Koniec dublowania składki na TFG
MM Sprzedaż imprez turystycznych drugiemu touroperatorowi w celu dalszej odsprzedaży nie będzie podlegała przepisom nowej ustawy. Według interpretacji PIT, składkę na TFG będzie musiał płacić tylko ten organizator, który podpisze umowę z klientem.
Czytaj więcej...
LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Koniec dublowania składki na TFG
  • LOT nie chce być PUN PUT-em
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Sri Lanka liczy na Polaków

Reklama

Reklama

poniedziałek, 09 listopad 2015 13:11

Polacy lubią wynosić przedmioty z hotelu

Napisane przez MG
Polacy lubią wynosić przedmioty z hotelu archiwuwm Grand Hotel Sofia

Najczęściej wynoszone są suszarki, ręczniki, wieszaki i kapcie hotelowe.

Serwis KAYAK.pl spytał polskich turystów, z jakimi przedmiotami najchętniej wracają do domu i z jakich powodów to właśnie one lądują w ich bagażach.

71 proc. ankietowanych Polaków przyznało, że zabierają ze sobą przedmioty z hotelu.
Jakie są ku temu powody?
46 proc. uczestników ankiety wykorzystuje je w czasie dalszej podróży, a 26 proc. wyznało, że te zdobycze mają dla nich wartość pamiątkową.
18 proc. podróżnych winą za przywłaszczanie sobie hotelowych drobiazgów obarcza swoją skłonność do kleptomanii, natomiast 10 proc. po prostu docenia ciekawy styl wystroju pokoi hotelowych.
Jakie przedmioty najczęściej lądują w walizkach podróżnych?
Płacąc za pobyt w hotelu, wielu gości wychodzi z założenia, że pewne rzeczy im się należą. Warto jednak pamiętać, że granica między tym, co wypada zabrać, a co może być uważane za kradzież, jest dość płynna. Aby ułatwić podróżnym właściwy osąd sytuacji, KAYAK.pl podzielił przedmioty, cieszące się największą popularnością, na dwie kategorie.
Do pierwszej „dozwolonej" kategorii należą ulubione zdobycze polskich gości, czyli przybory toaletowe. Do domu zabiera je aż 60 proc. ankietowanych. Trochę rzadziej w ich walizkach lądują takie przedmioty, jak pasta do zębów (42 proc.), kapcie (30 proc.) czy notatniki i długopisy (27 proc.). Goście, którzy opuszczają hotel wyposażeni w wyżej wymienione rzeczy, nie muszą się jednak niczym przejmować.
Inaczej sytuacja wygląda w przypadku przedmiotów z drugiej, „niedozwolonej" kategorii, których miejsce jest zdecydowanie w hotelu. Aż 43 proc. z 71 proc. ankietowanych, którzy przyznali się do kolekcjonowania hotelowych „pamiątek", nigdy nie wraca do domu z „niedozwolonymi" przedmiotami. Wyniki ankiety pokazują, że najwięcej zakazanych łupów znika z łazienek - aż 40 proc. gości nie wyrusza do domu bez suszarki, 38 proc. docenia jakość hotelowych ręczników, a 35 proc. pakuje do walizki wieszaki. 14 proc. ankietowanych przyznało się do zabierania tabliczki „Nie przeszkadzać".

Najczęściej zabierane „dozwolone" przedmioty

1. Przybory toaletowe 60 proc.
2. Pasta do zębów 42 proc.
3. Kapcie 30 proc.
4. Przybory do pisania (długopisy, koperty, notesy) 27 proc.
5. Czepek pod prysznic 23 proc.

Najczęściej zabierane „niedozwolone" przedmioty

1. Suszarka 40 proc.
2. Ręczniki 38 proc.
3. Wieszaki 35 proc.
4. Szlafrok 32 proc.
5. Zasłony 31 proc.

Ankietę przeprowadzono również wśród mieszkańców innych krajów europejskich. Oto wybrane wyniki z niektórych z nich:
Polaków i Hiszpanów charakteryzuje podobne podejście - 61 proc. hiszpańskich ankietowanych przyznało, że do domu nie wraca bez hotelowych suszarek.
23 proc. Francuzów kolekcjonuje... grzebienie.
Niemcy natomiast uwielbiają czytać - 17 proc. ankietowanych zabiera z hotelu czasopisma.

