Mercure Szczyrk Resort prezentuje wystawę Petera Smolki

W Mercure Szczyrk Resort, w hotelowym korytarzu, udostępniono wystawę obrazów Petera Smolki z serii „ONE”. Wernisaż ekspozycji odbył się 26 lipca.
Mercure łączy komfort pobytu z możliwością poznawania lokalnych tradycji i kultury w obiektach na całym świecie. W Polsce marka obecna jest w 25 hotelach, gdzie w ramach programu Discover Local goście mają dostęp do lokalnych doświadczeń i mogą lepiej poznać miejscową społeczność. W Mercure Szczyrk Resort hotelowy korytarz przekształcono w przestrzeń wystawienniczą. Seria „ONE” przedstawia kobiecość i piękno w formie abstrakcyjnych, wielowarstwowych kompozycji.
Peter Smolka, autor wystawy, mieszka w pobliskich Buczkowicach. Jego twórczość jest obecna na całym świecie – od Nowego Jorku, przez Berlin, po Tokio. Inspiracją dla niej są nurty art informel, ekspresjonizm abstrakcyjny oraz pop-art. W Szczyrku ekspozycja ma dla artysty wymiar osobisty – ponad czterdzieści lat temu, jako gość dawnego Orlego Gniazda, rysował żarówki na pustych ścianach, chcąc wprowadzić więcej światła i energii do przestrzeni.
„W Mercure Szczyrk Resort uważamy, że pobyt w hotelu powinien wykraczać poza standardowy nocleg. Integracja lokalnej kultury z przestrzeniami hotelu w ramach programu Discover Local jest dla nas priorytetem. Pozwala gościom zbliżyć się do regionu, jego tradycji i talentów, a jednocześnie wzbogaca ich doświadczenia. Wystawa „ONE” to okazja, by spotkać się ze sztuką Petera Smolki i zabrać jej fragment ze sobą – wybrane prace są dostępne do zakupu” – powiedziała Iwona Okrasa, business development director Mercure Szczyrk Resort.
POWIĄZANE WPISY
20 marca 2026
Falkensteiner oficjalnie w polskich mediach. Marka zaprezentowała ofertę dziennikarzom w Warszawie
Austriacka marka Falkensteiner Hotels & Residences oficjalnie rozpoczęła budowanie swojej…
0 Komentarzy2 Minuty
20 marca 2026
Anex Tour nagrodził najlepszych agentów turystycznych
W egipskim Sharm El-Sheikh odbyła się gala Anex Awards Ceremony, w czasie której Anex…
0 Komentarzy3 Minuty
17 marca 2026
Rusza II edycja Podlaskiego Bonu Turystycznego
Już w sobotę, 21 marca rusza druga edycja Podlaskiego Bonu Turystycznego. Bony generować…
0 Komentarzy3 Minuty
17 marca 2026
FRU rozwija aplikację mobilną: nowe funkcje AI Trip Check i tryb incognito
FRU wprowadza kolejne rozwiązania oparte na sztucznej inteligencji, rozwijając możliwości…
0 Komentarzy2 Minuty
17 marca 2026
Szef kuchni z gwiazdką Michelin poprowadzi kolacje w podwodnych restauracjach na Malediwach
Dwukrotny zdobywca gwiazdek Michelin, Giorgio Servetto, będzie gościem specjalnym dwóch…
0 Komentarzy2 Minuty
16 marca 2026
Eska i Costa Cruises odwołują zimę na Atlantyku. Rejsową kampanię wspiera Travel Advance
Radio Eska zabiera słuchaczy w rejs po Atlantyku. W ramach akcji „Eska Odwołuje Zimę”…
0 Komentarzy1 Minuty
12 marca 2026
Filipińska branża turystyczna spotkała się z polskimi touroperatorami
9 marca w Warszawie odbyło się spotkanie przedstawicieli filipińskiej branży turystycznej…
0 Komentarzy2 Minuty
11 marca 2026
Austriacka sieć hotelowa wchodzi na polski rynek. W działaniach wesprze ją Travel Advance
Austriacka sieć Falkensteiner Hotels & Residences rozpoczyna współpracę z agencją…
0 Komentarzy2 Minuty
10 marca 2026
Adyen: Polska przyciąga zamożnych turystów. Najwięcej wydają Amerykanie
Zagraniczni turyści w Polsce wydają w sklepach stacjonarnych zdecydowanie więcej niż…
0 Komentarzy5 Minuty










