Bez smartfona nie ma podróży
Turyści są coraz bardziej uzależnieni od urządzeń mobilnych i oczekują, że usługodawcy będą komunikowali się z nimi tym kanałem – wynika z badań firmy Travelport.
Czytaj więcej...
Nie piszmy ustawy o POT?
Systemu promocji turystyki w Polsce nigdy nie było - trzeba go stworzyć od nowa. Potrzeba o wiele więcej niż jedynie nowelizacji ustawy o POT.
Czytaj więcej...
Promocja turystyki - co poszło źle
Trudno dziś uwierzyć w to, że na początku wieku na naszych rozwiązaniach w zarządzaniu promocją turystyczną wzorowały się inne kraje. Co poszło nie tak - dowiemy się na III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Warszawa czarterem z Radomia
Prezes PPL powiedział, że Lotnisko w Radomiu rekomendowane jako komplementarne dla Lotniska Chopina – podała PAP.
Czytaj więcej...
Co ma piernik do turystyki?
Jednym z gości III Forum Promocji Turystycznej będzie Andrzej Olszewski, twórca Żywego Muzeum Piernika. Opowie o tym, jak stworzyć produkt, który sam w sobie stanowi promocję dla miasta.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Bez smartfona nie ma podróży
  • Nie piszmy ustawy o POT?
  • Promocja turystyki - co poszło źle
  • Warszawa czarterem z Radomia
  • Co ma piernik do turystyki?

Reklama

Reklama

wtorek, 22 sierpień 2017 19:05

Biura podróży – Tunezja wróciła do pierwszej 20.

Napisane przez MG
Biura podróży – Tunezja wróciła do pierwszej 20. AG

Od rozpoczęcia przedsprzedaży Lata 2017 liczba klientów wykupujących imprezu w Tunezji wzrosła w porównaniu do analogicznego okresu 2016 roku o 114,7 proc.

W ostatnim tygodniu, w porównaniu z analogicznym okresem roku 2016, w biurach podróży liczba rezerwacji spadła o minus 3,8 proc., zaś liczba klientów - o minus 2,4 proc.
Raport podsumowujący sprzedaż wyjazdów turystycznych opracowany na podstawie danych systemu rezerwacyjnego MERLINX, który przedstawił PZOT (Polski Związek Organizatorów Turystyki) pokazuje, że imprezy samolotowe w ostatnim tygodniu, stanowiły 91,9 proc. sprzedaży, z dojazdem własnym – 2,6 proc. a autokarowe 4,9 proc.

W ostatnim tygodniu, w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego, zmalała liczba sprzedanych imprez autokarowych – o minus 17,4 proc., imprez z dojazdem własnym wzrosła - o 16,3 proc., zaś liczba samolotówek zmalała o minus 1,8 proc.

Jeśli chodzi o sprzedaż oferty na imprezy od 1 listopada 2016 do 31 października 2017 roku, to pierwsza dziesiątka wyglądała tak samo, jak przez ostatnie osiem tygodni: Grecja, Hiszpania, Bułgaria, Turcja, Włochy, Egipt, Albania, Chorwacja, Portugalia i Cypr. Wśród dziesiątki najpopularniejszych kierunków znajdują się pięć greckich i dwa bułgarskie. Na podium znajdują się Heraklion, Rodos i Burgas.
Najmniej kosztują imprezy w Warnie (1 877 zł) i w Burgas (1 899 zł). Najdrożej jest na Majorce (2 860 zł) i w Chanii (2 915 zł).

Jeśli chodzi o dynamikę sprzedaży, to Raport PZOT pokazuje, że sprzedaż oferty wzrosła w ostatnich czterech tygodniach o 6 proc. w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego. Wyjazdy lotnicze wzrosły o 6,9 proc., autokarowe zmalały o minus 2,8 a wyjazdy z dojazdem własnym zmalały o minus 1,8 proc.
Od rozpoczęcia przedsprzedaży Lata 2017 liczba klientów wzrosła w porównaniu do analogicznego okresu 2016 roku o 17,7 proc. Wycieczki samolotowe stanowią 85,6 proc. wszystkich imprez.

Jeśli chodzi o porównanie pierwszej dziesiątki krajów, które najlepiej się sprzedają w porównaniu z ubiegłym sezonem, to na pierwszym miejscu znajduje się zaś Grecja (wzrost sprzedaży o 8,8 proc. w porównaniu do ubiegłego roku). Dalej zaś: Hiszpania (+1,3 proc.), Bułgaria (+9,9 proc.), Turcja (+39,1 proc.), Włochy (17 proc.), Egipt (+115,5 proc.), Albania (101,6 proc.), Portugalia (8,1 proc.), Chorwacja (minus 0,3 proc.) i Cypr (3,6 proc.). Na piętnastej pozycji znajduje się Malta (+122,2 proc.) a na dziewiętnastej - Tanzania (+108,9 proc.). Do pierwszej dwudziestki wróciła Tunezja (+114,7 proc.). Polska znajduje się na pozycji 12. (+17,1 proc.).

Jeśli chodzi o podział rynku to najwięcej, bo 30,7 proc. sprzedanych imprez przypada na Grecję. Hiszpania to 16,4 proc., Bułgaria – 9,5 proc., Turcja – 7,5 proc., Włochy 6,5 proc., Egipt – 6,1 proc.