Meetings Week Poland 2015 – ruszyła rejestracja

Konferencje w ramach Meetings Week Poland odbędą się w Centrum Biznesowym Stadionu Narodowego w Warszawie w dniach 16-20 marca. Celem Meetings Week Poland jest m.in. zaprezentowanie skali branży spotkań w Polsce, jej znaczenia dla gospodarki oraz skupienie w jednym czasie osób z całego środowiska.
W przedsięwzięciu wezmą udział profesjonaliści odpowiadający za realizację różnego rodzaju wydarzeń, konferencji i kongresów z korporacji, stowarzyszeń, instytucji publicznych, przedstawiciele agencji eventowych, incentive travel, marketingowych, oferenci z firm świadczących usługi w branży eventowej, hoteli i centrów konferencyjnych oraz dziennikarze, samorządowcy i politycy.
Wojciech Liszka, prezes MPI Poland, powiedział: „Chyba nie ma już osoby w branży, która nie wie, czym jest Meetings Week. W programie tygodnia znajdują się merytoryczne konferencje związane z poszczególnymi sektorami rynku spotkań oraz eventy towarzyszące. Wydarzenie staje się dla mnie symbolem wzrastającej dojrzałości naszej branży. Pomaga dywersyfikować ofertę poszczególnych stowarzyszeń i pokazuje, że każde z nich może znaleźć swoje miejsce i wiernych fanów. Meetings Week Poland jest stymulatorem merytorycznego rozwoju branży – poszczególni organizatorzy prześcigają się w ofercie najbardziej atrakcyjnej tematyki szkoleń, ambitnie walcząc o największą frekwencję. Ubiegłoroczne wydarzenie zgromadziło ponad tysiąc uczestników. Chyba nie ma już osoby w branży, która nie wie, czym jest Meetings Week.”
Organizatorami tegorocznej edycji są MPI Poland Club, Stowarzyszenie Branży Eventowej, Stowarzyszenie Konferencje i Kongresy w Polsce, Stowarzyszenie Organizatorów Incentive Travel, Poland Convention Bureau POT, Szkoła Główna Turystyki i Rekreacji w Warszawie, The Warsaw Voice oraz MeetingPlanner.pl. Partnerem strategicznym wydarzenia jest Ministerstwo Sportu i Turystyki. Jednym z patronów medialnych będzie WaszaTurystyka.pl
Krzysztof Michniewicz, prezes Stowarzyszenia Organizatorów Incentive Travel, organizacji, która koordynuje tegoroczny Meetings Week Poland, skomentował: „Wspólna inicjatywa stowarzyszeń branżowych pokazuje, jak wielką stanowimy siłę, patronat Ministerstwa Turystki nadaje przedsięwzięciu wysoką rangę. Korzystając z doświadczeń wcześniejszych edycji, wprowadziliśmy kilka zmian organizacyjnych np. powstały komitety, z których każdy, prowadzony przez lidera, odpowiada za inny aspekt organizacji wydarzenia.”
Podczas spotkań zostaną omówione zagadnienia związane z promocją Polski jako destynacji biznesowej, sposoby pozyskiwania międzynarodowych wydarzeń oraz wiążąca się bezpośrednio z tymi działaniami propozycja wprowadzenia opłaty turystycznej (Poland Meetings Destination). Uczestnicy szukać będą odpowiedzi na pytanie „czy branża eventowa jest bezpieczna”, omawiając aspekty bezpieczeństwa podczas realizacji różnego rodzaju eventów, przepisy prawa, przygotowanie organizatorów i podwykonawców z punktu widzenia dbania o bezpieczeństwo uczestników (konferencja Stowarzyszenie Branży Eventowej). Panel poświęcony motywacji skupi się na kategorii inspiracji i międzynarodowych trendów – pierwszą część stanowić będzie spotkanie z ciekawymi osobowościami, i biznesu – prezentacja multikanałowego systemu wsparcia sprzedaży (konferencja Stowarzyszenie Organizatorów Incentive Travel). W programie MWP znajdzie się zagadnienie pozyskiwania konferencji i wydarzeń przez obiekty oraz budowania ich konkurencyjności na tym polu (spotkanie Stowarzyszenia Konferencje i Kongresy w Polsce).
