Koniec dublowania składki na TFG
MM Sprzedaż imprez turystycznych drugiemu touroperatorowi w celu dalszej odsprzedaży nie będzie podlegała przepisom nowej ustawy. Według interpretacji PIT, składkę na TFG będzie musiał płacić tylko ten organizator, który podpisze umowę z klientem.
Czytaj więcej...
LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Koniec dublowania składki na TFG
  • LOT nie chce być PUN PUT-em
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Sri Lanka liczy na Polaków

Reklama

Reklama

piątek, 10 lipiec 2015 13:41

Egipt jest bezpieczny i czeka na Polaków

Napisane przez Adam Gąsior
Tamer Marzouk Tamer Marzouk archiwum

O tym, że Egipt przykłada ogromne znaczenie do bezpieczeństwa oraz, że będzie inwestować na rynku polskim, np. dopłacając do katalogów biur podróży, powiedział w rozmowie z Waszą Turystyka.pl, Tamer Marzouk, dyrektor Biura ds. Turystyki przy ambasadzie Egiptu w Berlinie, który odpowiada od dwóch tygodni za promocję Egiptu w Polsce.

Adam Gąsior: Jakie, pańskim zdaniem, były powody wydania oświadczenia polskiego MSZ ostrzegającego przed podróżami do Egiptu?

Tamer Marzouk: Nie znamy jasnych powodów oświadczenia polskiego MSZ, ponieważ nie zostały one podane do publicznej wiadomości. W Egipcie, co podkreślają ogólnoświatowe media, turyści są bezpieczni. 2 lipca wydaliśmy oświadczenie (patrz: Egipt odpowiada polskiemu MSZ: u nas jest bezpiecznie), w którym podkreśliliśmy, że Egipt, jako kraj turystyczny przykłada ogromne znaczenie do bezpieczeństwa wszystkich rejonów, w których przebywają nasi goście.

AG: Jakich można spodziewać się działań władz egipskich w sprawie zabezpieczenia pobytu turystów?

TM: W oświadczeniu podaliśmy informacje dotyczące działań dotychczasowych, choćby zainstalowanie bramek kontrolnych, monitoringu (m. in. kamer) na ulicach, czy dodatkowe siły policji (lotne i stacjonarne) do ochrony na terenie całego kraju. Cały czas inwestujemy i usprawniamy infrastrukturę zapewniającą bezpieczeństwo.

AG: Zlikwidowano Biuro ds. Turystyki przy ambasadzie w Warszawie (patrz: Egipt likwiduje Biuro ds Turystyki w Polsce), mimo, że Polska była na 5. miejscu pod względem liczby turystów w Egipcie. Czy uważa pan, że prowadzenie biura z dal od Polski nie wpłynie na liczbę Polaków w Egipcie, na promocję tego kraju w Polsce?

TM: Biuro we Polsce zostało zlikwidowane przez cięcia budżetowe Ministerstwa Finansów (koszt wynajmu biura, koszty pracownicze). Co jest najbardziej istotne – budżet marketingowy podlega innej instytucji – i jest zarządzany wspólnie z sektorem prywatnym, który znacząco do niego się dokłada. Budżet pozostaje bez zmian. Będziemy inwestować na rynku polskim tak jak było to wcześniej. Proszę pamiętać, że biuro to nie budynek, a ludzie, którzy wykonują swoje zadania.

AG: Jak często zamierza pan spotykać się z przedstawicielami polskiej branży turystycznej i jak pan chce ich uspokoić, że promocja Egiptu będzie kontynuowana?

TM: Będę przyjeżdżał do Polski co najmniej raz w miesiącu – lub częściej, jeśli będzie to konieczne. Mamy również wynajętą agencję MM4PR do komunikacji na tym rynku nie tylko z mediami, ale i z naszymi partnerami handlowymi. Poza tym uważam, odległości nie są w dobie internetu problemem. Komunikacja odbywa się sprawnie, a to chyba jest najbardziej istotne. Działamy bardziej aktywnie, niż działo się to w ostatnich latach. Jestem przekonany, że działania na rzecz tego rynku już za niedługo uspokoją tych, którzy martwią się odległością do Berlina.

AG: Jakie zadanie pan dostał od Ministra? Ilu Polaków wyjedzie wg pana w tym roku do Egiptu?

TM: Plan, który otrzymałem – podobnie jak i inni dyrektorzy – to zwiększenie liczby turystów o 20 proc. w tym roku a na koniec 2016 roku powtórzenie wyników z 2010 roku. Planem dalekosiężnym Ministerstwa Turystyki jest osiągnięcie 20 milionów turystów z całego świata w 2020 roku. Jeśli chodzi o Polskę, to biorąc pod uwagę niedawne ostrzeżenie dla podróżujących wydane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych, nie jestem w stanie powiedzieć, jak będzie wyglądała sytuacja w tym roku. Na bieżąco jesteśmy w kontakcie z naszymi kontrahentami, żeby w razie potrzeby szybko reagować.

