Reklama

Reklama

Reklama

wtorek, 13 luty 2018 19:00

Itaka rozwija turystykę bez barier

Napisane przez MM
szkolenie dla pracowników Itaki szkolenie dla pracowników Itaki materiały prasowe Itaki

Szkolenie mające na celu poznanie potrzeb osób niepełnosprawnych zorganizowała dla swoich pracowników Itaka.

Aby lepiej dostosować swoją ofertę do potrzeb osób niepełnosprawnych, Itaka nawiązała współpracę z Fundacją Polska Bez Barier oraz z Angeliką Chrapkiewicz-Gądek, „mówczynią inspiracyjną”. W szkoleniu zorganizowanym wspólnie z tymi partnerami wzięło udział piętnastu pracowników salonów firmowych, infolinii i centrum obsługi klienta Biura Podróży Itaka. 

Uczestnicy szkolenia pokonywali przeszkody na wózkach, starali się zrozumieć potrzeby m.in. osób z niepełnosprawnościami sensorycznymi. Były dyskusje o stereotypach, uczuciach, emocjach, otwartości na potrzeby innych. Warsztaty zostały przeprowadzone w trzech modułach poruszających problem szeroko rozumianej dostępności związanej z niepełnosprawnością. 

Jak czytamy w komunikacie touroperatora, „udział w szkoleniu był nie tylko inspirującą lekcją dla uczestników, ale przede wszystkim okazją do zdobycia praktycznej wiedzy, która pomoże w realizacji przez Itakę podróżniczych marzeń osób z niepełnosprawnościami od momentu wyboru oferty, poprzez komfortowy pobyt, aż po bezpieczny powrót z wakacji. Warsztaty były kontynuacją projektu Itaka – Wakacje bez przeszkód.”

 

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.