LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
"Tezy Fedyka" o promocji turystyki
Większa elastyczność, wyeliminowanie dublowania działań i wyraźne określenie wskaźników oraz odpowiedzialności za prowadzone działania – to niektóre z potrzeb naprawy polskiego systemu zarządzania promocją turystyczną.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • LOT nie chce być PUN PUT-em
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Sri Lanka liczy na Polaków
  • "Tezy Fedyka" o promocji turystyki

Reklama

Reklama

środa, 15 kwiecień 2015 21:05

Tanie hotele coraz popularniejsze

Napisane przez AG

W marcu odnotowano 33,1 proc. wzrost, w porównaniu do marca roku 2014, liczby rezerwacji w hotelach 2*. Łączna liczba rezerwacji w porównywanym okresie wzrosła o 13,7 proc. Według danych hotele.pl, ta grupa hoteli odnotowała również największy wzrost w lutym - 6,8 proc.

Pomimo rosnącej popularności hoteli 2*, nadal najchętniej są rezerwowane hotele 3*. Ich łączny udział w rezerwacjach dokonanych w marcu wyniósł 44,10 proc., i był o niecałe 3 punkty procentowe. niższy niż w marcu 2014 roku. Udział hoteli 2* w ogólnej liczbie rezerwacji w marcu br. wyniósł 8,73 proc..
Marzec był kolejnym miesiącem dynamicznego wzrostu liczby rezerwacji we Wrocławiu, zarówno wśród klientów korporacyjnych, jak i indywidualnych. W ujęciu rok do roku we Wrocławiu odnotowano o 33,3 proc. więcej rezerwacji, co pozwoliło temu miastu na umocnienie się na drugim miejscu w rankingu popularności miast. Udział Wrocławia w ogólnej liczbie rezerwacji w marcu wyniósł 8,3 proc.. Liderem niezmiennie jest Warszawa (25,3 proc. rezerwacji). Za Wrocławiem znalazł się Kraków (5,2 proc. rezerwacji).
Średnia cena pokojonocy w marcu wyniosła 216 zł, i była niecałe 6 proc. niższa niż rok wcześniej. Ceny najbardziej spadły w hotelach 1* (minus 11,68 proc., do poziomu 145,52 zł) oraz w hotelach 3* (minus 5,97 proc., do poziomu 205,24 zł). Wzrost średniej ceny pokojonocy odnotowano jedynie w hotelach 2* (0,81 proc., do poziomu 184,31 zł).