Program
W ramach Meetings Week Poland 2015 odbędą się:
• Poland – Meetings Destination: Rozwój przemysłu spotkań i turystyki przyjazdowej. Druga edycja. (16 marca, organizator: The Warsaw Voice)
• Zarządzanie bezpieczeństwem podczas wydarzeń (17 marca, organizator: Stowarzyszenie Branży Eventowej)
• Akademia SOIT: Siła Motywacji (18 marca, organizator Stowarzyszenie Organizatorów Incentive Travel)
• Spotkanie convention bureaux (19 marca, organizator: Polska Organizacja Turystyczna, Poland Convention Bureau)
• Skuteczne strategie pozyskiwania konferencji i eventów dla twojego obiektu (19 marca, organizator: Stowarzyszenie Konferencje i Kongresy w Polsce)
• MPI Poland Spring Meeting & General Assembly 2015 (20 marca, organizator MPI Poland Club)
• X Studencka Konferencja Naukowa IMEX-MPI-MCI Future Leaders Forum Warsaw (20 marca, organizator Szkoła Główna Turystyki i Rekreacji w Warszawie)
• MP Power Night – gala finałowa konkursu MP Power Awards (20 marca, organizator MeetingPlanner.pl).
POWIĄZANE WPISY
19 grudnia 2025
2. edycja Dolnośląskiego Forum Turystyki Zrównoważonej: dziedzictwo i tożsamość regionu w centrum uwagi
Blisko 100 uczestników spotkało się 15 grudnia w Świeradowie Zdroju podczas 2. edycji…
0 Komentarzy5 Minuty
19 grudnia 2025
Voucher na prywatne lekcje tańca z gwiazdami TVN na licytacji charytatywnej Gali Waszej Turystyki 2026
Podczas kolejnej edycji Gali Waszej Turystyki, która odbędzie się 9 stycznia 2026 roku,…
0 Komentarzy1 Minuty
19 grudnia 2025
Mazury Zachodnie zimą – spokojna alternatywa dla zatłoczonych górskich kurortów
Mazury Zachodnie kojarzone są przede wszystkim z letnim wypoczynkiem nad jeziorami. Zimą…
0 Komentarzy4 Minuty
18 grudnia 2025
Turystyka bliska naturze. Lubuskie pasieki otwierają się na turystów
Turystyka ewoluuje w kierunku doświadczeń bliższych naturze i lokalnym tradycjom. Jednym…
0 Komentarzy4 Minuty
18 grudnia 2025
Egzotyczny obraz Zosi Markowskiej na licytacji charytatywnej Gali Waszej Turystyki 2026
Podczas kolejnej edycji Gali Waszej Turystyki, która odbędzie się 9 stycznia 2026 roku,…
0 Komentarzy1 Minuty
10 grudnia 2025
Mazowsze z nową strategią rozwoju turystyki biznesowej. MROT wyznacza kierunki dla branży MICE na lata 2026–2030
W Centrum Prasowym Foksal w Warszawie odbyła się konferencja podsumowująca projekt…
0 Komentarzy2 Minuty
10 grudnia 2025
Air Astana spotkała się z branżą w Warszawie
Kazachskie Linie Lotnicze Air Astana zorganizowały 8 grudnia w Warszawie przedświąteczne…
0 Komentarzy2 Minuty
10 grudnia 2025
II Warszawskie Forum Turystyki i Rekreacji: nauka i praktyka o zarządzaniu turystyką w jednym miejscu
28 listopada 2025 roku w Warszawie odbyła się II edycja Warszawskiego Forum Turystyki i…
0 Komentarzy1 Minuty
5 grudnia 2025
Mazowsze pełne legend – odkryj trzy zamki, które pokochają dzieci
Mazowsze skrywa wiele miejsc owianych fascynującymi legendami, które potrafią pobudzić…
0 Komentarzy6 Minuty










