Reklama

Reklama

Reklama

środa, 19 sierpień 2015 14:12

Hotele w lipcu dużo tańsze

Napisane przez MG
Hotel Qubus w Gdańsku Hotel Qubus w Gdańsku archiwum hotelu Qubus

W lipcu odnotowano spadek średniej ceny pokojonocy o 6,62 proc. w porównaniu do czerwca, do poziomu 215,46 zł.

Spośród największych miast, spadek średniej ceny był szczególnie widoczny w Warszawie i Łodzi, gdzie ceny spadły odpowiednio o 13,3 proc. oraz 10,7 proc.. Wzrost średniej ceny pokojonocy zanotowano jedynie w Gdańsku, gdzie cena wzrosła o 5,7 proc..
Duże spadki w porównaniu do miesiąca poprzedniego, zaobserwowano także w przypadku najtańszych hoteli, tj. obiektów o standardzie 2* (spadek ponad 14 proc.) oraz hoteli 1* (spadek o 10,5 proc.).
W lipcu rezerwowano hotele z wyprzedzeniem średnio 5,5 dnia. Najkrótszy okres pomiędzy datą rezerwacji a pobytem w hotelu miał miejsce w przypadku hoteli o standardzie 2*, które były rezerwowane średnio 4,3 dnia wcześniej. Z największym wyprzedzeniem rezerwowano hotele o standardzie 5* - prawie 8 dni wcześniej.

Spośród najbardziej popularnych miast, z z najmniejszym wyprzedzeniem rezerwowano hotele w Poznaniu (5,6 dnia wcześniej), natomiast z największym – w Gdańsku (prawie 13 dni wcześniej).
Kto rezerwował pobyt w hotelu w lipcu, musiał najwięcej zapłacić za nocleg w Gdańsku (289,90 zł) oraz w Warszawie (246,31). W najmniejszym stopniu uszczuplał portfel pobyt w Łodzi, gdzie średnia cena pokojonocy wyniosła 188,64 zł.

W przypadku Gdańska, zwraca uwagę znacznie wyższa od średniej, cena pokojonocy w hotelach 5*. Wyniosła ona 704,22 i była o 60 proc. wyższa od średniej ceny obiektów tej kategorii w całym kraju. Również średnie ceny innych kategorii obiektów były wyraźnie wyższe od średniej krajowej. W przypadku hoteli 2* różnica wyniosła 18 proc., w przypadku obiektów o standardzie 3* średnia cena była wyższa o 39 proc., a hotele o standardzie 4* były droższe o 58 proc..

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.