LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
"Tezy Fedyka" o promocji turystyki
Większa elastyczność, wyeliminowanie dublowania działań i wyraźne określenie wskaźników oraz odpowiedzialności za prowadzone działania – to niektóre z potrzeb naprawy polskiego systemu zarządzania promocją turystyczną.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • LOT nie chce być PUN PUT-em
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Sri Lanka liczy na Polaków
  • "Tezy Fedyka" o promocji turystyki

Reklama

Reklama

czwartek, 28 styczeń 2016 16:59

Rekordowy rok w sieci Hilton Worldwide

Napisane przez MG

Sieć Hilton Worldwide poinformowała o osiągnięciu kolejnego, historycznego sukcesu – wraz z otwarciem hotelu Hilton N'Djamena w Czadzie, firma działa już w 100 krajach i terytoriach na całym świecie. Sieć posiada największy portfel projektów będących w trakcie realizacji - w samym 2015 roku otwierany był średnio jeden hotel dziennie.

Przez cały 2015 rok strategicznym celem spółki był organiczny wzrost, który realizowano dzięki sile 12 wiodących marek hoteli, znajdujących się w portfolio firmy. Hilton Worldwide jest największą i najszybciej rozwijającą się siecią hotelową na świecie. W podsumowaniu 2015 roku, firma wskazuje osiągnięcia takie jak:
Podpisanie umów dotyczących realizacji nowych hoteli, w których znajdzie się w sumie ponad 100 000 pokoi. Obecnie w portfelu firmy jest 275 000 pokoi na całym świecie, z czego połowa w różnych stadiach przygotowania. O skali rozwoju sieci świadczy również fakt, że pokoje będące w przygotowaniu, stanowią prawie 20 proc.ogólnej liczby pokoi będących w budowie na całym świecie.
· - Do portfolio firmy dołączyło ponad 50 000 pokoi w kwocie brutto i ponad 43 000 pokoi w kwocie netto, co stanowi 6,6 proc. wzrost w segmencie obiektów zarządzanych i franczyzowych.
· - 14 500 pokoi dołączyło do portfolio sieci w wyniku przejęcia hoteli od innych sieci i niezależnych operatorów. Pozyskane w ten sposób nieruchomości, reprezentują prawie 30% wszystkich otwarć, które miały miejsce w 2015 roku.

Ostatni rok był dla sieci wyjątkowy również z innych powodów. Stworzono ponad 20 000 nowych miejsc pracy było to możliwe dzięki rozwojowi obiektów zarządzanych przez Hilton Worldwide, jak i tych działających na zasadach franczyzy. Ponad 140 milionów podróżnych, zdecydowało się skorzystać z usług ponad 4 600 hoteli będących własnością sieci, przez nią zarządzanych i działających na zasadach franczyzy.
Od 2007 roku, sieć Hilton Worldwide odnotowała ponad 50 proc. wzrost i z sukcesem wprowadziła trzy nowe marki hotelowe. Łączna liczba pokoi, działających pod szyldami wspomnianych marek, lub będących w różnych stadiach przygotowania sięga 60 000. Rozbudowa portfolio marek będzie wciąż kontynuowana w 2016 roku – sieć zapowiada kolejną markę średniego segmentu, która przyczyni się do dalszego rozwoju oferty.

Christopher J. Nassetta, prezes i dyrektor generalny Hilton Worldwide, powiedział: „Kolejny kamień milowy i fakt, że jesteśmy obecni aż w 100 krajach, jest świadectwem siły naszych poszczególnych marek hotelowych. Hilton Worldwide jest najszybciej rozwijającą się siecią hotelarską na świecie, a także firmą, która może poszczycić się największą liczbą pokoi będących w przygotowaniu. Dokładamy wszelkich starań, żeby nasi właściciele mogli cieszyć się jak najlepszymi stopami zwrotu, żeby nasi goście mogli korzystać z atrakcyjnej oferty dostosowanej do ich potrzeb, i by członkowie naszego zespołu cieszyli się ze wspaniałego miejsca pracy".