Reklama

Reklama

Reklama

czwartek, 01 czerwiec 2017 11:59

Wizz Air połączył Wrocław z Islandią

Napisane przez MG
Wizz Air połączył Wrocław z Islandią archiwum Lotniska we Wrocławiu

Samoloty ze stolicy Dolnego Śląska na Islandię będą latały w każdą środę i niedzielę. Odloty z Wrocławia zaplanowano na godz. 15.55, a wyloty z Reykjaviku realizowane będą o godz. 18.50.

Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław, powiedział: “Jestem przekonany, że nowa trasa powtórzy sukces naszych tegorocznych, letnich nowości, a więc Lizbony, Majorki i Lwowa, które notują bardzo dobre wskaźniki wypełnień samolotów. Islandia to ze względu na przyrodę i atrakcje turystyczne miejsce niezwykle ciekawe o każdej porze roku, a na dodatek wciąż jeszcze nieodkryte.”

Poza Islandią Wizz Air lata z Wrocławia jeszcze w 9 kierunkach. Najwięcej przelotów oferuje do Anglii: Londyn Luton, Doncaster Sheffield i Birmingham. Przewoźnik proponuje również dwa skandynawskie połączenia (Oslo Torp i Sztokholm Skavsta) i dwa – niezwykle popularne - na Ukrainę (Kijów i Lwów). Siatkę uzupełniają Dortmund i Eindhoven.

Wizz Air działa na wrocławskim lotnisku od 2006 roku. Wtedy uruchomił swoje pierwsze połączenie do Dortmundu. Cztery lata później otworzył we Wrocławiu swoją bazę operacyjną, w której obecnie stacjonuje samolot Airbus A320 i pracuje 35 osób. W 2016 roku świętował we Wrocławiu swojego 45-milionowego pasażera w Polsce. Tylko we Wrocławiu w 2016 roku przewoźnik obsłużył 367 tys. osób. Plany na ten rok, zgodnie z jego zapowiedziami, to minimum pół miliona pasażerów, czyli o 25 proc. więcej.

Połączenie do Reykjaviku jest jednym z siedmiu nowych kierunków, które wiosną tego roku wchodzą do rozkładu wrocławskiego lotniska. Pod koniec marca uruchomiono rejsy do Lizbony i na Majorkę (od linii Ryanair), a w połowie kwietnia do Lwowa (Wizz Air). Od 20 czerwca będzie można polecieć również do Tel Awiwu (PLL LOT). Ofertę nowości uzupełniają dwa nowe połączenia od biur podróży – Kefalonia i Tirana. W sumie w rozkładzie lotów na lato 2017 pasażerowie Portu Lotniczego Wrocław mają do dyspozycji rekordową liczbę blisko 70 połączeń.

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.