Jak dobrać narzędzia promocji
Ci, którzy próbują w każdej sytuacji stosować jeden szablon promocyjny szybko przekonują się, że nie tędy droga. O tym, jak dobrać narzędzia promocji do rodzaju produktu porozmawiają podczas VI Forum Promocji Turystycznej eksperci ds. marketingu miejsc i przedstawiciele miejsc turystycznych o różnych profilach.
Czytaj więcej...
Lipcowe wzrosty i gwarancja R
Wzrost przychodów ze sprzedaży imprez turystycznych o prawie 9 proc. w porównaniu z lipcem 2018 – to wynik opublikowany przez Rainbow. Touroperator poinformował też, że podpisał umowę na nową gwarancję ubezpieczeniową na sumę 190 mln zł.
Czytaj więcej...
Zimą do Chorwacji? - VI Forum
Sezonowość w turystyce jest jednym z problemów, których rozwiązaniem może być umiejętna promocja. O tym, dlaczego zimą warto jechać do Chorwacji opowie podczas VI Forum Promocji Turystycznej, Agnieszka Puszczewicz, dyrektor Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej w Warszawie.
Czytaj więcej...
Wakacje.pl podsumowują sezon
W tegorocznym sezonie wysokim Polacy najchętniej wyjeżdżali do Grecji, która już szósty rok z rzędu jest zdecydowanym liderem sprzedaży. Poza grecką dominacją, z tych wakacji zapamiętamy wysokie ceny i znacznie mniejszą dostępność ofert last minute – czytamy w raporcie Wakacje.pl, podsumowującym letnie wakacje Polaków.
Czytaj więcej...
Touroperatorzy: rok 2018 był gorszy
Nowe dane o sytuacji finansowej ponad 440 polskich biur podróży opublikowane przez Tipi Software pokazują, jak słaby był rok 2018 dla branży. Uwidaczniają też, że część graczy poniosła na działalności touroperatorskiej straty większe, niż deklarowano w innych publikacjach.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Jak dobrać narzędzia promocji
  • Lipcowe wzrosty i gwarancja R
  • Zimą do Chorwacji? - VI Forum
  • Wakacje.pl podsumowują sezon
  • Touroperatorzy: rok 2018 był gorszy

Reklama

Reklama

Reklama

poniedziałek, 29 lipiec 2019 14:08

Dołączamy do walki o planetę

Napisane przez
Marzena Markowska, zastępca redaktora naczelnego WaszaTurystyka.pl Marzena Markowska, zastępca redaktora naczelnego WaszaTurystyka.pl

Na łamach naszego portalu ukazał się pierwszy raport, podsumowujący rolę turystyki w katastrofie ekologicznej, której konsekwencją może być rychły koniec naszej cywilizacji. Wzięliśmy się na poważnie za ten temat, bo uważamy, że branża turystyczna nie może dłużej przyczyniać się do ocieplenia klimatu i zaśmiecania mórz plastikiem.

Klienci prędzej czy później dojdą do tego samego wniosku, nawet jeśli na razie jedyne na co patrzą, to cena. Ta postawa będzie dominująca tylko do czasu. W krajach rozwiniętych, takich jak Szwecja, coraz większy odsetek osób ogranicza podróże z uwagi na odpowiedzialne podejście do ochrony środowiska.

Żarty się skończyły – nadszedł czas, by każdy z nas podjął jakiekolwiek działanie na rzecz powstrzymania zmian klimatycznych i dewastacji naszej planety. Dotyczy to przede wszystkim tych, którzy przyczyniają się najbardziej do tego, co się nią dzieje. Niestety, są wśród nich firmy z branży turystycznej. Czas powiedzieć sobie otwarcie – czas masowego, beztroskiego podróżowania i zarabiania na nim, dobiega końca. Prędzej czy później prowadzenie biznesu w obecnym kształcie przestanie być możliwe i sądzę, że lepiej pomyśleć zawczasu o zmianie strategii w oparciu o ustalenia naukowców, dotyczące nadchodzącej katastrofy.

O tym, co nas czeka, można przeczytać w wielu streszczeniach. Postępujące ocieplenie klimatu, w którym – nauka jest co do tego zgodna – udział mają działania człowieka, doprowadzi do prawdziwej apokalipsy. Mad Max okazuje się produkcją wizjonerską, bo to, co pokazuje ten film, może być przyszłością nas i naszych dzieci. Będzie brakowało zasobów, żywności, wody. Zaczną się masowe migracje spowodowane wyjałowieniem terenu i brakiem warunków do życia w wielu rejonach ziemi. Nie trzeba szczególnie rozwiniętej wyobraźni, by zrozumieć, że może to doprowadzić do konfliktów zbrojnych i obalenia ładu cywilizacyjnego. I mamy – jako ludzkość – nieco ponad półtora roku, by podjąć działania, które mogą to wszystko zatrzymać.

Zła wiadomość – jeśli powyższą można uznać za dobrą – jest taka, że pojedyncze osoby, zwykli zjadacze chleba, mają minimalny wpływ na to, co się stanie. Nie oznacza to oczywiście, że nie trzeba dążyć do samoograniczenia, bo trzeba. Ale należy przede wszystkim wywierać wpływ i nacisk na tych, którzy mogą zrobić więcej. Na tych, od których więcej zależy – oprócz polityków, są to duże korporacje. W tym te działające w biznesie turystycznym. Musimy wywierać nacisk jako konsumenci i jako partnerzy biznesowi. I jako media, dlatego podjęliśmy ten temat w naszym raporcie.

Jako WaszaTurystyka.pl przywiązujemy wagę do kwestii odpowiedzialności firm za środowisko. Uważamy, że jest to nasz obowiązek jako portalu branżowego. Temat będzie powracał, a naszych kolegów z branży uprzedzamy – wytropimy każdą zbędną plastikową słomkę i kubeczek, ale też pochwalimy tych, którzy realnie przyczynią się do powstrzymania katastrofy. Wałkując temat do znudzenia być może dotrzemy z nim do tych, którzy jeszcze nie chcą uwierzyć w to, że to co się dzieje, dotyczy każdego z nas.

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.