Vera Pershina, dyrektor regionalny KAYAK-a na Polskę i Rosję, powiedziała: „Jest wiele sposobów na odtworzenie urlopowego nastroju we własnych czterech ścianach - bez ryzyka bycia posądzonym o kradzież. Najlepiej zabierać tylko przydatne drobiazgi, co do których nie ma cienia wątpliwości, że wypada spakować je do walizki. Jeśli nie mamy pewności, warto spytać obsługę hotelu. Podobne przedmioty są często dostępne w sprzedaży internetowej, a pracownicy hotelu z chęcią udzielą informacji, gdzie ich szukać. W niektórych sieciach hoteli można nawet na miejscu dostać wybrane egzemplarze. Kupowanie tych rzeczy odbiera urok przemycania ich w walizce, ale zostanie to na pewno docenione przez pracowników hotelu. W końcu takie rozwiązanie ma same plusy dla obu stron - oni unikną niemiłych niespodzianek, a goście - potencjalnych problemów."

Polityka prywatności

W celu realizacji obowiązku informacyjnego, zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. poniżej przekazujemy „klauzulę informacyjną” z prośbą o zapoznanie się.

Polityka prywatności i przetwarzania danych osobowych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Wydawnictwo „Wasze Podróże” z siedzibą w Warszawie 00-204 przy ul. Słonimskiego 1 lok. 33. Poniżej znajdziesz wszelkie niezbędne informacje dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych w związku z realizacją usługi informacyjnej.

2. Przedstawicielem Administratora jest Adam Gąsior: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

3. Dane osobowe przetwarzane są w celu w celu świadczenia usług informacyjnych przez Wydawnictwo Wasze Podróże oraz w celach marketingowych. Podstawą prawną jest art. 6 ust. 1 lit a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE - „RODO”).

4. Dane będą przetwarzane w celach marketingowych do momentu wycofania przez Ciebie zgody na takie przetwarzanie.

W zakresie usług Wydawnictwa Wasze Podróże Twoje dane będą przetwarzane przez okres, w którym usługi te będą świadczone oraz, w uzasadnionych wypadkach, po zakończeniu ich świadczenia, jednak wyłącznie jeżeli jest dozwolone lub wymagane w świetle obowiązującego prawa np. przetwarzanie w celach statystycznych, rozliczeniowych lub w celu dochodzenia roszczeń. W takim przypadku dane będą przetwarzane jedynie przez okres niezbędny do realizacji odpowiednich celów.

5. Po zakończeniu przetwarzania danych osobowych w pierwotnym celu, dane będą, w uzasadnionych wypadkach, przetwarzane po zakończeniu ich świadczenia, jednak wyłącznie jeżeli jest dozwolone lub wymagane w świetle obowiązującego prawa np. przetwarzanie w celach statystycznych, rozliczeniowych lub w celu dochodzenia roszczeń. W takim przypadku dane będą przetwarzane jedynie przez okres niezbędny do realizacji odpowiednich celów.

6. Podanie danych jest dobrowolne

7. Twoje dane osobowe nie będą przekazywane.

8. Jako administrator Twoich danych, zapewniamy Ci prawo dostępu do Twoich danych, możesz je również sprostować, żądać ich usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także skorzystać z uprawnienia do złożenia wobec Administratora sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych oraz prawa do przenoszenia danych do innego administratora danych. W przypadku wyrażenia dobrowolnej zgody, przysługuje Ci prawo cofnięcia zgody na przetwarzanie danych w dowolnym momencie co nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Informujemy także, że przysługuje Ci prawo wniesienia skargi do organu nadzorującego przestrzeganie przepisów ochrony danych osobowych.

9. Na niniejszej witrynie znajdują się wtyczki społecznościowe serwisu Facebook: „Lubię to”, które są powiązane z serwisem Facebook. Pod naszym artykułami umieszczany jest kod odwołujący się do serwisu Facebook. Używając przycisku „Lubię to”, użytkownik loguje się do serwisu Facebook, w którym obowiązują zasady ochrony prywatności określone przez serwis Facebook.