Co ma piernik do turystyki?
Jednym z gości III Forum Promocji Turystycznej będzie Andrzej Olszewski, twórca Żywego Muzeum Piernika. Opowie o tym, jak stworzyć produkt, który sam w sobie stanowi promocję dla miasta.
Czytaj więcej...
Promocja turystyki - co poszło źle
Trudno dziś uwierzyć w to, że na początku wieku na naszych rozwiązaniach w zarządzaniu promocją turystyczną wzorowały się inne kraje. Co poszło nie tak - dowiemy się na III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Wiceprezydent Wrocławia na Forum
Magdalena Piasecka, wiceprezydent Wrocławia będzie gościem III Forum Promocji Turystycznej, które odbędzie 19 kwietnia we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Warszawa czarterem z Radomia
Prezes PPL powiedział, że Lotnisko w Radomiu rekomendowane jako komplementarne dla Lotniska Chopina – podała PAP.
Czytaj więcej...
Naprawa zarządzania promocją
archiwum prywatne Ile wiemy o tym, na czym polega system zarządzania promocją turystyczną? Jakich reform oczekuje środowisko? I jak wyglądają propozycje zmian, opracowane przez Wojciecha Fedyka?
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Co ma piernik do turystyki?
  • Promocja turystyki - co poszło źle
  • Wiceprezydent Wrocławia na Forum
  • Warszawa czarterem z Radomia
  • Naprawa zarządzania promocją

Reklama

Reklama

poniedziałek, 26 luty 2018 08:41

Prezes Tourist Polska: Wyjazdy autokarowe konkurencją dla podróżowania samolotem

Napisane przez MM

W porównaniu z końcem lutego ubiegłego roku, sprzedaż wyjazdów autokarowych wzrosła o ponad 14 proc. Popularności sprzyjają niskie ceny oraz możliwość zwiedzania miast w grupie, zwiększająca poczucie bezpieczeństwa.

Organizatorzy turystyki autokarowej korzystają na tym, że wyjazdy z biurami podróży w grupie kojarzą się z większym bezpieczeństwem, są objęte ochroną w ramach TFG i konkurują cenowo z pakietami opartymi na transporcie samolotowym. Jak wynika z raportów Polskiego Związku Organizatorów Turystyki, w całej sprzedaży imprez turystycznych na lato 2018 udział wycieczek autokarowych w rynku osiągnął 6,1 proc., a sprzedaż tych produktów wzrosła o 14,1 proc.

Organizatorom na pewno nie zaszkodziło wprowadzenie Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego, który obejmuje klientów dodatkową ochroną na wypadek niewypłacalności. Szczególnie, że wycieczki realizowane na terenie kraju i państw ościennych objęte są tą ochroną za darmo, w ramach składki 0 zł.

Na trwającą tydzień objazdową wycieczkę do Włoch, Chorwacji czy Albanii można pojechać już od ok. 900 zł za osobę. Popularność zyskują też kierunki bliższe: Ukraina, Białoruś, Wilno, kraje bałtyckie. Dojazd autokarem jest alternatywą dla tych, którzy nie chcą lecieć samolotem i nie lubią zwiedzać na własną rękę.

Sebastian Nasiłowski, prezes Tourist Polska, skomentowal: „W dzisiejszych czasach nie każdy chce zwiedzać Europę samotnie, szczególnie w świetle mniejszego poczucia bezpieczeństwa w dużych miastach i napływu emigrantów do krajów zachodnich. Wybierając wycieczkę autokarową mamy pewność, że nie będziemy musieli na własną rękę poruszać się np. między lotniskiem a hotelem. Ten komfort został ostatnio doceniony przez klientów, co zaowocowało wzrostem sprzedaży. Nasza oferta wycieczek autokarowych jest konkurencyjna, a pod wieloma względami bardziej atrakcyjna niż wyjazdy w oparciu o transport samolotem. Klient bowiem, korzystając z naszej oferty, kupuje rozszerzony pakiet usług min. o zwiedzanie z przewodnikiem, system audio tour guide, czy wyżywienie w cenie porównywalnej, a niejednokrotnie - niższej.”

Jak zauważa Sebastian Nasiłowski, turyści zdają sobie sprawę, że zwiedzając bez przewodnika dużo tracą, omija ich wiele lokalnych ciekawostek czy atrakcji. Więcej przeżyć, bogatszy program i bezpieczeństwo w grupie pod opieką pilota to kolejne, obok niskich cen, niewątpliwe atuty wyjazdów autokarowych.

Produkt ten jest też atrakcyjny dla agentów, ze względu na wysokie prowizje, bezpieczeństwo finansowe i stabilność tego rynku. Ugruntowaną pozycję w turystyce autokarowej ma kilkanaście firm cieszących się dobrą renomą i działających już od wielu lat.

Tourist Polska obsługuje około 800 imprez rocznie, ma w ofercie wyjazdy do większości krajów europejskich oraz bogaty wybór wyjazdów krajowych. Jak zauważa Sebastian Nasiłowski, turyści zaczynają doceniać zwiedzanie Polski z biurami podróży, choć na tym rynku nadal króluje szara strefa. Dla agenta jednak wycieczka po Polsce z organizatorem turystyki to taki sam zysk jak sprzedaż imprezy zagranicznej.

Agenci, którzy zdecydowali się na współpracę z Tourist Polska zyskują dostęp do kilkuset ofert za pośrednictwem systemu MerlinX. Touroperator zapewnia też dostęp do wyszukiwarki Ariadna oraz systemu rezerwacyjnego N-Sykon.