Co ma piernik do turystyki?
Jednym z gości III Forum Promocji Turystycznej będzie Andrzej Olszewski, twórca Żywego Muzeum Piernika. Opowie o tym, jak stworzyć produkt, który sam w sobie stanowi promocję dla miasta.
Czytaj więcej...
Promocja turystyki - co poszło źle
Trudno dziś uwierzyć w to, że na początku wieku na naszych rozwiązaniach w zarządzaniu promocją turystyczną wzorowały się inne kraje. Co poszło nie tak - dowiemy się na III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Wiceprezydent Wrocławia na Forum
Magdalena Piasecka, wiceprezydent Wrocławia będzie gościem III Forum Promocji Turystycznej, które odbędzie 19 kwietnia we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Warszawa czarterem z Radomia
Prezes PPL powiedział, że Lotnisko w Radomiu rekomendowane jako komplementarne dla Lotniska Chopina – podała PAP.
Czytaj więcej...
Naprawa zarządzania promocją
archiwum prywatne Ile wiemy o tym, na czym polega system zarządzania promocją turystyczną? Jakich reform oczekuje środowisko? I jak wyglądają propozycje zmian, opracowane przez Wojciecha Fedyka?
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Co ma piernik do turystyki?
  • Promocja turystyki - co poszło źle
  • Wiceprezydent Wrocławia na Forum
  • Warszawa czarterem z Radomia
  • Naprawa zarządzania promocją

Reklama

Reklama

wtorek, 29 kwiecień 2014 22:37

Prawie 3/4 klientów kupuje oferty "Wielkiej Piątki"

Napisane przez AG
Plaża tunezyjska Plaża tunezyjska AG

Poniedziałek Wielkanocny "skrócił" ostatni tydzień i spowodował, że liczba klientów w minionym tygodniu wzrosła z analogicznym okresem roku 2013 tylko o 4,1 proc. Liczba rezerwacji w tym samym okresie wzrosłą o 5 proc.
Raport podsumowujący sprzedaż wyjazdów turystycznych opracowany na podstawie danych systemu rezerwacyjnego MerlinX, który przedstawił PZOT (Polski Związek Organizatorów Turystyki) pokazuje, że w biurach podróży – w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego, zanotowano wzrost w stosunku do sprzedaży w roku 2013 tylko w wyjazdach samolotowych – o plus 27,9 proc., natomiast spadek zanotowano w wycieczkach typu autokar + hotel - o minus 17,7 proc. oraz wyjazdach z dojazdem własnym - o minus 28,2 proc.

Imprezy samolotowe w tym tygodniu stanowiły wciąż prawie 90 proc. (88,5 proc.) sprzedaży, z dojazdem własnym – 5,7 proc. a autokarowe – 5,8 proc.
Jeśli chodzi o kierunki, które cieszyły się wśród Polaków największym zainteresowaniem, to liderem kolejny tydzień jest Grecja, której udział w sprzedaży wyniósł 26,4 proc., na pozostałych pozycjach uplasowały się zaś: Turcja (15,7 proc.), Egipt (15,4 proc.), Hiszpania (11,1 proc.), Tunezja (5,5 proc.), Bułgaria (3,3 proc.), Włochy (2,5 proc.), Chorwacja (1,4 proc.), Maroko (1,4 proc.),1Francja (1,6 proc.).

Jeśli chodzi o najczęściej wybierane przez klientów docelowe lotniska, to znowu pierwszą dziesiątkę zdominowała Grecja (sześć lotnisk). Miejsca na podium kolejny raz zajęły : turecka Antalya oraz grecki Heraklion i egipska Hurgahda.
Najmniej tygodniowe pobyty kosztują w Egipcie - Sharm El Sheik (2030 zł) i Hurghada (2019 zł). Najdrożej jest na Kos (2635 zł) i na Korfu (2599 zł).

Jeśli chodzi o dynamikę sprzedaży w ostatnich czterech tygodniach, to Raport PZOT pokazuje, że w ostatnich czterech tygodniach wyniosła ona 6,3 proc. w stosunku do analogicznego okresu roku 2013.
W ostatnich czterech tygodniach wzrosła jedynie sprzedaż wyjazdów samolotowych (10 proc. w stosunku do analogicznego miesiącu rok temu). Wyjazdy bus + hotel zmalały w tym czasie o minus 15,3 proc. a wyjazdy z dojazdem własnym zmalały o - 11 proc.

Od rozpoczęcia sprzedaży Lata 2014 liczba klientów wzrosła o 33,9 proc. Wycieczek samolotowych na Lato 2014 sprzedano aż o 87,1 proc. więcej niż rok temu.
Jeśli chodzi o porównanie najpopularniejszych krajów i kierunków w obecnym sezonie i poprzednim, to na pierwszym miejscu wciąż jest Grecja (19,6 proc. udziału w rynku i 54,4 proc. wzrost w stosunku do roku ubiegłego). Dalej zaś: Egipt (odpowiednio: 14,6 proc. i 4,4 proc.), Turcja (14 proc. i 27,9 proc.), Hiszpania (11,7 proc. i 20,3 proc.) i Tunezja (4,1 proc. i 83,1 proc.). Jeśli chodzi o kierunki to największy wzrost, zanotowała wyspa Korfu (85,4 proc.)