Ponad 100 partnerów Hello!Poland
Hello!Poland to innowacyjna platforma internetowa zajmująca się agregacją i sprzedażą biletów do różnego typu atrakcji. Platforma działa na rynku już niemal rok. W tym czasie dołączyło do niej już ponad 100 podmiotów turystycznych z całej Polski, przy czym najwięcej ofert dotyczy Dolnego Śląska.
Czytaj więcej...
UM Podlaski zapłacił "Kruszwilowi"
„Co Ty, gej jesteś?” – pyta Kamerzystę Kruszwil. „Nie, po prostu chciałem pokazać, jakiego masz małego.” Tak zaczyna się sfinansowany przez urząd marszałkowski spot, mający promować turystyczne walory Podlasia.
Czytaj więcej...
Jednak Andrzej Gut-Mostowy
Potwierdziła się informacja podana przez portal WaszaTurystyka.pl 15 listopada - Andrzej Gut-Mostowy odpowiada od dzisiaj za turystykę w Ministerstwie Rozwoju.
Czytaj więcej...
100 najbardziej wpływowych 2019
Już po raz czwarty portal branżowy WaszaTurystyka.pl przestawia Listę „Najbardziej wpływowych osób w polskiej turystyce”. Naszym celem jest wskazanie tych, którzy wywierają największy wpływ na polski rynek turystyczny i rozwój polskiej turystyki.
Czytaj więcej...
Wasza Turystyka - prenumerata
Już można zamawiać prenumeratę nowego biznesowego magazynu dla branży turystycznej - Wasza Turystyka. Numer pierwszy miał premierę podczas VI Forum Promocji Turystycznej w Warszawie. 30 grudnia w salonach empik-u i w sprzedaży online ukaże się numer 2.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Ponad 100 partnerów Hello!Poland
  • UM Podlaski zapłacił "Kruszwilowi"
  • Jednak Andrzej Gut-Mostowy
  • 100 najbardziej wpływowych 2019
  • Wasza Turystyka - prenumerata

Reklama

Reklama

Partner strategiczny

Partner strategiczny

Reklama

wtorek, 01 październik 2019 21:40

Decydenci, posłuchajcie się NIK-u

Napisane przez Wojciech Fedyk
Wojciech Fedyk Wojciech Fedyk archiwum WaszaTurystyka.pl

Kontrole NIK głównie oparte na mechanizmach badania dokumentów formalnych nie zawsze, i nie w pełni pozwalają na pogłębioną analizę tak interdyscyplinarnego zjawiska jakim jest rozwój turystyki, a szczególnie jej promocja (w wymiarze skuteczności i efektywności).

Cennym jest to, że kontrole systemu zarządzania i promocji w turystyce są podejmowane, bowiem mobilizują wszystkich do działania, choć najczęściej w krótkiej perspektywie czasu i w modelu: odpowiedzieć NIK, coś tam skorygować, a potem się zobaczy co dalej.

Bezsprzecznie zgodzić się należy z wieloma tezami wskazanymi przez NIK w raporcie, w tym z wnioskiem, że w polskim systemie promocji oraz informacji turystycznej brakuje wielu dokumentów strategicznych (w ujęciu horyzontalnym i wertykalnym), lub część z nich jest już mocno zdezaktualizowana (to poważne zaniechanie i władz, i branży).

Także podejmowane dotychczas działania w zakresie pomiaru skuteczności i efektywności promocji są dzisiaj już niewystarczające i mogą „trącić myszką” w sferze ich metodologii.

Zachęcam wymienionych w raporcie Decydentów (z MSiT & POT) i przedstawicieli JST oraz regionalnych i lokalnych Partnerów do wdrożenia wszystkich zaleceń NIK, bo są trafne.

A wcześniej zalecam wszystkim lekturę myśli Arystotelesa, cyt: "Doskonałe jest to: co zupełne, co zawiera wszystkie należne części; co jest tak dobre, że w swym rodzaju nie może być lepsze; co osiągnęło swój cel” (za Tatarkiewicz 1976, s. 9).

Wojciech Fedyk

O raporcie NIK czytaj TUTAJ