Koniec dublowania składki na TFG
MM Sprzedaż imprez turystycznych drugiemu touroperatorowi w celu dalszej odsprzedaży nie będzie podlegała przepisom nowej ustawy. Według interpretacji PIT, składkę na TFG będzie musiał płacić tylko ten organizator, który podpisze umowę z klientem.
Czytaj więcej...
LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Koniec dublowania składki na TFG
  • LOT nie chce być PUN PUT-em
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Sri Lanka liczy na Polaków

Reklama

Reklama

czwartek, 08 luty 2018 17:12

PZOT zbiera pytania dot. nowej ustawy

Napisane przez
Krzysztof Piątek, prezes PZOT Krzysztof Piątek, prezes PZOT AG

Organizacja zrzeszająca organizatorów turystyki zwraca się do branży z prośbą o zadawanie pytań dotyczących przepisów, które mają wejść w życie od 1 lipca.

Polski Związek Organizatorów Turystyki chce przygotować w ten sposób materiał na spotkania informacyjne, których organizację zapowiada Ministerstwo Sportu i Turystyki. Członkowie PZOT mają możliwość przekazania swoich wątpliwości i pytań za pośrednictwem organizacji.

Przykłady wątpliwych sytuacji

Jak pisze w piśmie przewodnim ministerstwo, chodzi przede wszystkim o przykłady praktyczne, które mogą być podstawą do stworzenia studiów przypadku do omówienia podczas planowanych spotkań. 

„PZOT od dawna deklarował wsparcie i pomoc przy organizacji tego typu spotkań i szkoleń.  W ramach przygotowania do spotkań opracujemy i przekażemy do MSiT zestaw pytań dot. tej tematyki w tym oczywiście wszystkie pytania jakie uda się nam uzyskać bezpośrednio od Was, członków PZOT„ – napisał Krzysztof Piątek, prezes PZOT.

Szansa na rozwianie wątpliwości

Pytania, zagadnienia i wątpliwości członkowie PZOT mogą zgłaszać do 12 lutego. Na razie MSiT nie podało przewidywanego terminarza spotkań informacyjnych. Powinny jednak one odbyć się rychło z uwagi na to, że Ustawa o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych oraz towarzyszące jej rozporządzenia wejdą w życie 1 lipca 2018 r.

Dla branży spotkania informacyjne i przygotowania do nich to okazja do rozwiania wielu interpretacyjnych wątpliwości pojawiających się w związku z przyjęciem nowego prawa. Niektóre z nich sygnalizowaliśmy już na naszych łamach