Reklama

Reklama

Reklama

czwartek, 02 kwiecień 2015 13:09

Hotelarze tureccy chcą przyciągnąć Rosjan zniżkami

Napisane przez AG
Hotel Anassa nad Morzem Egejskim Hotel Anassa nad Morzem Egejskim AG

Hotelarze z Turcji zaproponowali touroperatorom rosyjskim zniżki na sezon letni dochodzące nawet do 15 proc. Wszystko po to, by nie stracić więcej gości z tego kraju.

Liczba turystów rosyjskich i może być jeszcze mniejsza, głównie ze względu na dewaluację rubla.

 

Dyrektor wykonawczy Stowarzyszenia Touroperatorów Rosji Maja Lomidze powiedziała agencji TASS: „Nie wiemy jeszcze ilu hotelarzy udzieli nam zniżki, szacujemy, że może to być 18-20 proc. wszystkich hoteli współpracujących z rynkiem rosyjskim."

Hotelarze tureccy przewidują, że latem może do Turcji przyjechać o 25-30 proc. mniej gości z Rosji, straty z tego powodu oceniane są na 764 mln dolarów. Już wcześniej władze tureckie zapowiedziały, że planują dotować loty czarterowe z Rosji w wysokości 6 tys.za każdy lot.

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.