Co ma piernik do turystyki?
Jednym z gości III Forum Promocji Turystycznej będzie Andrzej Olszewski, twórca Żywego Muzeum Piernika. Opowie o tym, jak stworzyć produkt, który sam w sobie stanowi promocję dla miasta.
Czytaj więcej...
Promocja turystyki - co poszło źle
Trudno dziś uwierzyć w to, że na początku wieku na naszych rozwiązaniach w zarządzaniu promocją turystyczną wzorowały się inne kraje. Co poszło nie tak - dowiemy się na III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Wiceprezydent Wrocławia na Forum
Magdalena Piasecka, wiceprezydent Wrocławia będzie gościem III Forum Promocji Turystycznej, które odbędzie 19 kwietnia we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Warszawa czarterem z Radomia
Prezes PPL powiedział, że Lotnisko w Radomiu rekomendowane jako komplementarne dla Lotniska Chopina – podała PAP.
Czytaj więcej...
Naprawa zarządzania promocją
archiwum prywatne Ile wiemy o tym, na czym polega system zarządzania promocją turystyczną? Jakich reform oczekuje środowisko? I jak wyglądają propozycje zmian, opracowane przez Wojciecha Fedyka?
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Co ma piernik do turystyki?
  • Promocja turystyki - co poszło źle
  • Wiceprezydent Wrocławia na Forum
  • Warszawa czarterem z Radomia
  • Naprawa zarządzania promocją

Reklama

Reklama

czwartek, 29 marzec 2018 12:20

Wkrótce szkolenie online z nowej ustawy

Napisane przez MM
Wkrótce szkolenie online z nowej ustawy pixabay.com

PZOT, OSAT i MSiT zorganizują 4 kwietnia wspólne webinarium poświęcone nowym przepisom, które będą obowiązywały już od 1 lipca. Udział w szkoleniu będzie bezpłatny.

W związku z ogromnym zainteresowaniem ze strony branży udziałem w szkoleniach na temat Ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych, organizacje branżowe wyszły z inicjatywą zorganizowania webinarium na ten temat, wspólnie z Ministerstwem Sportu i Turystyki. Szkolenie dla członków i sympatyków Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Agentów Turystycznych i dla Polskiego Związku Organizatorów Turystyki odbędzie się 4 kwietnia o godz. 11. 

Zainteresowanie interpretacją i zastosowaniem nowych przepisów w praktyce jest w branży ogromne. Ponieważ nie wszyscy mieli możliwość wzięcia udziału w szkoleniach odbywających się „na żywo” w części miast w Polsce, pojawił się pomysł udostępnienia szkolenia przez internet. Zaletą tego rozwiązania jest to, że szkolenie będzie mogło potrwać dłużej. 

Radca prawny w MSiT Dominik Borek, który poprowadzi szkolenie wspólnie z Markiem Kamieńskim, wiceprezesem OSAT i Krzysztofem Piątkiem, prezesem PZOT, podczas spotkania w Katowicach zapowiadał już, że podczas webinarium odpowie bardziej szczegółowo na niektóre pytania ze strony agentów. Część pytań wymagała bowiem głębszej analizy i zapoznania się ze szczegółami konkretnego przypadku.

Program szkolenia podzielony będzie na trzy części. W pierwszej poruszone będą najważniejsze zagadnienia dotyczące samej ustawy: zawartych w niej definicji i zakresu wyłączeń. Uczestnicy dowiedzą się mi.in., czym jest impreza turystyczna, usługa turystyczna, powiązane usługi turystyczne, jakie nowe obowiązki nałożone będą na organizatorów turystyki i kim są przedsiębiorcy ułatwiający nabywanie powiązanych usług turystycznych.

Poruszone będą też tematy związane z zabezpieczeniami finansowymi i TFG, z obowiązkami informacyjnymi wobec podróżnych, realizacją umowy o udział w imprezie turystycznej i odpowiedzialnością wobec podróżnego. Uczestnicy dowiedzą się również, jakie sankcje przewidziane są za nieprzestrzeganie przepisów nowej ustawy.

Część druga spotkania przeznaczona będzie na odpowiedzi na najważniejsze pytania organizatorów i agentów zebrane przez MSiT. W części trzeciej odbędzie się czat na żywo – będzie okazja do zadania pytań przez uczestników webinarium. 

Link dla uczestników szkolenia zostanie przesłany 4 kwietnia w godzinach porannych  wszystkim członkom OSAT i PZOT oraz osobom znajdującym się na liście wysyłkowej obu organizacji. Webinarium zostanie zarejestrowane, a nagranie będzie później udostępnione online.

EDIT: opublikowano już link do nagrania ze szkolenia