Najlepsi rzeźbiarze lodowi świata gościli na Hrebienku

Trzecia edycja nieoficjalnych mistrzostw świata w rzeźbiarstwie lodowym „Tatry Ice Master” odbyła się w ubiegły weekend na Hrebienku nad Starym Smokowcem, w słowackiej części Tatr Wysokich. W zawodach, które zapowiadaliśmy w waszejTurystyce.pl (patrz: Mistrzostwa świata lodowych rzeźbiarzy w Starym Smokowcu), wzięły udział ekipy z dziesięciu krajów, które zużyły 47 ton brył lodowych. Ich zmagania oglądało ponad 19 tysięcy widzów.
Lenka Maťašovská, dykektor wykonawczy regionalnej organizacji ruchu turystycznego regionu Vysoke Tatry, powiedziała: „Jesteśmy mile zaskoczeni, ze przez trzy dni, Hrebienok odwiedziło ponad 19 tys. ludzi. Postawiliśmy na międzynarodową obsadę i to się sprawdziło. Co prawda zawodnicy z Japonii, Tajlandii i Malezji, musieli przebyć do nas długą drogę, ale wyjeżdżają z trofeami. Zespół japoński z dobył w piątek i sobotę drugie miejsce, zespół z Malezji – trzecie w niedzielę. Drużyna z Tajlandii w niedzielę zdobył nagrodę publiczności.”
Artyści mierzyli się z trzema zadanymi tematami rzeźb. W piątek tematem były „Niedźwiedzie”, na podium stanęły zespoły: Wielka Brytania, Japonia, Rosja. W sobotę tematem był „Kraj, z którego pochodzę” – wygrała Finlandia, przed Japonią i Słowacją. Niedzielny temat, najbardziej oczekiwany brzmiał „Abstrakcja – temat dowolny”. Wygrali Rosjanie, przed Brytyjczykami i Malezją. Nagrody publiczności wygrali: w piątek i sobotę – Słowacy, w niedzielę zawodnicy z Malezji.
Ogromnym powodzeniem cieszyły się, wykonane poza konkursem, paryska katedra Notrre Dame oraz drapacze chmur nowojorskiego Manhattanu.
POWIĄZANE WPISY
28 listopada 2025
Gruzja na cztery pory roku
Pani Ambasador Gruzji, JE Diana Zhgenti uświetniła konferencję prasową i warsztaty…
0 Komentarzy2 Minuty
25 listopada 2025
Madera rozwija turystykę kulinarną: plantacje, winnice, warsztaty
Kulinaria stają się jednym z filarów promocji Maderze, a rosnąca liczba inicjatyw…
0 Komentarzy2 Minuty
25 listopada 2025
Ponad 300 tys. biegaczy wzięło udział w Dubai Run 2025
Dubai Run 2025 zgromadził rekordowe 307 tys. uczestników, odnotowując ponad trzykrotny…
0 Komentarzy2 Minuty
24 listopada 2025
Kiwi.com: Po otwarciu Wielkiego Muzeum Egipskiego wzrosło zainteresowanie lotami do Kairu
Otwarcie Wielkiego Muzeum Egipskiego w Kairze wywołało wyraźny wzrost zainteresowania…
0 Komentarzy1 Minuty
20 listopada 2025
Visit Madeira rusza z nową kampanią, która promuje odpowiedzialne podróżowanie
Agencja Visit Madeira rozpoczęła kampanię świadomościową zachęcającą odwiedzających oraz…
0 Komentarzy1 Minuty
19 listopada 2025
Zimowe ośrodki Trentino stawiają na pełną dostępność usług
Region Trentino wzmacnia swoją pozycję jako kierunek przyjazny osobom z…
0 Komentarzy1 Minuty
17 listopada 2025
Dubai Airshow 2025: Emirates prezentują nowe technologie i produkty
Emirates zaprezentują na Dubai Airshow 2025 nowe technologie i rozwiązania, które mają…
0 Komentarzy2 Minuty
14 listopada 2025
World Travel Awards wyróżnia Portugalię jako najlepszy kierunek w Europie
Podczas 32. gali World Travel Awards 2025 w Forte Village Resort na Sardynii Portugalię…
0 Komentarzy1 Minuty
14 listopada 2025
Raport Registradores de España: Polacy wciąż aktywni na rynku nieruchomości w Hiszpanii
Hiszpania pozostaje atrakcyjnym kierunkiem dla zagranicznych inwestorów, w tym Polaków. W…
0 Komentarzy2 Minuty










