Reklama

Reklama

Reklama

czwartek, 22 marzec 2018 22:22

Novaturas już na GPW

Napisane przez MM
Linas Aldonis, prezes Novaturas Linas Aldonis, prezes Novaturas MM

Wczoraj rozpoczęła się sprzedaż akcji litewskiego touroperatora na warszawskiej giełdzie. Cena stabilnie rosła, choć została obniżona w porównaniu z tym, co zakładano w prospekcie.

21 marca Novaturas, wyjazdowy touroperator z Litwy, zadebiutował na warszawskim parkiecie. Pierwotnie planowano wystawić na sprzedaż 50 proc. akcji, jednak ostatecznie jednak oferta objęła 27 proc. akcji. Początkowo cena akcji wynosiła 44,13 zł, po południu przekroczyła już ponad 45,2 zł.

„To dopiero początek, ale oceniamy nasz debiut w Warszawie i Wilnie bardzo dobrze. To będzie udany rok dla naszej firmy, planujemy poprawić wyniki finansowe i zwiększyć obroty. Podczas spotkania z potencjalnymi inwestorami widzieliśmy, że jest zainteresowanie naszą pozycją na rynku. Część inwestorów podjęła już decyzję o zakupie, uważam, że pozostali również dołączą jakiś czas po debiucie” – komentował w rozmowie z portalem WaszaTurystyka.pl Linas Aldonis, prezes Novaturas.

 

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.