Hello! Poland rośnie w siłę
Hello! Poland to polski start-up działający w obszarze turystyki. Platforma nie tylko agreguje atrakcje turystyczne, ale umożliwia użytkownikowi zakup online biletów do wielu różnych obiektów za pomocą pojedynczej transakcji.
Czytaj więcej...
Bojan Baketa nie żyje
W sobotę w Osijeku w Chorwacji odbył się pogrzeb Bojana Bakety, który przez ponad 16 lat był dyrektorem Narodowego Ośrodka Informacji Turystycznej Republiki Chorwacji w Warszawie, naszego Przyjaciela, wielkiego człowieka turystyki
Czytaj więcej...
Nowy wiceminister od turystyki
Człowiek z branży, właściciel stacji narciarskiej i hotelu, Andrzej Gut-Mostowy, zostanie w Ministerstwie Rozwoju wiceministrem odpowiedzialnym za turystykę. Środowisko turystyczne doczekało się na tym stanowisku nie jedynie polityka, ale i przedsiębiorcy.
Czytaj więcej...
Niemcy - ideał dla aktywnych
Jesień wcale nie oznacza pożegnania z podróżami – na tę porę roku idealną propozycją jest turystyka aktywna. A warunków do jej uprawiania nie trzeba szukać daleko. Liczne szlaki rowerowe, piesze wędrówki po terenach niezniszczonych ludzką ręką, a przy tym dobrze przygotowana infrastruktura – wszystko to znaleźć można w Niemczech.
Czytaj więcej...
Delayfix: do 600 euro za opóźniony lot
Dla firmy specjalizującej się w uzyskiwaniu odszkodowania za opóźnione bądź odwołane loty biura podróży to naturalni partnerzy. Delayfix współpracuje z branżą turystyczną, a biurom partnerskim oferuje prowizje.
Czytaj więcej...
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • Hello! Poland rośnie w siłę
 • Bojan Baketa nie żyje
 • Nowy wiceminister od turystyki
 • Niemcy - ideał dla aktywnych
 • Delayfix: do 600 euro za opóźniony lot

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

czwartek, 07 listopad 2019 22:54

Jak wybrać najlepsze biuro podróży? Najważniejsze wskazówki dla każdego podróżnika

Napisane przez artykuł partnera
Biuro podróży to gwarancja najlepszych ofert w najkorzystniejszych cenach Biuro podróży to gwarancja najlepszych ofert w najkorzystniejszych cenach mat.pras

Biuro podróży to gwarancja najlepszych ofert w najkorzystniejszych cenach. Warto więc rozważyć zakup wycieczki za pośrednictwem sprawdzonych i polecanych pośredników turystycznych, dzięki czemu możemy liczyć na fachowe doradztwo i bezpieczeństwo podróżowania.

Samodzielna organizacja urlopu wymaga od nas bowiem czasu i umiejętności planowania, a w przypadku podróży zagranicznych, także znajomości języków obcych. Jeśli jednak marzysz o beztroskim wypoczynku, warto zainteresować się ofertą biur podróży.

 1. Dlaczego warto wybrać biuro podróży?
 2. Czy biuro podróży gwarantuje nam bezpieczeństwo podróżowania?
 3. Jak wybrać najlepszego pośrednika turystycznego?
 4. Jak sprawdzić sytuację prawną i finansową biura podróży?

Podróżowanie za pośrednictwem biura podróży to bezpieczne i komfortowe rozwiązanie dla każdego z nas. Szeroka gama dostępnych wycieczek sprawia, że niezależnie od wieku czy zainteresowań znajdziemy ofertę idealną dla nas. Planując urlop warto zastanowić się nad skorzystaniem z usług odpowiedniego biura podróży. Jak jednak znaleźć to najlepsze? 

Dlaczego warto wybrać biuro podróży?

Biuro podróży zapewnia opiekę na każdym etapie podróżowania, począwszy od odprawy lotniskowej, poprzez transfer do hotelu czy zakwaterowanie. Podczas całego pobytu mamy także zagwarantowaną opiekę rezydenta, co szczególnie istotne jest w przypadku osób starszych lub tych nieznających języka. Rezydent dba o bezpieczeństwo i komfort uczestników od momentu przylotu do samego końca wycieczki, służąc pomocą w przypadku problemów czy choroby. Biura podróży oferują także szereg dostępnych na miejscu atrakcji i wycieczek, dzięki czemu bez problemu zwiedzimy najbliższą okolicę i najbardziej interesujące zabytki czy ośrodki kulturalne. 

Czy biuro podróży gwarantuje nam bezpieczeństwo podróżowania?

Korzystając z usług biura podróży, wykupujemy także specjalne ubezpieczenie, dzięki czemu w razie problemów finansowych przedsiębiorstwa możemy liczyć na zwrot kosztów podróży. Ponadto w przypadku upadłości biura dodatkowe zabezpieczenie stanowi, powstały w 2016 roku, Turystyczny Fundusz Gwarancyjny. W cenie wycieczki otrzymujemy także podstawowe ubezpieczenie turystyczne, pokrywające koszty leczenia za granicą w razie wypadku bądź choroby. 

Jak wybrać najlepszego pośrednika turystycznego?

Szeroka gama dostępnych ofert sprawia, że wybór odpowiedniego pośrednika turystycznego stanowi niemałe wyzwanie. Wybierając biuro podróży należy przejrzeć nie tylko dostępne na rynku oferty, ale także opinie użytkowników. Warto bowiem postawić na sprawdzone i bezpieczne firmy takie jak https://dreamtours.pl, wyróżniające się najwyższą jakością świadczonych usług, a także troską i dbałością o klienta. Wszelkie recenzje i opinie mogą bowiem uchronić nas przez wyborem nierzetelnego pośrednika turystycznego. Pomocnych informacji możemy więc szukać zarówno w gronie znajomych czy przyjaciół, jak i za pośrednictwem internetu.

Jak sprawdzić sytuację prawną i finansową biura podróży?

Poszukując właściwego biura podróży warto także zapoznać się z ich sytuacją finansową. Pomocne może okazać się sprawdzenie pośredników turystycznych w Krajowym Rejestrze Długów. O pozytywnej renomie firmy świadczyć będzie także wpis do Polskiej Izby Turystyki czy innych tego typu organizacji, gwarantujących wysoką jakość świadczonych usług oraz bezpieczeństwo podróżowania. Omijaj także biura oferujące wycieczki w podejrzanie niskich cenach rynkowych.

Kolejną niezwykle istotną kwestią jest sprawdzenie legalności danego biura podróży. W tym celu możemy posłużyć się elektronicznym spisem Centralnej Ewidencji Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych, zawierającym informacje o zabezpieczeniu finansowym biura, a także zawieszeniu działalności.

Biuro podróży stanowi gwarancje bezpiecznego i komfortowego wypoczynku. Warto więc wybrać sprawdzonych i rzetelnych pośredników turystycznych.