Co ma piernik do turystyki?
Jednym z gości III Forum Promocji Turystycznej będzie Andrzej Olszewski, twórca Żywego Muzeum Piernika. Opowie o tym, jak stworzyć produkt, który sam w sobie stanowi promocję dla miasta.
Czytaj więcej...
Promocja turystyki - co poszło źle
Trudno dziś uwierzyć w to, że na początku wieku na naszych rozwiązaniach w zarządzaniu promocją turystyczną wzorowały się inne kraje. Co poszło nie tak - dowiemy się na III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Wiceprezydent Wrocławia na Forum
Magdalena Piasecka, wiceprezydent Wrocławia będzie gościem III Forum Promocji Turystycznej, które odbędzie 19 kwietnia we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Warszawa czarterem z Radomia
Prezes PPL powiedział, że Lotnisko w Radomiu rekomendowane jako komplementarne dla Lotniska Chopina – podała PAP.
Czytaj więcej...
Naprawa zarządzania promocją
archiwum prywatne Ile wiemy o tym, na czym polega system zarządzania promocją turystyczną? Jakich reform oczekuje środowisko? I jak wyglądają propozycje zmian, opracowane przez Wojciecha Fedyka?
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Co ma piernik do turystyki?
  • Promocja turystyki - co poszło źle
  • Wiceprezydent Wrocławia na Forum
  • Warszawa czarterem z Radomia
  • Naprawa zarządzania promocją

Reklama

Reklama

piątek, 23 marzec 2018 08:08

Wakacje.pl: wielkanocny urlop głównie dla par

Napisane przez MG

Według portalu wakacje.pl na urlop podczas Świąt Wielkanocnych najczęściej (75 procent) decydują się pary.

65 procent z nich to 40-katkowie i starsi, niemal co piątą rezerwacjęw biurze podróży złożyły pary w przedziale wiekowym 25 - 35 lat.

Klaudyna Mortka z portalu Wakacje.pl, powiedział: „Na spędzenie Wielkanocy za granicą pozwalają sobie osoby, które nie mają dzieci lub mają dzieciw wieku nastoletnim i starsze. Nie dotyczy ich ograniczenie czasu wakacji szkolnych. Porównaliśmy rezerwacje turystów korzystających z oferty różnych biur podróży i okazuje się, że najliczniejszą grupą, która spędzi święta pod palmami, są osoby po 55. roku życia. Co czwarta para mieści się w przedziale wiekowym 45 - 55 lat, a co piąta ma 35 - 45 lat.”

Grupy po 40-stce najczęściej na spędzenie Wielkanocy poza domem wybierają Egipt, Hiszpanię i Maltę, czwarta na liście popularności jest Turcja, która w tym roku zadebiutowała jako kierunek dostępny zimą.
Pary w przedziale wiekowym 25 - 35 lat również najbardziej preferują Egipt i Hiszpanię, ale Maltę zamieniły na egzotyczny wypoczynek w Kenii.

Urlop tańszy o 500 zł
Na wyjazdy wielkanocne wydajemy 500 zł mniej. Wartości koszyka różnią się jednak
w zależności od wieku podróżujących. To różnica nawet 1 000 zł na tym samym kierunku. Tuż przed świętami kupujemy wyjazdy last minute z przeceną nawet 50 procent i większą.

I tak, za wielkanocny urlop w Turcji w hotelu 4-gwiazdkowym z wyżywieniem all inclusive zapłacimy teraz 1 500 zł, w Egipcie ok. 2 000 zł. Na Maltę polecimy za niecałe 1 000 zł, ale w obez wyżywienia lub ze śniadaniem. Ceny wycieczki do Emiratów Arabskich zaczynają się od 2 500 zł, a za 1 600 zł kupimy wyjazd z pełnym wyżywieniem w Hiszpanii.
Za wycieczkę do Egiptu najwięcej płacą pary w grupie 55 plus – średnio 4 800 zł. 400 zł mniej wydają osoby po 45. roku życia, a w grupie 25 - 35 lat to wydatek rządu 4 200 zł.
Zupełni odwrotnie sytuacja wygląda w przypadku Hiszpanii. 30-latkowie płacą średnio 1000 zł więcej niż osoby w grupie 45 plus (odpowiednio 5 800 zł i 4 800 zł).

Najtańsza z pierwszej trójki jest Malta, obsługiwana tanimi liniami lotniczymi. Grupa 45 - 55 plus płaci za wyjazd średnio 2 800 zł, grupa 55 plus 3 800 zł. Za wakacje w Kenii najmłodsze z wymienionych par płacą średnio 9 000 zł.

Rodzina pod palmami
Rodziny z dziećmi stanowią jedną czwartą wyjeżdżających na Wielkanoc z biurem podróży. Najliczniej wyjeżdżają rodziny z jednym (43 procent) i dwójką dzieci (29 procent). Rodzinna Wielkanoc
w zagranicznym kurorcie to wydatek rzędu 7 100 zł. Najczęściej wybierane kierunki to Egipt, Hiszpania i Turcja. Najmniej płacimy za urlop w Turcji – 5 470 zł, potem w Egipcie – 6 880 zł, w Hiszpanii 7 840 zł.

Najczęściej kupujemy wyjazdy tygodniowe, ale w biurach podróży można też dostać wyjazd na 3 - 4 dni z przelotem tanimi liniami. Krótki urlop spędzimy m.in. na Malcie, Cyprze i hiszpańskim wybrzeżu Costa Brava.