Najlepsze miejsca w USA na ferie zimowe

materiały prasowe

Stany Zjednoczone oferują szeroki wybór zimowych wyjazdów. Poniżej zebraliśmy najlepsze miejsca do odwiedzenia zimą w USA. Jest coś dla każdego podróżnika. Można uciec od zimowych przygód i udać się na plaże (w Miami lub Key West), a jeśli lubimy takie zajęcia, jak jazda na nartach i snowboardzie, wybierzmy zimowy wypoczynek w kraju czarów (np. Kolorado, Nowy Jork lub Vermont).

Nie zapomnijmy także o czarujących dużych miastach i ich świątecznych lampkach (w Waszyngtonie, Chicago, Seattle). Niezależnie od tego, jaki jest twój styl podróży w zimie – znajdziemy coś dla siebie. Oto najlepsze miejsca w USA na ferie zimowe.

Święta Bożego Narodzenia w Las Vegas

Jeśli lubimy hazard i graliśmy już wystarczająco dużo w casino online polskie to Las Vegas to niesamowita opcja dla nas. Jednak Las Vegas to nie tylko miasto hazardu. To miejsce dla dorosłych i dzieci w każdym wieku. Najlepsze jest to, że nie musimy płacić pieniędzy, aby odwiedzić wspaniałe atrakcje. Tak, wiele z nich jest bezpłatnych. Nawet zimą można zobaczyć tańczące fontanny przed Bellagio. Możemy nawet wejść do Bellagio i zobaczyć inspirowane zimą wyświetlacze, w tym lampki choinkowe, które są jedną z popularnych atrakcji w Las Vegas. Możemy chodzić nocą po Strip o długości około 2,5 km i być zaskoczonym wspaniałym i niekończącym się pokazem świateł z różnych hoteli i kasyn na pasie.

Możemy także odwiedzić słynny znak Las Vegas. Pamiętajmy, aby dostać się wcześnie rano, ponieważ może być tam tłoczno w ciągu dnia. Możemy także iść tam w nocy, aby doświadczyć świateł na całym tym znaku.

Nowy Jork

Jeśli szukamy niezapomnianych zimowych wakacji w Stanach Zjednoczonych, nie szukaj dalej niż jego największe miasto – oczywiście Nowy Jork. Wielkie Jabłko zachwyca zimą, pomimo często ujemnych temperatur. Nowy Jork jest w najlepszej formie natychmiast po Święcie Dziękczynienia i przed świętami Bożego Narodzenia, kiedy całe miasto wpada w świąteczny nastrój. Nie można nie zobaczyć ogromnego drzewa w Rockefeller Center, ozdobionego wszystkimi świątecznymi ozdobami. Jeśli jesteśmy na Brooklynie, zejdźmy trochę z utartej ścieżki i sprawdź w nocy Dyker Heights, które są jednymi z najbardziej umeblowanych domów w całym Nowym Jorku.

Waszyngton w zimie

Stolicy Stanów Zjednoczonych nie można przegapić zimą. Waszyngton jest oświetlony w okresie wakacyjnym. W Waszyngtonie jest mnóstwo bezpłatnych zajęć do wyboru. Na pewno nie przegapmy choinki i świateł na Kapitolu. Bezpłatne pokazy filmów planowane są w Bibliotece Kongresu. Jeśli lubimy jeździć na łyżwach, udajmy się na lodowisko w Washington Harbor, Georgetown (widoki tutaj są za darmo, jazda na łyżwach 10 USD).
Miasto ma również mnóstwo świątecznych świateł, takich jak ZooLights w krajowym zoo, GeorgeTown Glow, Union Station Lights lub zimowe dekoracje w City Center. Jarmarki świąteczne i bazary są tworzone w grudniu. Wakacyjna parada świateł łodzi (od Aleksandrii do nabrzeża) to kolejna oszałamiająca impreza oświetleniowa, a także bezpłatna.

Park Narodowy Bryce Canyon

Park Narodowy Bryce Canyon jest jednym z pięciu parków narodowych w stanie Utah. Stało się popularne dzięki mediom społecznościowym i nie bez powodu. Pomarańczowo-brązowe iglice wystające z ziemi tworzą piękne zdjęcia. Park jest również stosunkowo niewielki w porównaniu do innych parków narodowych. Odwiedzanie tego parku w weekend to nic trudnego.

Ze względu na swoją popularność park narodowy jest zazwyczaj zatłoczony latem. Aby uniknąć tłumów, Bryce Canyon w zimie to idealny czas na wizytę. Bryce staje się zimową krainą czarów. Jasne pomarańczowe formacje wyglądają wspaniale pokryte śniegiem. Większość działań, które oferuje park, kończy się zimą, ale dostępnych jest wiele nowych usług, takich jak jazda na rakietach śnieżnych. Wędrówki po amfiteatrze to kolejna zabawa.

Ponieważ tłumów już nie ma, możesz mieć dla siebie wszystkie popularne wycieczki. Na wędrówkę zaleca się zabranie butów turystycznych, zimowych lub kajakowych.