AG: Jakie działania promocyjne planuje pan w najbliższym półroczu?

TM: Chwilowo, ze względu na wcześniej wspomniane ostrzeżenie, koncentrujemy się na działaniach komunikacyjnych, informacyjnych . Na plany dotyczące promocji przyjdzie czas już niedługo, gdy całkowicie rozeznamy się z bieżącą sytuacją, do której musimy dostosować nasze wcześniejsze plany względem Polski.

AG: Na jaką pomoc mogą liczyć polscy touroperatorzy, czy przewidują Państwo dopłaty do ich reklam, katalogów, ewentualnie lotów czarterowych?

TM: Oczywiście będziemy kontynuować co – advertising, jak to było dotychczasowo – czyli partycypowanie w 50 proc. kosztów katalogów i reklam poświęconych Egiptowi.
Jeśli chodzi o loty czarterowe – na chwilę obecną ustalamy dopłaty z prywatnym sektorem w Egipcie. Na pewno będziemy wspomagać lotniska, które nie mają wystarczającej liczby turystów, np. Luksor. Co do reszty – rozmowy trwają

AG: Na ile zna pan rynek polski, jaka jest pańska opinia o nim?

TM: Rynek polski jest obiecujący i przyszłościowy. Polacy pokazali do tej pory, że kochają Egipt i jego mieszkańców. Egipt jest i zawsze będzie miał status wyjątkowej destynacji turystycznej. Gwarantujemy gościnność i idealną pogodę przez cały rok, atrakcyjne ceny - co zawsze było doceniane przez Polaków. Zajmuję się promocją swojego kraju od wielu lat – odpowiadając za różne rynki. Polską zajmuję się od niespełna dwóch tygodni, więc oczywiście uczę się codziennie jak wygląda dokładnie ten rynek. Na pewno będę wykorzystywał dotychczasowe doświadczenia, oraz wiedzę, którą otrzymuję chociażby z rozmów z kontrahentami.

Polityka prywatności

W celu realizacji obowiązku informacyjnego, zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. poniżej przekazujemy „klauzulę informacyjną” z prośbą o zapoznanie się.

Polityka prywatności i przetwarzania danych osobowych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Wydawnictwo „Wasze Podróże” z siedzibą w Warszawie 00-204 przy ul. Słonimskiego 1 lok. 33. Poniżej znajdziesz wszelkie niezbędne informacje dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych w związku z realizacją usługi informacyjnej.

2. Przedstawicielem Administratora jest Adam Gąsior: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

3. Dane osobowe przetwarzane są w celu w celu świadczenia usług informacyjnych przez Wydawnictwo Wasze Podróże oraz w celach marketingowych. Podstawą prawną jest art. 6 ust. 1 lit a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE - „RODO”).

4. Dane będą przetwarzane w celach marketingowych do momentu wycofania przez Ciebie zgody na takie przetwarzanie.

W zakresie usług Wydawnictwa Wasze Podróże Twoje dane będą przetwarzane przez okres, w którym usługi te będą świadczone oraz, w uzasadnionych wypadkach, po zakończeniu ich świadczenia, jednak wyłącznie jeżeli jest dozwolone lub wymagane w świetle obowiązującego prawa np. przetwarzanie w celach statystycznych, rozliczeniowych lub w celu dochodzenia roszczeń. W takim przypadku dane będą przetwarzane jedynie przez okres niezbędny do realizacji odpowiednich celów.

5. Po zakończeniu przetwarzania danych osobowych w pierwotnym celu, dane będą, w uzasadnionych wypadkach, przetwarzane po zakończeniu ich świadczenia, jednak wyłącznie jeżeli jest dozwolone lub wymagane w świetle obowiązującego prawa np. przetwarzanie w celach statystycznych, rozliczeniowych lub w celu dochodzenia roszczeń. W takim przypadku dane będą przetwarzane jedynie przez okres niezbędny do realizacji odpowiednich celów.

6. Podanie danych jest dobrowolne

7. Twoje dane osobowe nie będą przekazywane.

8. Jako administrator Twoich danych, zapewniamy Ci prawo dostępu do Twoich danych, możesz je również sprostować, żądać ich usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także skorzystać z uprawnienia do złożenia wobec Administratora sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych oraz prawa do przenoszenia danych do innego administratora danych. W przypadku wyrażenia dobrowolnej zgody, przysługuje Ci prawo cofnięcia zgody na przetwarzanie danych w dowolnym momencie co nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Informujemy także, że przysługuje Ci prawo wniesienia skargi do organu nadzorującego przestrzeganie przepisów ochrony danych osobowych.

9. Na niniejszej witrynie znajdują się wtyczki społecznościowe serwisu Facebook: „Lubię to”, które są powiązane z serwisem Facebook. Pod naszym artykułami umieszczany jest kod odwołujący się do serwisu Facebook. Używając przycisku „Lubię to”, użytkownik loguje się do serwisu Facebook, w którym obowiązują zasady ochrony prywatności określone przez serwis Facebook.