Koniec dublowania składki na TFG
MM Sprzedaż imprez turystycznych drugiemu touroperatorowi w celu dalszej odsprzedaży nie będzie podlegała przepisom nowej ustawy. Według interpretacji PIT, składkę na TFG będzie musiał płacić tylko ten organizator, który podpisze umowę z klientem.
Czytaj więcej...
LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Koniec dublowania składki na TFG
  • LOT nie chce być PUN PUT-em
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Sri Lanka liczy na Polaków

Reklama

Reklama

wtorek, 29 kwiecień 2014 22:37

Prawie 3/4 klientów kupuje oferty "Wielkiej Piątki"

Napisane przez AG
Plaża tunezyjska Plaża tunezyjska AG

Poniedziałek Wielkanocny "skrócił" ostatni tydzień i spowodował, że liczba klientów w minionym tygodniu wzrosła z analogicznym okresem roku 2013 tylko o 4,1 proc. Liczba rezerwacji w tym samym okresie wzrosłą o 5 proc.
Raport podsumowujący sprzedaż wyjazdów turystycznych opracowany na podstawie danych systemu rezerwacyjnego MerlinX, który przedstawił PZOT (Polski Związek Organizatorów Turystyki) pokazuje, że w biurach podróży – w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego, zanotowano wzrost w stosunku do sprzedaży w roku 2013 tylko w wyjazdach samolotowych – o plus 27,9 proc., natomiast spadek zanotowano w wycieczkach typu autokar + hotel - o minus 17,7 proc. oraz wyjazdach z dojazdem własnym - o minus 28,2 proc.

Imprezy samolotowe w tym tygodniu stanowiły wciąż prawie 90 proc. (88,5 proc.) sprzedaży, z dojazdem własnym – 5,7 proc. a autokarowe – 5,8 proc.
Jeśli chodzi o kierunki, które cieszyły się wśród Polaków największym zainteresowaniem, to liderem kolejny tydzień jest Grecja, której udział w sprzedaży wyniósł 26,4 proc., na pozostałych pozycjach uplasowały się zaś: Turcja (15,7 proc.), Egipt (15,4 proc.), Hiszpania (11,1 proc.), Tunezja (5,5 proc.), Bułgaria (3,3 proc.), Włochy (2,5 proc.), Chorwacja (1,4 proc.), Maroko (1,4 proc.),1Francja (1,6 proc.).

Jeśli chodzi o najczęściej wybierane przez klientów docelowe lotniska, to znowu pierwszą dziesiątkę zdominowała Grecja (sześć lotnisk). Miejsca na podium kolejny raz zajęły : turecka Antalya oraz grecki Heraklion i egipska Hurgahda.
Najmniej tygodniowe pobyty kosztują w Egipcie - Sharm El Sheik (2030 zł) i Hurghada (2019 zł). Najdrożej jest na Kos (2635 zł) i na Korfu (2599 zł).

Jeśli chodzi o dynamikę sprzedaży w ostatnich czterech tygodniach, to Raport PZOT pokazuje, że w ostatnich czterech tygodniach wyniosła ona 6,3 proc. w stosunku do analogicznego okresu roku 2013.
W ostatnich czterech tygodniach wzrosła jedynie sprzedaż wyjazdów samolotowych (10 proc. w stosunku do analogicznego miesiącu rok temu). Wyjazdy bus + hotel zmalały w tym czasie o minus 15,3 proc. a wyjazdy z dojazdem własnym zmalały o - 11 proc.

Od rozpoczęcia sprzedaży Lata 2014 liczba klientów wzrosła o 33,9 proc. Wycieczek samolotowych na Lato 2014 sprzedano aż o 87,1 proc. więcej niż rok temu.
Jeśli chodzi o porównanie najpopularniejszych krajów i kierunków w obecnym sezonie i poprzednim, to na pierwszym miejscu wciąż jest Grecja (19,6 proc. udziału w rynku i 54,4 proc. wzrost w stosunku do roku ubiegłego). Dalej zaś: Egipt (odpowiednio: 14,6 proc. i 4,4 proc.), Turcja (14 proc. i 27,9 proc.), Hiszpania (11,7 proc. i 20,3 proc.) i Tunezja (4,1 proc. i 83,1 proc.). Jeśli chodzi o kierunki to największy wzrost, zanotowała wyspa Korfu (85,4 proc.)