Emirates latają do Republiki Gwinei

Konakra, stolica tego kraju jest już 24. afrykańskim miastem w siatce połączeń przewoźnika i szóstym spośród nowych kierunków, które linie otworzyły od stycznia 2013 roku.
Loty Emirates do Konakry stanowią jeden z dwóch odcinków na trasie Dubaj-Konakra-Dakar. Stwarzają one nowe możliwości dla pasażerów podróżujących do Gwinei w celach biznesowych i turystycznych. Dzięki połączeniu z hubem w Dubaju, będą mogli oni komfortowo poruszać się w ramach siatki połączeń przewoźnika, zwłaszcza do miast w Chinach i w obrębie innych kierunków w Azji, na Środkowym Wschodzie, w Indiach i Australii.
Emirates’ Divisional Senior Vice President Commercial Operations West Hubert Frach podkreślił: „Cieszymy się, że możemy zaoferować naszym klientom w Gwinei nowe połączenie z Konakry. Spodziewamy się, że Dubaj będzie popularnym celem podróży wśród pasażerów biznesowych poszukujących tam okazji do nawiązania współpracy handlowej, a także ze względu na dalsze możliwości przesiadkowe. Będzie to z pewnością również atrakcyjny kierunek dla turystów szukających rozrywki i zakwaterowania na bardzo wysokim poziomie… Nie możemy doczekać się już współpracy z naszymi partnerami i dostawcami w tym kraju”.
Połączenie Dubaj-Konakry-Dakar obsługiwane będzie przez Airbusa A340-300 w trzyklasowej konfiguracji. Pasażerowie są obsługiwani przez wykwalifikowany personel pokładowy, w ramach którego zatrudnione są osoby ponad 130 narodowości. W uzupełnieniu do lotów pasażerskich, Emirates SkyCargo może przewieźć blisko 13 ton towarów podczas każdego lotu, wspierając tym samym eksport gwinejskich kluczowych towarów, takich jak świeże ryby, owoce, warzywa, próbki skał i olejów, jak również import popularnych produktów – farmaceutyków, tkanin, telefonów komórkowych, elektroniki, sprzętu górniczego i maszyn.
Łączone operacje do Dakaru będą wykonywane cztery razy w tygodniu, w każdy wtorek, środę, piątek i niedzielę. Samolot rejsu EK795 startuje z Dubaju o 7:20 i ląduje na Międzynarodowym Lotnisku w Konakry o 14:00 tego samego dnia, następnie o 15:25 wylatuje do Dakaru i ląduje tam o 17:05. Podróż powrotna rozpoczyna się w Dakarze o 18:35 i kończy w Dubaju o 7:40 następnego.
POWIĄZANE WPISY
28 stycznia 2026
Zimowe wyjazdy w góry dostępne z całej Polski. FlixBus oferuje połączenia do Zakopanego, Słowacji i Czech
Podróżni planujący ferie zimowe mogą korzystać z rozbudowanej siatki połączeń FlixBusa,…
0 Komentarzy2 Minuty
28 stycznia 2026
Ryanair zatrudni 120 osób w Krakowie i Katowicach. Dni otwarte odbędą się w lutym
Ryanair planuje zatrudnienie 120 nowych pracowników obsługi naziemnej i pasażerskiej w…
0 Komentarzy1 Minuty
26 stycznia 2026
Ryanair opublikował wyniki finansowe za III kwartał 2026 roku. Linia obsłużyła 47,5 mln pasażerów
Silny popyt i wyższe ceny biletów pozwoliły Ryanair zwiększyć przychody w III kwartale…
0 Komentarzy3 Minuty
22 stycznia 2026
FlixBus przejmuje Flibco. Firma wzmacnia pozycję w segmencie transferów lotniskowych
FlixBus przejmuje większościowy pakiet udziałów w Flibco, platformie transferów…
0 Komentarzy3 Minuty
20 stycznia 2026
LOT odpowiada na potrzeby pasażerów. Zimowa siatka połączeń obejmuje popularne regiony narciarskie
Polskie Linie Lotnicze LOT zapraszają do zimowych podróży, oferując połączenia do miast…
0 Komentarzy3 Minuty
20 stycznia 2026
Wizz Air rozszerza letnią siatkę połączeń z Polski. Nowe trasy do Bułgarii, Włoch i Grecji
Wizz Air uruchomi trzy nowe bezpośrednie połączenia z Polski w sezonie letnim 2026.…
0 Komentarzy2 Minuty
20 stycznia 2026
Enter Air i Rainbow Tours z nową umową czarterową wartą 366,3 mln zł
0 Komentarzy2 Minuty
20 stycznia 2026
Ryanair ogłasza letni rozkład lotów z Rzeszowa
Ryanair ogłosił letni rozkład lotów z lotniska Rzeszów-Jasionka. W nadchodzącym sezonie…
0 Komentarzy2 Minuty
19 stycznia 2026
Air India i Singapore Airlines rozszerzają współpracę. Nowe porozumienie ma usprawnić przesiadki i poszerzyć siatkę połączeń
Air India i Singapore Airlines rozpoczęły współpracę mającą wzmocnić ich wieloletnie…
0 Komentarzy2 Minuty








