Katowice Airport: we wrześniu liczba pasażerów przekroczyła 782 tys.

We wrześniu 2024 Katowice Airport odprawiło 782 811 pasażerów, co stanowi wzrost o 76 775 w porównaniu do tego samego okresu w ubiegłym roku. To najlepszy wrzesień w historii lotniska, a wzrostowy trend przybliża do osiągnięcia prognozowanego wyniku ponad 6,2 mln pasażerów na koniec 2024. Lotnisko obsłużyło zarówno większą liczbę pasażerów na połączeniach regularnych, jak i czarterowych.
W segmencie przewozów rozkładowych, który w Pyrzowicach obsługiwany jest przez linie Wizz Air, Ryanair, PLL „LOT” oraz Air Dolomiti (przewoźnik wykonuje połączenia dla niemieckiej Lufthansy), obsłużono 302 336 pasażerów, czyli o 23 361 więcej (+8,4 proc.) niż we wrześniu 2023 roku. Na połączeniach czarterowych, realizowanych na zlecenie biur podróży, odprawiono 478 396 osób, tj. o 52 348 więcej (+12,3 proc.) niż rok wcześniej.
We wrześniu 2024 roku w Katowice Airport odnotowano 5 526 startów i lądowań samolotów, czyli o 326 więcej (+6,3 proc). niż w tym samym czasie w 2023 roku.
„We wrześniu w Katowice Airport obsłużyliśmy pięciomilionowego pasażera w 2024 roku, nastąpiło to dokładnie 26 dnia tego miesiąca. Taki wynik zanotowaliśmy drugi raz w historii – w zeszłym roku pięciomilionowego podróżnego odprawiliśmy 3 listopada. Bieżący rok będzie rekordowy dla naszego portu. Sześciomilionowego pasażera w roku kalendarzowym, pierwszy raz w historii lotniska, spodziewamy się w pierwszej połowie grudnia, a cały 2024 rok zakończymy wynikiem ponad 6,2 mln odprawionych podróżnych” – mówi Artur Tomasik, prezes zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA, firmy zarządzającej katowickim portem lotniczym.
W ciągu trzech pierwszych kwartałów 2024 roku z połączeń regularnych i czarterowych Katowice Airport skorzystało 5 112 619 podróżnych, co oznacza 14 proc. przyrost w porównaniu do tego samego okresu poprzedniego roku. Na trasach rozkładowych liczba pasażerów wyniosła 2 387 268, czyli o 138 661 osób więcej niż rok wcześniej. Z kolei z ofert biur podróży realizujących wyloty z Pyrzowic skorzystało 2 708 501 podróżnych, co daje wzrost o 22 proc. W tym okresie zanotowano także 38 283 operacje lotnicze, co stanowi przyrost o 2 636 startów i lądowań w porównaniu do roku 2023.
POWIĄZANE WPISY
4 grudnia 2025
Ryanair powiększa bazę w Gdańsku i ogłasza rozkład lotów na lato 2026
Ryanair powiększa bazę w Gdańsku i ogłasza rekordowy rozkład lotów na lato 2026,…
0 Komentarzy1 Minuty
2 grudnia 2025
TAP Air Portugal rozszerza program NDC i podpisuje nową umowę z Amadeus
TAP Air Portugal ogłosił rozwój programu NDC dzięki podpisaniu nowej umowy z Amadeus oraz…
0 Komentarzy1 Minuty
2 grudnia 2025
PLL LOT uruchamia świąteczny kalendarz adwentowy z codziennymi promocjami
Polskie Linie Lotnicze LOT uruchomiły świąteczną akcję promocyjną inspirowaną kalendarzem…
0 Komentarzy1 Minuty
1 grudnia 2025
Wizz Air otworzył szóstą bazę operacyjną w Polsce. 11 nowych tras z Lotniska Warszawa-Modlin
Dziś, 1 grudnia 2025 roku, linia lotnicza Wizz Air uruchomiła bazę operacyjną na Lotnisku…
0 Komentarzy2 Minuty
1 grudnia 2025
Zielona Góra-Babimost ma nową halę Non-Schengen
Lotnisko Zielona Góra-Babimost zakończyło kluczowy etap modernizacji, obejmujący m.in.…
0 Komentarzy1 Minuty
1 grudnia 2025
Enter Air i Coral Travel z nową umową czarterową na sezon 2026/2027
Enter Air podpisał z Coral Travel Poland umowę czarteru obejmującą współpracę w sezonie…
0 Komentarzy1 Minuty
28 listopada 2025
Ryanair ogłasza ofertę Black Friday: drugi bilet za połowę ceny
Ryanair uruchomił wyprzedaż z okazji Black Friday, oferując promocję „drugi bilet za pół…
0 Komentarzy1 Minuta
28 listopada 2025
Enter Air podsumowuje III kwartał 2025 roku
Przychody Enter Air po trzech kwartałach 2025 roku osiągnęły 2 422,8 mln zł, a EBITDA…
0 Komentarzy3 Minuty
28 listopada 2025
PLL LOT uruchomiły nowe połączenie z Warszawy do Rovaniemi
PLL LOT uruchomiły nowe sezonowe połączenie z Warszawy do Rovaniemi w północnej…
0 Komentarzy2 Minuty









