Konferencja „Kultura i turystyka – wokół wspólnego stołu”

W dniach 4-5 listopada 2015 roku w Łodzi odbędzie się IX ogólnopolska konferencja organizowana przez Regionalną Organizację Turystyczną Województwa Łódzkiego. Tegoroczna edycja zatytułowana „Kultura i turystyka – wokół wspólnego stołu” będzie dotyczyła rozwijającej się w Polsce turystyki kulinarnej.
Dla coraz większej liczby turystów chęć poznania nowych smaków stała się głównym powodem, dla którego organizują swoje podróże. Wycieczki nastawione na odkrywanie nieznanych, regionalnych potraw to coraz popularniejszy trend w światowej i polskiej turystyce, ponieważ pozwala poznać jednocześnie tradycję, kulturę i mieszkańców danego regionu.
Tegoroczna, dziewiąta edycja konferencji organizowanych przez Regionalną Organizację Turystyczną Województwa Łódzkiego we współpracy z Instytutem Miast i Turyzmu Wydziału Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego oraz wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki dotyczyć będzie turystyki kulinarnej. Podczas dwudniowej konferencji „Kultura i turystyka – Wokół wspólnego stołu” zostaną omówione kierunki rozwoju kulinarnych podróży, a także szanse, jakie niosą one mieszkańcom odwiedzanych regionów. Podczas konferencji wystąpią również wystawcy oraz przedstawiciele instytucji związanych z promocją regionalnych kuchni.
Konferencja „Kultura i turystyka – Wokół wspólnego stołu” odbędzie się w dniach 4-5 listopada 2015 roku w Łódzkim Domu Kultury przy ulicy Traugutta 18 w Łodzi. Aby wziąć udział w konferencji należy zarejestrować się na stronie www.konferencja2015.rotwl.pl
Patronem medialnym konferencji jest WaszaTurystyka.pl
POWIĄZANE WPISY
2 lutego 2026
Przez cały rok i na dłużej – Węgry rozpoczynają promocję w Polsce. W działaniach marketingowych pomoże agencja Kleber Group
Międzynarodowa agencja PR-owa Kleber Group ogłosiła nawiązanie współpracy z organizacją…
0 Komentarzy2 Minuty
26 stycznia 2026
Łódź inwestuje w eventy. Fundusz Wsparcia Spotkań oferuje wsparcie organizatorom wydarzeń biznesowych
Łódź uruchamia nowy program wsparcia dla branży eventowej - Łódzki Fundusz Spotkań.…
0 Komentarzy2 Minuty
26 stycznia 2026
Katar wzmacnia relacje z polskim rynkiem MICE i leisure
22 stycznia 2026 roku w Warszawie odbyło się branżowe spotkanie networkingowe Connect.…
0 Komentarzy2 Minuty
23 stycznia 2026
Dobry rok i długofalowa strategia. Polska stawia na jakość i zasięg
Polska turystyka ma za sobą wyjątkowo udany rok i wyraźnie patrzy w przyszłość. Coraz…
0 Komentarzy4 Minuty
23 stycznia 2026
Travelist: 10 miejsc w Polsce, które przyciągną turystów w 2026 roku
Magazyn Travelist opublikował listę 10 miejsc w Polsce, które w 2026 roku mogą…
0 Komentarzy8 Minuty
22 stycznia 2026
Zima na Mazowszu. Region pełen aktywności i lokalnych atrakcji
Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna rusza z projektem „Zima na Mazowszu”, który…
0 Komentarzy3 Minuty
21 stycznia 2026
Highline Warsaw wspiera WOŚP. Na Varso Tower powstanie panorama Warszawy z 25 tys. klocków Lego
Highline Warsaw włącza się w 34. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, organizując…
0 Komentarzy1 Minuty
20 stycznia 2026
Polski startup rusza nad wody. Teraz wypożyczysz deskę SUP jednym kliknięciem
Po udanym teście nad Zalewem Żyrardowskim polski startup Zaklepuje.To rozpoczyna…
0 Komentarzy2 Minuty
19 stycznia 2026
Ferie z przewodnikiem po Lublinie. Startuje kolejna edycja spacerów miejskich
Od 1 lutego rusza kolejna edycja programu „Poznaj Lublin z Przewodnikiem” - cyklu…
0 Komentarzy2 Minuty










