższym obiekty 1* (19 dni).

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.