Reklama

Reklama

Reklama

poniedziałek, 22 grudzień 2014 20:27

Świąteczna promocja w hotelach

Napisane przez MG

Średnia cena za dobę w popularnych miejscowościach jest niższa nawet o kilkanaście procent.

W tym roku do wyjazdów zachęcają także ceny, które są zdecydowanie niższe niż przed rokiem, można więc przedłużyć pobyt. Średnia cena za dobę w okresie świątecznym w zimowej stolicy Polski jest o 22 proc. niższa niż rok temu i wynosi 154 zł. Porównywalne spadki odnotowały inne górskie popularne miejsca, jak Szczyrk (średnia cena 160 zł, spadek o 21 proc.) i Karpacz (średnia cena 117 zł, spadek o 18 proc.).

Jednak nie tylko górskie hotele oferują wiele atrakcji w niższych cenach. Również nadbałtyckie kurorty notują spadki średnich stawek. W Sopocie doba to wydatek rzędu 230 zł (-12 proc.), w Gdańsku 196 zł (-4 proc.), a w Kołobrzegu 133 zł (-16 proc.).

Kinga Fromlewicz z hotele.pl skomentowała: „Podobnie jak w poprzednich sezonach obserwujemy spore zainteresowanie ze strony naszych użytkowników pakietami świątecznymi. W tym roku, wiele osób rezerwację odkładało do ostatniej chwili, zapewne z uwagi na pogodę."

Średnio na 4- dniowy pobyt w hotelu z pakietem atrakcji trzeba przeznaczyć około 450 zł za osobę.

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.