Gry slotowe czy gry karciane, co jest lepsze? Przeczytaj zanim zawitasz w kasynie

Greg Montani / Pixabay

Nie ma co ukrywać, w kasynach dominują 2 rodzaje gier. Pierwszy z nich to gry slotowe, czyli wszystko to, co potocznie nazywamy jednorękim bandytą. Mogą to być gry online automaty pozwalające nam na rozerwanie się w wolnej chwili, bez konieczności rezerwowania dużej ilości czasu na grę. Drugi rodzaj gier, które na stałe zagościły w kasynach to gry karciane. Co więc wybrać?

Wszystko zależy od tego, jakiego typu rozrywki oczekujesz. Jeśli czekasz na emocjonującą rozrywkę z innymi graczami, to z pewnością twoim pierwszym wyborem powinny być gry karciane. W zależności od typu gry, rozgrywka toczy się przeciwko innym graczom lub przeciwko krupierowi. W przypadku pokera jest to przeważnie rozgrywka przeciw innemu człowiekowi. Wyjątkiem jest video poker, w którym maszyna losuje za nas talie kart i gramy praktycznie przeciwko maszynie.

Gry karciane – zdobyć doświadczenie

Blackjack z kolei to gra, w której gramy przeciwko krupierowi. Bardzo często jednak przy jednym stole spotyka się większa ilość graczy. Rywalizacja mimo to toczy się wyłącznie na linii krupier – gracz i to, co pozostali zawodnicy wylosują spośród dostępnych kart, nie wpływa na naszą indywidualną wygraną.

Te dwie popularne gry karciane skupiają wokół siebie najwięcej graczy i są, można powiedzieć, liderem w swojej lidze. Rozgrywka jest emocjonująca głównie ze względu na możliwość obserwowania poczynań innych graczy (Blackjack), jak i konkurowanie z nimi (Poker). Jeżeli lubimy rywalizacje, to na pewno gry karciane takie jak poker powinny być naszym pierwszym wyborem. Ponadto, w przypadku gier karcianych, zebrane na przestrzeni lat doświadczenie punktuje w przyszłości. Z czasem uczymy się, kiedy powinniśmy spasować, kiedy podbić stawkę oraz kiedy po prostu odejść od stołu. Obserwując przez jakiś czas graczy, możemy też nauczyć się jakie zachowania dominują wśród nich. Z czasem jesteśmy w stanie wyczuwać blef oraz niepewność, którą czasami zdradzają nasi konkurenci. Gry karciane więc są dla osób, które lubią się uczyć i czerpią przyjemność ze zdobywania doświadczenia.

Gry slotowe – liczy się szczęście

Gry slotowe z kolei to gry, które nie wymagają od nas zainwestowania dużej ilości czasu. Bardziej zaangażowanym graczom można polecić zgłębienie tematu RTP oraz ogólnych zasad dotyczących świata gier slotowych. Jednak jeżeli zależy nam na rozrywce bez żadnego angażowania się w zasady i tajniki to z pewnością gry slotowe powinny być naszym wyborem. W przypadku gier slotowych nie musimy się przejmować psychologicznymi aspektami. Nie musimy rozmyślać o każdym naszym ruchu. Wystarczy po prostu, że klikniemy w odpowiednie miejsce na stronie gry slotowej i gotowe. Losowanie odbywa się za nas, my tylko i wyłącznie ustalamy stawkę, za jaką chcemy grać lub ilość linii, według których powinno się odbywać zbieranie konkretnych symboli.

Wybór wydaje się w zasadzie dość prosty. Na pytanie, jaki rodzaj gry preferujemy, musimy odpowiedzieć sobie sami. Pomocną podpowiedzią dla osób, które nadal się zastanawiają, mogą być bonusy. Często kasyna internetowe dają graczom bonusy w postaci darmowych spinów. Możesz wykorzystać ten fakt i sprawdzić, czy ten typ rozrywki jest dla Ciebie i możesz zrobić to całkowicie za darmo. Co więcej, darmowy spin to nie wersja demonstracyjna. Podczas gry w demonstracyjną wersję losujemy symbole, wybieramy linie, ale nawet w przypadku zwycięstwa nic za to nie otrzymujemy. Darmowe spiny to nie tylko darmowy obrót na maszynie slotowej, ale również możliwość wygrania realnych środków, które zostaną dodane do twojego salda. W takiej sytuacji nie tracimy nic i możemy tylko zyskać, decydując się na spróbowanie tego typu rozrywki.

Gry karciane w kwestii bonusów zostają trochę w tyle, ale i dla tych którzy chcą spróbować swoich sił, kasyna wymyśliły swego rodzaju bonus. Są to turnieje, które w niektórych kasynach odbywają się regularnie. Czasami wstęp do takiego turnieju i środki są całkowicie darmowe, nie jest ich co prawda dużo, ale ich ilość jest wystarczająca, żeby chociaż sprawdzić, czy rozrywka tego typu jest dla nas stworzona.

Ostateczną decyzję podejmij samemu. Sprawdź, co sprawia Ci największą przyjemność i zagraj w to, co lubisz.

Materiał powstał we współpracy z firmą vulkanvegas.com