Gheorghe Marian Cristescu, prezes PHH został prezesem AMW Hotele

Prezes Polskiego Holdingu Hotelowego Gheorghe Marian Cristescu został wybrany na prezesa AMW Hotele. Polski Holding Hotelowy w 100 proc. z państwowym kapitałem, ma za zadanie skonsolidować zarządzanie obiektami hotelowymi należącymi do Skarbu Państwa.
Gheorghe Marian Cristescu z branżą hotelową związany jest od ponad 20 lat. Od kwietnia 2016 r. pełni funkcję Prezesa Zarządu Polskiego Holdingu Hotelowego (wcześniej Chopin Airport Development), którego celem jest konsolidacja zarządzania obiektami hotelowymi, należącymi do Skarbu Państwa.
Zgodnie z przyjętą strategią budowania Polskiego Holdingu Hotelowego prezes PHH nie będzie pobierał wynagrodzenia z innych spółek. Dlatego też Cristescu, który jest jednocześnie prezesem holdingu obowiązki prezesa AMW będzie wykonywał bez pobierania dodatkowego wynagrodzenia.
AMW Hotele to kluczowy podmiot w procesie konsolidacji obiektów hotelowych, będących w domenie państwa. Zapowiedziane w grudniu ub. r. powstanie Polskiego Holdingu Hotelowego zaczyna wchodzić w następny etap dotyczący przyłączenia kolejnych obiektów.
W najbliższym czasie do PHH zostanie włączonych 13 hoteli należących do spółki AMW Hotele – Cassubia, Royal, Huzar, Reymont, Ikar, Iskra, Hetman, Kapitan, Rycerski, Kopernik, Belwederski, Mazowiecki, Wieniawa.
W następnej kolejności do PHH będą włączone również trzy hotele należące do Gliwickiej Agencji Turystycznej – Zagroń, Ośrodek Wypoczynkowy „Barbara” i Zamek w Lesku, trzy hotele Wojewódzkiego Przedsiębiorstwa Usług Turystycznych – Hotel Katowice, Hotel Monopol w Zabrzu i Pionier w Bytomiu oraz hotel należący do spółki Hotele Olsztyn – Hotel Kopernik.
Polski Holding Hotelowy w 100 proc. z państwowym kapitałem, ma za zadanie skonsolidować zarządzanie obiektami hotelowymi należącymi do Skarbu Państwa w jednej, wyspecjalizowanej spółce o wysokim know-how branżowym. Rolą PHH jest kształtowanie standardów na polskim rynku hotelarskim, jak również wprowadzanie innowacji, nowoczesnych rozwiązań i optymalizacji działania obiektów.
POWIĄZANE WPISY
24 listopada 2025
IGHP: Październik przyniósł stabilne wyniki w polskich hotelach
Obłożenie hoteli w Polsce w październiku 2025 roku utrzymało się na stabilnym poziomie, a…
0 Komentarzy3 Minuty
19 listopada 2025
Otwarto nowy najwyższy hotel na świecie – Ciel Dubai Marina
15 listopada 2025 roku oficjalnie otwarto Ciel Dubai Marina, należący do Vignette…
0 Komentarzy2 Minuty
14 listopada 2025
Hotel Mercure Warszawa Centrum zorganizował wernisaż „Konie, Byki, Limeryki”
Hotel Mercure Warszawa Centrum zorganizował wernisaż zatytułowany „Konie, Byki,…
0 Komentarzy1 Minuty
14 listopada 2025
TRIBE współpracuje z ASP Wrocław i MIXD w projekcie edukacyjnym dla studentów
TRIBE ogłasza rozpoczęcie projektu edukacyjnego „Exploring TRIBE” realizowanego we…
0 Komentarzy2 Minuty
12 listopada 2025
Arche otworzy hotel Metalowiec w Muszynie
Arche SA przygotowuje otwarcie nowego hotelu w Muszynie. Arche Metalowiec Muszyna,…
0 Komentarzy2 Minuty
7 listopada 2025
Mazury bez tłumów: Karwica przyciąga miłośników ciszy i natury
Coraz więcej Polaków wybiera Mazury zamiast zagranicznych kurortów, szukając ciszy,…
0 Komentarzy6 Minuty
6 listopada 2025
Accor podsumowuje wyniki za trzeci kwartał 2025 roku
Grupa Accor poinformowała o wzroście przychodów w trzecim kwartale 2025 roku o 3,1 proc.…
0 Komentarzy2 Minuty
31 października 2025
GRIFID Hotels prezentuje pięciogwiazdkowy hotel Noa w Złotych Piaskach
Grupa GRIFID Hotels prezentuje swój najnowszy obiekt - pięciogwiazdkowy hotel GRIFID Noa,…
0 Komentarzy2 Minuty










