Co ma piernik do turystyki?
Jednym z gości III Forum Promocji Turystycznej będzie Andrzej Olszewski, twórca Żywego Muzeum Piernika. Opowie o tym, jak stworzyć produkt, który sam w sobie stanowi promocję dla miasta.
Czytaj więcej...
Promocja turystyki - co poszło źle
Trudno dziś uwierzyć w to, że na początku wieku na naszych rozwiązaniach w zarządzaniu promocją turystyczną wzorowały się inne kraje. Co poszło nie tak - dowiemy się na III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Wiceprezydent Wrocławia na Forum
Magdalena Piasecka, wiceprezydent Wrocławia będzie gościem III Forum Promocji Turystycznej, które odbędzie 19 kwietnia we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Warszawa czarterem z Radomia
Prezes PPL powiedział, że Lotnisko w Radomiu rekomendowane jako komplementarne dla Lotniska Chopina – podała PAP.
Czytaj więcej...
Naprawa zarządzania promocją
archiwum prywatne Ile wiemy o tym, na czym polega system zarządzania promocją turystyczną? Jakich reform oczekuje środowisko? I jak wyglądają propozycje zmian, opracowane przez Wojciecha Fedyka?
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Co ma piernik do turystyki?
  • Promocja turystyki - co poszło źle
  • Wiceprezydent Wrocławia na Forum
  • Warszawa czarterem z Radomia
  • Naprawa zarządzania promocją

Reklama

Reklama

czwartek, 21 styczeń 2016 14:40

Noclegi w polskich hotelach drożeją

Napisane przez MG
Noclegi w polskich hotelach drożeją archiwum Ibisa

Grudzień 2015 roku charakteryzował się wzrostem średniej ceny pokojonocy o 10,6 proc. w stosunku do grudnia 2014 roku.

Jest to już kolejny miesiąc z rzędu, w którym obserwujemy ten wzrostowy trend, i jak na razie grudzień jest miesiącem, w którym zaobserwowano najwyższą wartość tego wskaźnika.

W porównaniu do grudnia 2014 roku, średnia cena pokojonocy wzrosła w przypadku wszystkich kategorii obiektów. Szczególnie zwraca uwagę wzrost w obiektach o standardzie 1*, który wyniósł aż ponad 112 proc. Znaczący wzrost odnotowano również w segmencie hoteli 5*, gdzie średnia cena wzrosła o niecałe 16 proc.. W porównaniu do grudnia 2014 roku mniej płacono za nocleg w apartamentach – mieliśmy w tym przypadku do czynienia ze spadkiem średniej ceny pokojonocy o 17,4 proc..
Niezmiennie na czele rankingu najchętniej rezerwowanych hoteli znalazły się obiekty o standardzie 3*, choć ich udział w ogólnej liczbie rezerwacji zmalał w ujęciu rok do roku, i wyniósł 45,9 proc. (spadek o 4,1 punkta procentowego w stosunku do grudnia 2014 roku). Chętniej niż w roku ubiegłym rezerwowano noclegi w hotelach 4*, których udział wzrósł o 1,4 pp. do poziomu 23,7 proc.. Praktycznie nie zmieniło się zainteresowanie obiektami o standardzie 5*, w przypadku których odnotowano symboliczny wzrost udziału o niecałe 0,1 pp.