Reklama

Reklama

Reklama

czwartek, 20 wrzesień 2018 22:18

Hotele Thomasa Cooka z muralami i “escape rooms”

Napisane przez MM
Mural "Normskiego" na hotelu Cook's Club na Krecie Mural "Normskiego" na hotelu Cook's Club na Krecie Thomas Cook

Ściany hotelu Cook’s CLub na Krecie zostały ozdobione nowoczesnymi muralami autorstwa artystów z Japonii, Ukrainy i Wielkiej Brytanii. W hotelu działa też „escape room” –forma rozrywki zyskująca coraz większą popularność również w Polsce.

Cook‘s Club to nowy koncept hotelowy stworzony przez grupę Thomas Cook, do której w Polsce należy Neckermann Polska. Pierwszy hotel pod marką Cook's Club został otwarty w czerwcu tego roku w Hersonissos na Krecie. Kolejne 10 obiektów tego typu zostanie otwartych w 2019 roku m.in. na Majorce, w Turcji, na Sardynii i wyspach greckich. Wszystkie będą dostępne w ofercie Neckermann Podróże, który już rozpoczął sprzedaż oferty na lato 2019.

Współczesny turysta i jego styl życia

Cook’s Club chwali się nowoczesnym designem i oryginalną aranżacją przestrzeni. We współpracy z serwisem społecznościowym "Talenthouse" Thomas Cook ogłosił konkurs zapraszając artystów z całego świata do zaprojektowania instalacji artystycznych w hotelu na Krecie, tak aby uchwyciły styl życia współczesnych turystów, a tym samym ducha Cook's Club.

Prace artystów: Normskiego z Ukrainy, Miyuki Okady z Japonii i Marka Waltersa z Wielkiej Brytanii uznano za najlepsze spośród 600 zgłoszeń i już zdobią ściany hotelu. W jury konkursu zasiadł m.in. Stefan Nilsson, który jest jedną z najbardziej wpływowych postaci szwedzkiego wzornictwa.

Na wakacjach rozwiążesz zagadkę i wyładujesz furię

Cook’s Club na Krecie to także oryginalna oferta rozrywkowa dla pokolenia millenialsów wyznaczająca nowe standardy w branży hotelarskiej. Centrum rozrywki oferuje innowacyjne atrakcje w tym m.in.: „escape rooms”, typowy „rage room” (pokój „wściekłości”) oraz prywatną dyskotekę do imprez w małym gronie.

Escape rooms czyli pokoje zagadek – rozgrywająca się na żywo gra polegająca na rozwiązaniu szeregu łamigłówek, tak aby uwolnić się z pokoju w określonym czasie – cieszą się rosnącą popularnością w największych miastach na całym świecie. Thomas Cook udostępnia pokoje z trzema różnymi scenariuszami. Jednym z nich jest „pokój horroru” nawiązujący do kultowej powieści Stephena Kinga „To”. Gry przewidziane są dla maksymalnie 7 uczestników i trwają ok. 50 minut. Wstęp kosztuje 13,5 euro za osobę.

Kolejną nietypową rozrywką w Cook’s Club jest „rage room” czyli „pokój „wściekłości”. Tego typu miejsca działają w wielu miastach na całym świecie. W Cook’s Club mając do dyspozycji różne sprzęty można bezkarnie wyładować swój stres bijąc wazony i butelki. Wstęp do rage room kosztuje 19,50 euro. Chętnych do korzystania z tego typu relaksu nie brakuje.