Upadek Net Holiday
Touroperator Net Holiday kończy siedmioletnią działalność na rynku turystycznym. Nowy zarząd firmy, którego nie ma jeszcze w KRS, postanowił złożyć zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez swoich poprzedników.
Czytaj więcej...
Jak wypromować 1244 wyspy
Ilu z Was odwiedzających Chorwację potrafi wymienić z nazwy więcej niż pięć wysp tego kraju? A w rzeczywistości jest ich 1244! I wszystkie atrakcyjne, warte odwiedzenia co za tym idzie warte wypromowania. Jak to zrobić?
Czytaj więcej...
Konkurs POT dla dziennikarzy
Dziennikarze turystyczni, którzy w oryginalny sposób przedstawili w ubiegłym roku turystyczne walory Polski, mogą nadal zgłaszać się do konkursu „Turystyczny Dziennikarz Roku”. Do wygrania jest 3 tys. zł.
Czytaj więcej...
Nabór do akcji "Polska zobacz więcej"
Działania promocyjne i sprzedażowe pomagające walczyć z problemem sezonowości w polskiej turystyce są bardzo potrzebne – uważają przedsiębiorcy. Jeszcze do 12 lutego można łatwo i bez kosztów dołączyć do akcji „Polska zobacz więcej"
Czytaj więcej...
Itaka: nie musimy być pierwsi
Z Piotrem Heniczem, wiceprezesem Itaki, rozmawiamy o przyszłości firmy, jej działalności na innych rynkach, wizji długofalowego rozwoju i o strategii wobec dumpingu cenowego TUI Poland.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Upadek Net Holiday
  • Jak wypromować 1244 wyspy
  • Konkurs POT dla dziennikarzy
  • Nabór do akcji "Polska zobacz więcej"
  • Itaka: nie musimy być pierwsi

Reklama

Reklama

Reklama

środa, 06 kwiecień 2016 15:44

Gdzie na urlop ze zwierzakiem?

Napisane przez MG
Gdzie na urlop ze zwierzakiem? materiały prasowe

Wyszukiwarka HomeToGo.pl, sprawdziła, które z państw Europy oraz rejonów Polski, są najbardziej przyjazne dla podróżujących ze zwierzakiem.

Na pierwszym miejscu, jeśli chodzi o przyjazność zwierzętom w domach i apartamentach wypoczynkowych, znajduje się Andora, 15 najmniejszy kraj na świecie. Tu aż 61 proc. obiektów pozwala na przyjazd z psem, co stanowi duży kontrast w porównaniu z krajami sąsiadującymi takimi jak Francja (28 proc.), czy Hiszpania (22 proc.). Kraje Europy Południowej nie są tak elastyczne jak mogłoby się wydawać, jeśli chodzi o możliwość przyjazdu z czworonogiem. W Portugalii jedynie 3 z 10 domów pozwalają na wypoczynek z pupilem, we Włoszech i Grecji niewiele więcej, bo tylko 4 z 10.

Na drugim miejscu w rankingu znajduje się Słowacja – tu 5 na 10 badanych obiektów oferuje wypoczynek z pupilem. Kraj z największą ilością jezior (187.000) i niewiele mniejszą liczbą wysp wygrywa w tym rankingu brąz. W Finlandii, podróżujący z psem znajdą odpowiednie zakwaterowanie w około 49 proc. z domów. Jest to prawie dwa razy wyższy wynik niż w Holandii, gdzie jest to możliwe w jedynie 27 proc. obiektów.
Polska plasuje się na dziewiątym miejscu w rankingu, z wynikiem ponad 42 proc. obiektów przyjaznych czworonogom, co jest wynikiem sporo wyższym od ogólnie liberalnych Niemiec (35 proc.).

Według danych HomeToGo.pl najbardziej przyjazne destynacje to na pewno rejon dolnośląski (68 proc.) oraz małopolski (63 proc.). Oba te regiony znajdują się na południu Polski, więc znajdziemy tam nie tylko góry z przepięknymi widokami, ale też większą ilość noclegów przyjaznych dla naszych czworonożnych przyjaciół. Mniej przyjazne noclegi dla naszych pupili znajdziemy w wielkopolskim (40 proc.) oraz lubelskim, które zajmuje ostatnie miejsce w Polsce. W okolicach Lublina, tylko 3 z 10 obiektów przyjmie naszego futrzaka. Zgodnie z zasadami Unii Europejskiej zwierzęta powinny być zaczipowane oraz posiadać paszport i ważną książeczkę szczepień. W przestrzeniach publicznych, poza wyznaczonymi terenami, powinny być również prowadzone na smyczy.

Badanie opiera się na danych z 1,3 mln domów i apartamentów wakacyjnych w całej Europie, dostępnych za pośrednictwem porównywarki HomeToGo. Wynik oznacza stosunek liczby obiektów noclegowych oferujących możliwość przyjazdu z pupilem podzielonej przez ich całkowitą liczbę w danym kraju.

Cały raport: tutaj

Newsletter
Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.