ECTAA znowu przyjedzie do Łodzi

W Łodzi 3 i 4 czerwca odbędzie się półroczne zgromadzenie członków Europejskiej Organizacji Związków Biur Podróży Unii Europejskiej (ECTAA). Wydarzenie odbywa się na zaproszenie władz miasta Łodzi i przy bliskiej współpracy z Łódzką Organizacją Turystyczną.
ECTAA (ang. European Travel Agent’s and Tour Operators’ Associations) to międzynarodowe stowarzyszenie biur podróży i touroperatorów. Zostało założone w 1961 roku na terenie Republiki Federalnej Niemiec. Obecnie stowarzyszenie zrzesza 34
państwa, z czego 27 z nich to państwa należące do Unii Europejskiej, Polska przystąpiła do stowarzyszenia w 1998 roku. Obecnym prezesem stowarzyszenia jest Paweł Niewiadomski, prezes Polskiej Izby Turystyki. ECTAA jest jednym z najważniejszych stowarzyszeń na europejskim rynku turystycznym.
Podczas wizyty w Łodzi, członkowie stowarzyszenia zostaną zakwaterowani w hotelu Vienna House by Andel’s Łódź, tam również odbędzie się walne zgromadzenie. Obiekt noclegowy znajduje się w budynku dawnej przędzalni na terenie Manufaktury, zabytkowy kompleks wyróżnia się fasadą z czerwonej cegły.
„Już w dniu przyjazdu zaprosimy Gości do zapoznania się z najważniejszymi atrakcjami Łodzi” – mówi Tomasz Koralewski, prezes Łódzkiej Organizacji Turystycznej – „W programie będzie ulica Piotrkowska, dawny kompleks pofabryczny Manufaktury razem z Muzeum Fabryki. Pokażemy również Muzeum Miasta Łodzi mieszczący się w najokazalszym łódzkim pałacu należącym niegdyś do Izraela Poznańskiego. Oprowadzanie zostanie połączone z grą miejską TamTu przygotowaną przez firmę Acora Events, która pozwala poznawać miasto, jego historię i kulturę oraz integrować uczestników w kreatywny sposób. Dzień zakończy się uroczystą kolacją w restauracji Quale przy Narutowicza 48 serwującej dania kuchni polskiej autorstwa mistrza kuchni Pawła Pyry.”
W dniu 3 czerwca rozpocznie się część oficjalna półrocznego spotkania członków ECTAA. Tego dnia dla osób towarzyszących gościom zorganizowania będzie wycieczka śladami Łodzi Żydowskiej. Uczestnicy zobaczą takie miejsca jak drugi największy w Europie Cmentarz Żydowski oraz Stację Radegast, która była miejscem wywozu Żydów do hitlerowskich obozów zagłady. W Centrum Dialogu im. Marka Edelmana zapoznają się z bogatym dziedzictwem łódzkich Żydów współtworzących obok Polaków, Niemców i Rosjan Łódź od początku XIX wieku. Obok Centrum zaś znajduje się Park Ocalałych będący miejscem symbolicznym, gdzie drzewa zasadzone zostały przez ocalałych z Holokaustu.
Ostatniego dnia uczestnicy udadzą się na wycieczkę autokarową „Łódź – the city re-invented” pokazującą zmiany zachodzące w ostatnich latach w Łodzi w obszarze kultury turystyki. Odwiedzą zrewitalizowany kompleks dawnej elektrowni łódzkiej EC1, w tym Planetarium oraz największe w Polsce Centrum Nauki i Techniki ze sferycznym kinem 3D. Następnie przejadą na teren dawnej fabryki bawełny Franciszka Ramischa, gdzie działa kompleks OFF Piotrkowska Center. To unikalny projekt skupiający przedstawicieli przemysłu kreatywnych, w tym miejscu powstał najmodniejszy dziś w Łodzi punkt na kulturalnej mapie miasta. Na zakończenie wizyty w Łodzi goście, zwiedzą również Księży Młyn, XIX-wieczny kompleks pofabryczny Karola Scheiblera uznany w 2015 roku za Pomnik Historii.
„Jesteśmy zachwyceni wizytą w Łodzi, tętniącym życiem i wciąż rozwijającym się kierunkiem turystycznym. Jest to świetna okazja dla biur podróży, aby odkryć nowy cel podróży i zanurzyć się w kulturowej i typowej historii tego obszaru. Z niecierpliwością czekamy na udział w imponującym programie zorganizowanym przez Łódź City i Łódzką Organizację Turystyczną” – mówi Paweł Niewiadomski, prezes ECTAA.
ŁÓDŹ została w 2018 roku uznana za drugie najlepsze na świecie miejsce do odwiedzenia przez miłośników podróży Lonely Planet w ramach prestiżowego konkursu Best in Travel.
POWIĄZANE WPISY
10 grudnia 2025
Air Astana spotkała się z branżą w Warszawie
Kazachskie Linie Lotnicze Air Astana zorganizowały 8 grudnia w Warszawie przedświąteczne…
0 Komentarzy2 Minuty
10 grudnia 2025
II Warszawskie Forum Turystyki i Rekreacji: nauka i praktyka o zarządzaniu turystyką w jednym miejscu
28 listopada 2025 roku w Warszawie odbyła się II edycja Warszawskiego Forum Turystyki i…
0 Komentarzy1 Minuty
5 grudnia 2025
Mazowsze pełne legend – odkryj trzy zamki, które pokochają dzieci
Mazowsze skrywa wiele miejsc owianych fascynującymi legendami, które potrafią pobudzić…
0 Komentarzy6 Minuty
5 grudnia 2025
Profitroom: Podlaskie hotele odnotowują 50,4 proc. wzrost rezerwacji. Na wynik wpływa Podlaski Bon Turystyczny
Według danych Profitroom liczba rezerwacji hotelowych w województwie podlaskim w okresie…
0 Komentarzy3 Minuty
4 grudnia 2025
Nowy Targ – stolica Podhala pełna atrakcji
Nowy Targ to górska stolica Podhala, malowniczo położona nad Białym i Czarnym Dunajcem. Z…
0 Komentarzy4 Minuty
3 grudnia 2025
Mazowieckie city breaks – odkryj Radom, Płock, Siedlce i Żyrardów
Jesień i zima to idealny moment, aby spojrzeć na Mazowsze z innej, mniej oczywistej…
0 Komentarzy8 Minuty
1 grudnia 2025
AI Breakfast for Executives: 13. edycja w formule Travel Special
W Warszawie odbyła się 13. edycja AI Breakfast for Executives, organizowana przez…
0 Komentarzy1 Minuty
28 listopada 2025
Magdalena Krucz rekomendowana na prezeskę POT
Proces wyboru nowego prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej wciąż trwa, a branża…
0 Komentarzy1 Minuty
28 listopada 2025
Niemcy częściej wybierają Polskę. Dane DRV wskazują na wyraźny wzrost zainteresowania
Niemieccy turyści coraz częściej wybierają Polskę jako cel podróży. Dane Deutscher…
0 Komentarzy2 Minuty










