LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
"Tezy Fedyka" o promocji turystyki
Większa elastyczność, wyeliminowanie dublowania działań i wyraźne określenie wskaźników oraz odpowiedzialności za prowadzone działania – to niektóre z potrzeb naprawy polskiego systemu zarządzania promocją turystyczną.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • LOT nie chce być PUN PUT-em
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Sri Lanka liczy na Polaków
  • "Tezy Fedyka" o promocji turystyki

Reklama

Reklama

środa, 12 listopad 2014 14:01

Spadają ceny w europejskich hotelach

Napisane przez MZ
Plac św. Piotra i via della Conciliazione Plac św. Piotra i via della Conciliazione MZ

Ceny w europejskich hotelach spadły w listopadzie średnio o 13 proc. w porównaniu z październikiem tego roku – wynika z opublikowanego przez Trivago indeksu cen hotelowych (Hotel Price Index), w którym firma porównuje ceny z 50 największych miast Europy.

W listopadzie jeden nocleg kosztuje średnio 110 euro, w porównaniu do 127 euro w październiku. Największe spadki cen zanotowano w hotelach włoskich. W porównaniu z październikiem, ceny hoteli w Wenecji spadły o 44 proc. osiągając średnio 140 euro za noc. Na kolejnych miejscach jeśli chodzi o spadki plasuje się Florencja (o 32 proc. do 114 euro) oraz Rzym (również o 32 proc, do 110 euro).

W listopadzie potaniała również Hiszpania. Tam ceny spadły w Barcelonie (o 28 proc. do 108 euro), Sewilli (spadek o 23 proc. do 81 euro) oraz Bilbao (również o 23 proc. do 77 euro).

Stosunkowo niezmienne pozostały ceny na Wyspach Brytyjskich. W Wielkiej Brytanii ceny w listopadzie są takie same jak w październiku, jednak wyższe niż w listopadzie 2013 roku. Największe wzrosty obserwujemy w Norwich, gdzie ceny wzrosły o 20 proc. osiągając średnio 141 euro za noc.

Brytyjski rzecznik Trivago Denise Bartlett komentuje: „W listopadzie tego roku najlepiej zwiedzać miasta włoskie, takie jak Rzym, Wenecję, Florencję. Temperatury są umiarkowane, tłumy mniejsze, a ceny niższe. To samo powiedzieć można o Barcelonie, Lizbonie, Sewilli, Atenach i Bilbao. Warto też wspomnieć o Paryżu, jednym z najdroższych europejskich miast. W tym miesiącu odwiedzający mogą zaoszczędzić średnio 52 euro w porównaniu z październikowymi cenami.

Wzrosty cen w stosunku rocznym w Wielkiej Brytanii to wyjątek na tle Europy. Tendencja jest raczej odwrotna: ceny w europejskich hotelach spadły w porównaniu z listopadem 2013 roku. Dotyczy to przede wszystkim Paryża, Rzymu i Barcelony. Tam ceny spadły średnio o 8 proc. rok do roku.