Co ma piernik do turystyki?
Jednym z gości III Forum Promocji Turystycznej będzie Andrzej Olszewski, twórca Żywego Muzeum Piernika. Opowie o tym, jak stworzyć produkt, który sam w sobie stanowi promocję dla miasta.
Czytaj więcej...
Promocja turystyki - co poszło źle
Trudno dziś uwierzyć w to, że na początku wieku na naszych rozwiązaniach w zarządzaniu promocją turystyczną wzorowały się inne kraje. Co poszło nie tak - dowiemy się na III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Wiceprezydent Wrocławia na Forum
Magdalena Piasecka, wiceprezydent Wrocławia będzie gościem III Forum Promocji Turystycznej, które odbędzie 19 kwietnia we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Warszawa czarterem z Radomia
Prezes PPL powiedział, że Lotnisko w Radomiu rekomendowane jako komplementarne dla Lotniska Chopina – podała PAP.
Czytaj więcej...
Naprawa zarządzania promocją
archiwum prywatne Ile wiemy o tym, na czym polega system zarządzania promocją turystyczną? Jakich reform oczekuje środowisko? I jak wyglądają propozycje zmian, opracowane przez Wojciecha Fedyka?
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Co ma piernik do turystyki?
  • Promocja turystyki - co poszło źle
  • Wiceprezydent Wrocławia na Forum
  • Warszawa czarterem z Radomia
  • Naprawa zarządzania promocją

Reklama

Reklama

środa, 06 sierpień 2014 11:45

Prywatnie Polacy preferują noclegi w średnim standardzie

Napisane przez AG
Jeden z hoteli Ibis Jeden z hoteli Ibis archiwum Ibis.com

Serwis hotele.pl ogłosił wyniki badań preferencji noclegowych Polaków w ostatnich trzech latach. Polacy coraz częściej nocują w obiektach typu pensjonaty czy domy wczasowe i najbardziej lubią 2* i 3*.

Analizie poddanych zostało pięć najczęściej wybieranych przez turystów miast: Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań i Gdańsk.
Tendencje widoczne od 2012 roku jednoznacznie wskazują, że prywatnie podróżujemy w średnim i niższym standardzie. Świadczy o tym utrzymujący się na stałym poziomie udział procentowy hoteli 3* w wyborach turystów odwiedzających wszystkie pięć miast. Średnio co trzecia rezerwacja dotyczy noclegu właśnie w tej kategorii hotelach. Zbliżony poziom zaobserwować można również w przypadku hoteli z 2*.

Większe wahania hotele.pl zaobserwowały wśród obiektów 5* i 4*. W Warszawie, w 2012 roku. aż 15 proc. stanowiły noclegi w 5*, podczas gdy rok później już 16,5 proc.. Do końca lipca tego roku na hotel najwyżej kategorii w Stolicy zdecydowało się niemal 10 proc. turystów. Z kolei we Wrocławiu to kategoria z największym spadkiem udziału we wszystkich rezerwacjach: z 15,2 proc. w 2012 roku, aż do 4,5 proc. rok później.

W Gdańsku powody do zadowolenia mają właściciele obiektów typu pensjonaty i domy
wczasowe. Udział rezerwacji w nich rośnie nieprzerwanie od 2012 roku., kiedy wyniósł 19,2 proc., rok później już blisko 28 proc., a do końca lipca 2014 roku. to już 39 proc.. Równie wysoką dynamikę w tej kategorii odnotowano w Krakowie, gdzie udział procentowy pensjonatów systematycznie rośnie: w 2012 roku wyniósł 8,6 proc., w 2013r. już 10,5 proc., a do końca lipca tego roku sięgnął niemal 20 proc.

Kinga Fromlewicz z hotele.pl powiedziała: "Wśród podróżujących prywatnie rośnie świadomość dokonywanych wyborów i standardu jaki w zamian otrzymują. Świadczy o tym nie zagrożona od kilku lat pozycja hoteli 2* i 3*, których udział procentowy utrzymuje się na zbliżonych poziomach. W większości to obiekty, gdzie stosunek jakości do ceny jest zadowalający dla klientów, którzy podróżują w opcji ekonomicznej. Polacy rezerwując noclegi zdecydowanie stawiają na przystępną cenę."