Turystyka wciąż bez wiceministra
Mimo deklaracji rządzących, jak ważną gałęzią gospodarki jest turystyka, do tej pory nie mianowano w Ministerstwie Rozwoju wiceministra odpowiedzialnego właśnie za turystykę.
Czytaj więcej...
Agenci zwiedzili hotele Red Sea
Do 2023 roku sieć hotelowa Red Sea, należąca do tej samej grupy kapitałowej co touroperator ETI, planuje podwoić liczbę miejsc noclegowych – z 16 tys. do 32 tys. Przyczynić ma się do tego ogromny, budowany obecnie kompleks w Sahl Hasheesh.
Czytaj więcej...
SITE Poland i Emirates o CSR
Śniadanie biznesowe zorganizowane przez SITE Poland we współpracy z liniami Emirates miało na celu przypomnieć o akcji charytatywnej na rzecz domu samotnej matki, a także zapoznać członków organizacji ze strategią odpowiedzialności za środowisko stosowaną przez przewoźnika. Przy okazji zaprezentowana została oferta EXPO 2020.
Czytaj więcej...
Madagaskar z promocją w Polsce
Czwarta największa wyspa świata i jednocześnie coraz bardziej popularny kierunek podróży Polaków zainteresował się turystycznym rynkiem Europy Środkowej. Warszawa znalazła się na trasie roadshow zorganizowanego przez Ministerstwo Turystyki i NTO Madagaskaru.
Czytaj więcej...
Coraz więcej Polaków wTajlandii
W 2018 roku Tajlandię odwiedziło 115 tysięcy turystów z Polski, o 14 proc. więcej niż w roku 2017. Od trzech lat dwucyfrowa dynamika przyjazdów z Polski to norma.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Turystyka wciąż bez wiceministra
  • Agenci zwiedzili hotele Red Sea
  • SITE Poland i Emirates o CSR
  • Madagaskar z promocją w Polsce
  • Coraz więcej Polaków wTajlandii

Reklama

Reklama

Partner strategiczny

Partner strategiczny

Reklama

czwartek, 21 lipiec 2016 12:35

Celebryci i ich fani najchętniej wybierają Ibizę i Marbellę

Napisane przez AG
Kate Hudson na Ibizie Kate Hudson na Ibizie archiwum seeibiza.com

Według portalu hiszpańskiego www.jetcost.es, aż 35 proc Europejczyków planuje swoje wakacje tam, gdzie jeżdżą ich ulubione gwiazdy.

Miejscami najczęściej wybieranymi przez „turystów gwiazd” są Ibiza i Marbella.
Jetcost przeprowadził ankietę w celu określenia, czym kierują się Europejczycy wybierając czas i miejsce swoich wakacji. Ankietowanym, którzy spędzili wakacje za granicą przynajmniej jeden raz w przeciągu ostatnich dwóch lat zadano pytanie, czy na ich wybór miejsca gdzie spędzą wakacje wpłynęły decyzje gwiazd, 35 proc. procent respondentów odpowiedziało twierdząco. W pierwszej piątce miejsc, do których turyści jeżdżą ze względu na preferencje celebrytów znalazły się:

1. Ibiza - 21 proc.
2. Dubaj - 18 proc.
3. Marbella - 17 proc.
4. USA - 16 proc.
5. Barbados - 7 proc.
Jedynie 15 proc. ankietowany rzeczywiście spotkało podczas wakacji kogoś znanego, jednak aż 46 proc. z nich wstydziło się podejść do „gwizdy”, by zrobić sobie z nią selfie czy poprosić o autograf. 11 proc.respondentów zaplanowało miejsce i czas swoich wakacji zgodnie z tym, gdzie i kiedy według plotek miały znaleźć się gwiazdy.

Dyrektor Biura Polsko-Hiszpańskiej Izby Gospodarczej, Zuzanna Gołębiewska, powiedziała: „Co trzeci Europejczyk uzależnia wybór swojego kierunku wakacyjnego od tego, gdzie wybierają się gwiazdy. Miejscami najczęściej wybieranymi przez „turystów-wielbicieli gwiazd” są hiszpańskie perły - Ibiza i Marbella”.

Współzałożyciel portalu Jetcost, Antoine Michelat, stwierdził: „Każdy z nas żywi w sobie pragnienie pochwalenia się przed znajomymi tym, jak spędziliśmy wakacje. Selfie z kimś znanym z pewnością jest dodatkowym atutem. Niemniej jednak, nikt z nas nie podejrzewał, że aż tak wielu ludzi przy wyborze miejsca, gdzie spędzą wakacje, kieruje się tym, gdzie w poprzednich latach pojawiały się gwiazdy, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że nie musi to wcale oznaczać, że pojawią się tam znowu. Dla tego typu turystów sam fakt, że byli tam, gdzie znani ludzie i odwiedzili te same miejsca co oni ma bardzo duże znaczenie. Wydaje się jednak, że niektórzy super fani planując swoje wakacje bazują się na plotkach o tym, gdzie gwiazdy mają potencjalnie spędzić wakacje. Nie ma nic złego w chęci naśladowania stylu życia swoich ulubionych gwiazd, jednak zawsze radzimy naszym klientom, by planowali swoje wakacje według swoich własnych możliwości finansowych i tak, by rzeczywiście miło spędzić czas”.