Reklama

Reklama

Reklama

czwartek, 21 styczeń 2016 14:40

Noclegi w polskich hotelach drożeją

Napisane przez MG
Noclegi w polskich hotelach drożeją archiwum Ibisa

Grudzień 2015 roku charakteryzował się wzrostem średniej ceny pokojonocy o 10,6 proc. w stosunku do grudnia 2014 roku.

Jest to już kolejny miesiąc z rzędu, w którym obserwujemy ten wzrostowy trend, i jak na razie grudzień jest miesiącem, w którym zaobserwowano najwyższą wartość tego wskaźnika.

W porównaniu do grudnia 2014 roku, średnia cena pokojonocy wzrosła w przypadku wszystkich kategorii obiektów. Szczególnie zwraca uwagę wzrost w obiektach o standardzie 1*, który wyniósł aż ponad 112 proc. Znaczący wzrost odnotowano również w segmencie hoteli 5*, gdzie średnia cena wzrosła o niecałe 16 proc.. W porównaniu do grudnia 2014 roku mniej płacono za nocleg w apartamentach – mieliśmy w tym przypadku do czynienia ze spadkiem średniej ceny pokojonocy o 17,4 proc..
Niezmiennie na czele rankingu najchętniej rezerwowanych hoteli znalazły się obiekty o standardzie 3*, choć ich udział w ogólnej liczbie rezerwacji zmalał w ujęciu rok do roku, i wyniósł 45,9 proc. (spadek o 4,1 punkta procentowego w stosunku do grudnia 2014 roku). Chętniej niż w roku ubiegłym rezerwowano noclegi w hotelach 4*, których udział wzrósł o 1,4 pp. do poziomu 23,7 proc.. Praktycznie nie zmieniło się zainteresowanie obiektami o standardzie 5*, w przypadku których odnotowano symboliczny wzrost udziału o niecałe 0,1 pp.

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.