Free Time Festiwal - wzorcowy
Tłumy gości, fantastyczna atmosfera, zadowoleni wystawcy, zlot food trucków, festiwal grillowania, bike festiwal, debata o Przekopie Mierzei, konferencja o turystyce wiejskiej, prelekcje podróżników, wielka strefa dla dzieci – Free Time Festiwal wyznacza trend, jak powinny wyglądać imprezy turystyczne skierowane do konsumenta.
Czytaj więcej...
Turystyka ważna dla samorządów
Nie można zapominać o tym, że turystyka to nie tylko biznes, ale też sposób na przekazywanie wartości i budowanie społeczeństwa obywatelskiego. O tym, jaka jest przyszłość i rola turystyki oraz jej pozycja w samorządach dyskutowali przedstawiciele branży i świata nauki podczas IX Gremium Ekspertów Turystyki.
Czytaj więcej...
MerlinX w nowej odsłonie
Najbardziej popularny polski system rezerwacyjny dla agentów i touroperatorów przeszedł ostatnio poważną przebudowę. Czego mogą się spodziewać użytkownicy po nowej odsłonie MerlinX? O nowych możliwościach narzędzia opowie jego twórca, Tomasz Berdowski, 10 kwietnia na V Forum Promocji Turystycznej.
Czytaj więcej...
Grecos - optymizm po first minute
„Jednocyfrowy” wzrost sprzedaży i optymalizacja produktu poprzez zmniejszenie wolumenu o ok. 12 proc. to sytuacja w Grecosie po zakończeniu etapu sprzedaży Lata 2019 w ramach first minute.
Czytaj więcej...
Condor - siatka połączeń long-haul
Linie lotnicze Condor charakteryzuje duża sezonowość oferty – siatka połączeń przewoźnika w okresie letnim i zimowym znacząco się od siebie różni. Linie doskonale wykorzystują sezonowe wahania popytu i dostosowują swoje oferowanie do realnego zapotrzebowania rynku.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Free Time Festiwal - wzorcowy
  • Turystyka ważna dla samorządów
  • MerlinX w nowej odsłonie
  • Grecos - optymizm po first minute
  • Condor - siatka połączeń long-haul

Reklama

Reklama

Reklama

czwartek, 21 lipiec 2016 12:35

Celebryci i ich fani najchętniej wybierają Ibizę i Marbellę

Napisane przez AG
Kate Hudson na Ibizie Kate Hudson na Ibizie archiwum seeibiza.com

Według portalu hiszpańskiego www.jetcost.es, aż 35 proc Europejczyków planuje swoje wakacje tam, gdzie jeżdżą ich ulubione gwiazdy.

Miejscami najczęściej wybieranymi przez „turystów gwiazd” są Ibiza i Marbella.
Jetcost przeprowadził ankietę w celu określenia, czym kierują się Europejczycy wybierając czas i miejsce swoich wakacji. Ankietowanym, którzy spędzili wakacje za granicą przynajmniej jeden raz w przeciągu ostatnich dwóch lat zadano pytanie, czy na ich wybór miejsca gdzie spędzą wakacje wpłynęły decyzje gwiazd, 35 proc. procent respondentów odpowiedziało twierdząco. W pierwszej piątce miejsc, do których turyści jeżdżą ze względu na preferencje celebrytów znalazły się:

1. Ibiza - 21 proc.
2. Dubaj - 18 proc.
3. Marbella - 17 proc.
4. USA - 16 proc.
5. Barbados - 7 proc.
Jedynie 15 proc. ankietowany rzeczywiście spotkało podczas wakacji kogoś znanego, jednak aż 46 proc. z nich wstydziło się podejść do „gwizdy”, by zrobić sobie z nią selfie czy poprosić o autograf. 11 proc.respondentów zaplanowało miejsce i czas swoich wakacji zgodnie z tym, gdzie i kiedy według plotek miały znaleźć się gwiazdy.

Dyrektor Biura Polsko-Hiszpańskiej Izby Gospodarczej, Zuzanna Gołębiewska, powiedziała: „Co trzeci Europejczyk uzależnia wybór swojego kierunku wakacyjnego od tego, gdzie wybierają się gwiazdy. Miejscami najczęściej wybieranymi przez „turystów-wielbicieli gwiazd” są hiszpańskie perły - Ibiza i Marbella”.

Współzałożyciel portalu Jetcost, Antoine Michelat, stwierdził: „Każdy z nas żywi w sobie pragnienie pochwalenia się przed znajomymi tym, jak spędziliśmy wakacje. Selfie z kimś znanym z pewnością jest dodatkowym atutem. Niemniej jednak, nikt z nas nie podejrzewał, że aż tak wielu ludzi przy wyborze miejsca, gdzie spędzą wakacje, kieruje się tym, gdzie w poprzednich latach pojawiały się gwiazdy, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że nie musi to wcale oznaczać, że pojawią się tam znowu. Dla tego typu turystów sam fakt, że byli tam, gdzie znani ludzie i odwiedzili te same miejsca co oni ma bardzo duże znaczenie. Wydaje się jednak, że niektórzy super fani planując swoje wakacje bazują się na plotkach o tym, gdzie gwiazdy mają potencjalnie spędzić wakacje. Nie ma nic złego w chęci naśladowania stylu życia swoich ulubionych gwiazd, jednak zawsze radzimy naszym klientom, by planowali swoje wakacje według swoich własnych możliwości finansowych i tak, by rzeczywiście miło spędzić czas”.

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.