Co ma piernik do turystyki?
Jednym z gości III Forum Promocji Turystycznej będzie Andrzej Olszewski, twórca Żywego Muzeum Piernika. Opowie o tym, jak stworzyć produkt, który sam w sobie stanowi promocję dla miasta.
Czytaj więcej...
Promocja turystyki - co poszło źle
Trudno dziś uwierzyć w to, że na początku wieku na naszych rozwiązaniach w zarządzaniu promocją turystyczną wzorowały się inne kraje. Co poszło nie tak - dowiemy się na III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Wiceprezydent Wrocławia na Forum
Magdalena Piasecka, wiceprezydent Wrocławia będzie gościem III Forum Promocji Turystycznej, które odbędzie 19 kwietnia we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Warszawa czarterem z Radomia
Prezes PPL powiedział, że Lotnisko w Radomiu rekomendowane jako komplementarne dla Lotniska Chopina – podała PAP.
Czytaj więcej...
Naprawa zarządzania promocją
archiwum prywatne Ile wiemy o tym, na czym polega system zarządzania promocją turystyczną? Jakich reform oczekuje środowisko? I jak wyglądają propozycje zmian, opracowane przez Wojciecha Fedyka?
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Co ma piernik do turystyki?
  • Promocja turystyki - co poszło źle
  • Wiceprezydent Wrocławia na Forum
  • Warszawa czarterem z Radomia
  • Naprawa zarządzania promocją

Reklama

Reklama

środa, 15 lipiec 2015 15:00

Hotele w czerwcu nieco tańsze

Napisane przez MG
Hotel Gromada Airport w Warszawie Hotel Gromada Airport w Warszawie archiwum Gromady

W porównaniu do maja odnotowano spadek średniej ceny pokojonocy w polskich hotelach. Spadek wyniósł 2,15 proc., a średnia cena wyniosła 227,12 zł. Ceny w czerwcu były również niższe niż w roku poprzednim, spadek w wyniósł 1,34 proc.

Największy spadek cen w odniesieniu do poprzedniego miesiąca zanotowano w hotelach o najniższym standardzie. W przypadku hoteli 2* spadek średniej ceny wyniósł 5,7%, natomiast hotele 1* były tańsze o 4,2 proc.

Wzrost średniej ceny pokojonocy zanotowano jedynie w przypadku hoteli 3* (wzrost o 0,9 proc., z 221,56 zł do 223,61 zł) oraz hoteli o najwyższym standardzie, 5*, które były w porównaniu do maja droższe o 1,3 proc. (z 477,74 zł do 484,03 zł).
W przypadku najpopularniejszych miast, w większości przypadków mieliśmy do czynienia ze znacznym spadkiem cen. Najbardziej w Katowicach, gdzie cena pokojonocy spadła o 11,2 proc., oraz w Krakowie, gdzie zanotowano spadek o 9,9 proc.. Spośród największych miast średnia cena wzrosła jedynie w Gdańsku (3,75 proc.) oraz w Poznaniu (1,77 proc.).

W czerwcu klienci Hotele.pl najchętniej rezerwowali pobyt w hotelach 3*. Udział hoteli o tym standardzie w ogólnej liczbie rezerwacji wyniósł 50,3 proc., i był wyższy w stosunku do maja o 1,1 pp. Również w stosunku do analogicznego okresu w roku 2014, udział hoteli 3* wzrósł o 0,49 pp. Najrzadziej były rezerwowane najdroższe hotele o standardzie 5*, których udział wyniósł w czerwcu 1,9 proc.

Zwraca uwagę duży spadek udziału w łącznej liczbie rezerwacji hoteli z Łodzi oraz Katowic. Udział tych miast spadł odpowiednio o 23,9 proc. i 23,1 proc.. Największy wzrost udziału w łącznej liczbie rezerwacji odnotował Poznań (wzrost o 10,4 proc.).