Co ma piernik do turystyki?
Jednym z gości III Forum Promocji Turystycznej będzie Andrzej Olszewski, twórca Żywego Muzeum Piernika. Opowie o tym, jak stworzyć produkt, który sam w sobie stanowi promocję dla miasta.
Czytaj więcej...
Promocja turystyki - co poszło źle
Trudno dziś uwierzyć w to, że na początku wieku na naszych rozwiązaniach w zarządzaniu promocją turystyczną wzorowały się inne kraje. Co poszło nie tak - dowiemy się na III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Wiceprezydent Wrocławia na Forum
Magdalena Piasecka, wiceprezydent Wrocławia będzie gościem III Forum Promocji Turystycznej, które odbędzie 19 kwietnia we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Warszawa czarterem z Radomia
Prezes PPL powiedział, że Lotnisko w Radomiu rekomendowane jako komplementarne dla Lotniska Chopina – podała PAP.
Czytaj więcej...
Naprawa zarządzania promocją
archiwum prywatne Ile wiemy o tym, na czym polega system zarządzania promocją turystyczną? Jakich reform oczekuje środowisko? I jak wyglądają propozycje zmian, opracowane przez Wojciecha Fedyka?
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Co ma piernik do turystyki?
  • Promocja turystyki - co poszło źle
  • Wiceprezydent Wrocławia na Forum
  • Warszawa czarterem z Radomia
  • Naprawa zarządzania promocją

Reklama

Reklama

czwartek, 08 marzec 2018 11:07

Thomas Cook inwestuje w hotele

Napisane przez MM
Hotel Casa Cook na Kos Hotel Casa Cook na Kos materiały prasowe Thomas Cook

Thomas Cook uruchamia fundusz hotelowy - Thomas Cook Hotel Investments - i ogłasza joint venture z LMEY Investments, szwajcarską firmą developerską zajmującą się hotelami.

Thomas Cook Hotel Investments wniesie do spółki pięć hoteli o wartości około 150 milionów funtów i zamierza pozyskiwać nowe nieruchomości. Fundusz skoncentruje się na nabywaniu dla marki Thomas Cook hoteli w kluczowych lokalizacjach.

Pięć wspomnianych hoteli to rodzinny ośrodek Thomasa Cooka Sunwing Kallithea na Rodos i dobrze znany Sunwing Makrigialos na Krecie. LMEY wniesie 3 hotele, w tym Aldiana w Andaluzji i Aldiana Alcadesia w Hiszpanii. Trzecia nieruchomość będzie pierwszym wspólnym przedsięwzięciem inwestycyjnym - opracowaniem piątego hotelu Casa Cook - typu lifestyle. Będzie to pierwszy obiekt Casa Cook w Hiszpanii i zostanie otwarty w przyszłym roku na Ibizie. Powstanie z przekształcenia istniejącej nieruchomości w 200-pokojowy malowniczo i spokojnie położony hotel w zatoce Cala Gracio, w niewielkiej odległości od San Antonio.

Pierwszy hotel Casa Cook otwarto dwa lata temu na Rodos, drugi rok temu na Kos, natomiast otwarcie trzeciego jest planowane tego lata na Krecie i będzie to pierwszy obiekt przeznaczony dla rodzin. Kolejny powstanie w 2019 roku w Breli, w Chorwacji. 

Ingo Burmester, dyrektor hoteli Thomas Cook, powiedział: "Zapewnienie wysokiej jakości portfolio hoteli własnych marek i zarządzanych przez firmę jest nieodłączną częścią sukcesu firmy Thomas Cook. Nowy fundusz hotelowy był dla nas celem już od jakiegoś czasu. Teraz jesteśmy w stanie przyspieszyć nasz plan pozyskania kolejnych nieruchomości w popularnych lokalizacjach, aby przekształcić je w nasze hotele.”

„Prowadzimy rozmowy z kilkoma hotelarzami w całym regionie Morza Śródziemnego i planujemy ogłoszenie kolejnych projektów w nadchodzących miesiącach. Osiągając jedne z najwyższych wyników w zakresie zadowolenia klientów w branży (wskaźnik NPS) i przyciągając nowe pokolenie klientów do firmy Thomas Cook, Casa Cook jest kluczowym filarem naszej strategii rozwoju własnych marek. Jestem szczególnie podekscytowany współpracą z LMEY nad rozwojem naszego pierwszego obiektu Casa Cook w Hiszpanii na Ibizie.”