Koniec dublowania składki na TFG
MM Sprzedaż imprez turystycznych drugiemu touroperatorowi w celu dalszej odsprzedaży nie będzie podlegała przepisom nowej ustawy. Według interpretacji PIT, składkę na TFG będzie musiał płacić tylko ten organizator, który podpisze umowę z klientem.
Czytaj więcej...
LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Koniec dublowania składki na TFG
  • LOT nie chce być PUN PUT-em
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Sri Lanka liczy na Polaków

Reklama

Reklama

poniedziałek, 26 luty 2018 08:41

Prezes Tourist Polska: Wyjazdy autokarowe konkurencją dla podróżowania samolotem

Napisane przez MM

W porównaniu z końcem lutego ubiegłego roku, sprzedaż wyjazdów autokarowych wzrosła o ponad 14 proc. Popularności sprzyjają niskie ceny oraz możliwość zwiedzania miast w grupie, zwiększająca poczucie bezpieczeństwa.

Organizatorzy turystyki autokarowej korzystają na tym, że wyjazdy z biurami podróży w grupie kojarzą się z większym bezpieczeństwem, są objęte ochroną w ramach TFG i konkurują cenowo z pakietami opartymi na transporcie samolotowym. Jak wynika z raportów Polskiego Związku Organizatorów Turystyki, w całej sprzedaży imprez turystycznych na lato 2018 udział wycieczek autokarowych w rynku osiągnął 6,1 proc., a sprzedaż tych produktów wzrosła o 14,1 proc.

Organizatorom na pewno nie zaszkodziło wprowadzenie Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego, który obejmuje klientów dodatkową ochroną na wypadek niewypłacalności. Szczególnie, że wycieczki realizowane na terenie kraju i państw ościennych objęte są tą ochroną za darmo, w ramach składki 0 zł.

Na trwającą tydzień objazdową wycieczkę do Włoch, Chorwacji czy Albanii można pojechać już od ok. 900 zł za osobę. Popularność zyskują też kierunki bliższe: Ukraina, Białoruś, Wilno, kraje bałtyckie. Dojazd autokarem jest alternatywą dla tych, którzy nie chcą lecieć samolotem i nie lubią zwiedzać na własną rękę.

Sebastian Nasiłowski, prezes Tourist Polska, skomentowal: „W dzisiejszych czasach nie każdy chce zwiedzać Europę samotnie, szczególnie w świetle mniejszego poczucia bezpieczeństwa w dużych miastach i napływu emigrantów do krajów zachodnich. Wybierając wycieczkę autokarową mamy pewność, że nie będziemy musieli na własną rękę poruszać się np. między lotniskiem a hotelem. Ten komfort został ostatnio doceniony przez klientów, co zaowocowało wzrostem sprzedaży. Nasza oferta wycieczek autokarowych jest konkurencyjna, a pod wieloma względami bardziej atrakcyjna niż wyjazdy w oparciu o transport samolotem. Klient bowiem, korzystając z naszej oferty, kupuje rozszerzony pakiet usług min. o zwiedzanie z przewodnikiem, system audio tour guide, czy wyżywienie w cenie porównywalnej, a niejednokrotnie - niższej.”

Jak zauważa Sebastian Nasiłowski, turyści zdają sobie sprawę, że zwiedzając bez przewodnika dużo tracą, omija ich wiele lokalnych ciekawostek czy atrakcji. Więcej przeżyć, bogatszy program i bezpieczeństwo w grupie pod opieką pilota to kolejne, obok niskich cen, niewątpliwe atuty wyjazdów autokarowych.

Produkt ten jest też atrakcyjny dla agentów, ze względu na wysokie prowizje, bezpieczeństwo finansowe i stabilność tego rynku. Ugruntowaną pozycję w turystyce autokarowej ma kilkanaście firm cieszących się dobrą renomą i działających już od wielu lat.

Tourist Polska obsługuje około 800 imprez rocznie, ma w ofercie wyjazdy do większości krajów europejskich oraz bogaty wybór wyjazdów krajowych. Jak zauważa Sebastian Nasiłowski, turyści zaczynają doceniać zwiedzanie Polski z biurami podróży, choć na tym rynku nadal króluje szara strefa. Dla agenta jednak wycieczka po Polsce z organizatorem turystyki to taki sam zysk jak sprzedaż imprezy zagranicznej.

Agenci, którzy zdecydowali się na współpracę z Tourist Polska zyskują dostęp do kilkuset ofert za pośrednictwem systemu MerlinX. Touroperator zapewnia też dostęp do wyszukiwarki Ariadna oraz systemu rezerwacyjnego N-Sykon.