Reklama

Reklama

Reklama

środa, 22 sierpień 2018 14:20

TFG: ponad 14 proc. więcej Polaków wyjechało z biurami podróży

Napisane przez MG
TFG: ponad 14 proc. więcej Polaków wyjechało z biurami podróży AG

Z najnowszego podsumowana Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego wynika, że w pierwszym półroczu tego roku na wakacje z buram podróży wyjechało prawie 4 miliony, o ponad 14 procent więcej niż w analogicznym okresie 2017 roku.

Wycieczki czarterowe wykupiło 1,4 miliona turystów, o 36 proc. więcej niż przed rokiem.

Na wyjazdy krajowe i do państw ościennych; zdecydowało się ponad 2 miliony turystów.

Najwięcej wycieczek zostało sprzedanych w okresie od kwietnia do czerwca oraz w styczniu.

Małgorzata Ślepowrońska, członek zarządu Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego, w ramach którego funkcjonuje TFG, powiedziała: „Tegoroczny styczeń był rekordowy, jeżeli chodzi o wzrost liczby sprzedanych wycieczek; biura podróży odnotowały tu ponad 50 proc. dynamikę w stosunku do danych ze stycznia 2017 roku. A to może oznaczać, że touroperatorom udało się zainteresować klientów ofertami ‘first minute.”

Łącznie biura podróży zawarły w pierwszym półroczu tego roku 1,3 miliona umów z klientami - 45 proc. z nich dotyczyło wyjazdów na terenie Polski i krajów sąsiednich, 38 proc. wyjazdów do krajów europejskich i pozaeuropejskich z transportem lotniczym, czarterowym, a pozostałe blisko 17 proc. – również wyjazdów zagranicznych, ale bez transportu czarterami.

Renata Mentlewicz dyrektor Biura Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego, dodała: „Obserwujemy ostatnio interesujący nowy trend: biura podróży coraz częściej zawierają umowy obejmujące mniejszą liczbę osób. Dane pokazują spadek liczby klientów przypadających na jedną wycieczkę. A to potencjalnie może oznaczać, że biura podróży postanowiły zawalczyć również o młodych, podróżujących nie z rodziną, ale samodzielnie lub w gronie znajomych i zaczęły adresować do nich swoją ofertę.

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.