Reklama

Reklama

Reklama

piątek, 20 listopad 2015 15:38

Hotele nieco droższe w październiku

Napisane przez MG
Hotele nieco droższe w październiku archiwum Gromady

W porównaniu do września w październiku odnotowano wzrost średniej ceny pokojonocy, która wyniosła 186,86 zł i była o 1,7 proc. wyższa niż w miesiącu poprzedzającym. Również w ujęciu rok do roku mieliśmy do czynienia ze wzrostem, w tym przypadku jednak nieco wyraźniejszym, bo 2,95 proc.

Wzrost średniej ceny pokojonocy najbardziej był widoczny w przypadku hoteli 5*, i wyniósł 11,5 proc.. Spadek średniej ceny odnotowano w przypadku hoteli 3* (-4,3 proc.) oraz w przypadku apartamentów (-0,2 proc.).

W październiku użytkownicy Hotele.pl rezerwowali nocleg średnio na 6 dni przed rozpoczęciem pobytu. Z najmniejszym wyprzedzeniem (5 dni) rezerwowano hotele 2*, a z największym (10 dni) hotele 5*.

Spośród największych miast, najdłuższy okres pomiędzy datą rezerwacji, a datą rozpoczęcia pobytu, odnotowano w przypadku Krakowa (11 dni), natomiast najkrótszy w przypadku Warszawy (7 dni).

Najchętniej wybieranymi hotelami w październiku były obiekty o standardzie 3*, których udział w łącznej liczbie rezerwacji wyniósł 49,31 proc.. Również chętnie wybierano oferty hoteli 4*, których udział wyniósł 21,3 proc.. Najrzadziej rezerwowano luksusowe hotele 5*, których udział wyniósł 3,02 proc..

Najtańsze hotele, tj. obiekty o standardzie 1* i 2*, odnotowały udział odpowiednio w wysokości 4,48 proc. oraz 9,45 proc.. Relatywnie niewielka różnica w średniej cenie pokojonocy hoteli o tym standardzie, oraz obiektów 3*, powoduje, że klienci byli bardziej skłonni wybierać hotele nieco droższe, ale o zauważalnie lepszym standardzie.

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.