Thomas Cook dokapitalizowany
Grupa Thomas Cook jest na końcowym etapie rozmów o dokapitalizowaniu firmy przez największego udziałowca, chińską firmę inwestycyjną Fosun. Zastrzyk finansowy ma wynieść 750 mln funtów i zapewnić touroperatorowi płynność gotówkową.
Czytaj więcej...
TUI Poland na prowadzeniu
Polska jest w grupie TUI czwartym największym rynkiem, a touroperator deklaruje, że w tym roku w naszym kraju wyjdzie na prowadzenie pod względem liczby klientów. Będzie rozwijał sprzedaż online i otworzy kolejne salony własne w mniejszych miastach.
Czytaj więcej...
Condor atrakcyjny dla grup
Linie lotnicze Condor oferują klientom na rynku polskim bardzo atrakcyjną procedurę grupową. Oferta dla grup, których podróż rozpoczyna się w Polsce dotyczy wszystkich tras dalekiego zasięgu Condora.
Czytaj więcej...
Żywe Muzeum Piernika miało rację
16 lipca na stronie Muzeum Okręgowego w Toruniu ukaże się oświadczenie, że placówka „docenia wkład Żywego Muzeum Piernika w budowę pozytywnego wizerunku miasta.”
Czytaj więcej...
Nowa prezes Ecco Holiday
Karolina Warzybok zastąpiła na funkcji prezesa zarządu w Ecco Holiday Sp. z o.o. Grzegorza Płókarza.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Thomas Cook dokapitalizowany
  • TUI Poland na prowadzeniu
  • Condor atrakcyjny dla grup
  • Żywe Muzeum Piernika miało rację
  • Nowa prezes Ecco Holiday

Reklama

Reklama

środa, 06 kwiecień 2016 15:44

Gdzie na urlop ze zwierzakiem?

Napisane przez MG
Gdzie na urlop ze zwierzakiem? materiały prasowe

Wyszukiwarka HomeToGo.pl, sprawdziła, które z państw Europy oraz rejonów Polski, są najbardziej przyjazne dla podróżujących ze zwierzakiem.

Na pierwszym miejscu, jeśli chodzi o przyjazność zwierzętom w domach i apartamentach wypoczynkowych, znajduje się Andora, 15 najmniejszy kraj na świecie. Tu aż 61 proc. obiektów pozwala na przyjazd z psem, co stanowi duży kontrast w porównaniu z krajami sąsiadującymi takimi jak Francja (28 proc.), czy Hiszpania (22 proc.). Kraje Europy Południowej nie są tak elastyczne jak mogłoby się wydawać, jeśli chodzi o możliwość przyjazdu z czworonogiem. W Portugalii jedynie 3 z 10 domów pozwalają na wypoczynek z pupilem, we Włoszech i Grecji niewiele więcej, bo tylko 4 z 10.

Na drugim miejscu w rankingu znajduje się Słowacja – tu 5 na 10 badanych obiektów oferuje wypoczynek z pupilem. Kraj z największą ilością jezior (187.000) i niewiele mniejszą liczbą wysp wygrywa w tym rankingu brąz. W Finlandii, podróżujący z psem znajdą odpowiednie zakwaterowanie w około 49 proc. z domów. Jest to prawie dwa razy wyższy wynik niż w Holandii, gdzie jest to możliwe w jedynie 27 proc. obiektów.
Polska plasuje się na dziewiątym miejscu w rankingu, z wynikiem ponad 42 proc. obiektów przyjaznych czworonogom, co jest wynikiem sporo wyższym od ogólnie liberalnych Niemiec (35 proc.).

Według danych HomeToGo.pl najbardziej przyjazne destynacje to na pewno rejon dolnośląski (68 proc.) oraz małopolski (63 proc.). Oba te regiony znajdują się na południu Polski, więc znajdziemy tam nie tylko góry z przepięknymi widokami, ale też większą ilość noclegów przyjaznych dla naszych czworonożnych przyjaciół. Mniej przyjazne noclegi dla naszych pupili znajdziemy w wielkopolskim (40 proc.) oraz lubelskim, które zajmuje ostatnie miejsce w Polsce. W okolicach Lublina, tylko 3 z 10 obiektów przyjmie naszego futrzaka. Zgodnie z zasadami Unii Europejskiej zwierzęta powinny być zaczipowane oraz posiadać paszport i ważną książeczkę szczepień. W przestrzeniach publicznych, poza wyznaczonymi terenami, powinny być również prowadzone na smyczy.

Badanie opiera się na danych z 1,3 mln domów i apartamentów wakacyjnych w całej Europie, dostępnych za pośrednictwem porównywarki HomeToGo. Wynik oznacza stosunek liczby obiektów noclegowych oferujących możliwość przyjazdu z pupilem podzielonej przez ich całkowitą liczbę w danym kraju.

Cały raport: tutaj

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.