Co ma piernik do turystyki?
Jednym z gości III Forum Promocji Turystycznej będzie Andrzej Olszewski, twórca Żywego Muzeum Piernika. Opowie o tym, jak stworzyć produkt, który sam w sobie stanowi promocję dla miasta.
Czytaj więcej...
Promocja turystyki - co poszło źle
Trudno dziś uwierzyć w to, że na początku wieku na naszych rozwiązaniach w zarządzaniu promocją turystyczną wzorowały się inne kraje. Co poszło nie tak - dowiemy się na III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Wiceprezydent Wrocławia na Forum
Magdalena Piasecka, wiceprezydent Wrocławia będzie gościem III Forum Promocji Turystycznej, które odbędzie 19 kwietnia we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Warszawa czarterem z Radomia
Prezes PPL powiedział, że Lotnisko w Radomiu rekomendowane jako komplementarne dla Lotniska Chopina – podała PAP.
Czytaj więcej...
Naprawa zarządzania promocją
archiwum prywatne Ile wiemy o tym, na czym polega system zarządzania promocją turystyczną? Jakich reform oczekuje środowisko? I jak wyglądają propozycje zmian, opracowane przez Wojciecha Fedyka?
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Co ma piernik do turystyki?
  • Promocja turystyki - co poszło źle
  • Wiceprezydent Wrocławia na Forum
  • Warszawa czarterem z Radomia
  • Naprawa zarządzania promocją

Reklama

Reklama

środa, 14 marzec 2018 10:38

Biura podróży – Tunezja w pierwszej dziesiątce

Napisane przez MG
Plaża w Marsa Alam Plaża w Marsa Alam AG

Jeśli chodzi o sprzedaż oferty na imprezy od 1 listopada 2017 do 31 października 2018 roku w biurach podróży, to imprezy w Grecji, Turcji i Hiszpanii stanowią 48,2 proc.

Polski Związek Organizatorów Turystyki przedstawił kolejny raport sprzedaży imprez turystycznych na przyszły sezon. W ostatnim tygodniu, w porównaniu z analogicznym okresem roku 2017 w biurach podróży liczba rezerwacji wzrosła o 16 proc., zaś liczba klientów - o 17,8 proc.

Raport podsumowujący sprzedaż wyjazdów turystycznych opracowany na podstawie danych systemu rezerwacyjnego MERLINX, który przedstawił PZOT (Polski Związek Organizatorów Turystyki) pokazuje, że imprezy samolotowe w ostatnim tygodniu, stanowiły 83,2 proc. sprzedaży, z dojazdem własnym – o 8,8 proc. a autokarowe – 7,9 proc.
W ostatnim tygodniu, w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego wzrosła liczba sprzedanych imprez autokarowych – o 9,3 proc., liczba imprez z dojazdem własnym wzrosła – o 17,1 proc., zaś liczba samolotówek – o 19,1 proc.

Jeśli chodzi o sprzedaż oferty na imprezy od 1 listopada 2017 do 31 października 2018 roku, to pierwsza dziesiątka wyglądała tak: Grecja, Turcja, Egipt, Hiszpania, Bułgaria, Włochy, Tunezja, Albania, Chorwacja i Portugalia. Wśród dziesiątki najpopularniejszych kierunków znajdują się cztery greckie i po dwa egipskie i hiszpańskie. Na podium znajdują się Antalya, Hurghada i Marsa Alam.
Najmniej w pierwszej dziesiątce najpopularniejszych kierunków kosztują imprezy w Burgas (2 039 zł) i w Hurghadzie (2 210 zł). Najdrożej jest na Teneryfie (2 688 zł) i w Heraklionie (2 816 zł).

Jeśli chodzi o dynamikę sprzedaży, to Raport PZOT pokazuje, że sprzedaż oferty wzrosła w ostatnich czterech tygodniach o 22,6 proc. w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego. Wyjazdy lotnicze wzrosły o 24,9 proc., autokarowe – o 3,3 proc. a wyjazdy z dojazdem własnym - o 21,5 proc.
Od rozpoczęcia przedsprzedaży Lata 2018 liczba klientów wzrosła w porównaniu do analogicznego okresu 2016 roku o 29,5 proc. Wycieczki samolotowe stanowią 83,9 proc. wszystkich imprez.

Jeśli chodzi o porównanie pierwszej dziesiątki krajów, które najlepiej się sprzedają w porównaniu z ubiegłym sezonem, to na pierwszym miejscu znajduje się zaś Grecja (wzrost o 8,2 proc. w porównaniu z ubiegłym rokiem). Dalej zaś: Turcja (brak danych), Hiszpania (spadek o minus 22,5 proc.), Egipt (+94,3 proc.), Bułgaria (+28,9 proc.), Włochy (+5,6 proc.), Albania (+76,3 proc.), Chorwacja (+5,6 proc.), Portugalia (minus 30,4 proc) i Tunezja (brak danych). Na 15. pozycji znajduje się Maroko (wzrost o 72,7 proc.), zaś na 19. – Wyspy Zielonego Przylądka (+118,5 proc.)

Jeśli chodzi o podział rynku to najwięcej, bo 22,2 proc. sprzedanych imprez przypada na Grecję. Na Turcję – 14,9 proc., Hiszpanię – 11,1 proc., Egipt – 9,9 proc., Bułgarię – 6,8 proc., Włochy – 5,3 proc.