LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
"Tezy Fedyka" o promocji turystyki
Większa elastyczność, wyeliminowanie dublowania działań i wyraźne określenie wskaźników oraz odpowiedzialności za prowadzone działania – to niektóre z potrzeb naprawy polskiego systemu zarządzania promocją turystyczną.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • LOT nie chce być PUN PUT-em
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Sri Lanka liczy na Polaków
  • "Tezy Fedyka" o promocji turystyki

Reklama

Reklama

środa, 09 sierpień 2017 10:19

Biura podróży – pierwsza 6. kierunków bierze 3/4 rynku

Napisane przez MG
Biura podróży – pierwsza 6. kierunków bierze 3/4 rynku AG

Oferty z Grecji, Hiszpanii, Bułgarii, Turcji, Włoch i Egiptu stanowią 75 proc. wszystkich sprzedanych od rozpoczęcia przedsprzedaży Lata 2017.

W ostatnim tygodniu, w porównaniu z analogicznym okresem roku 2016, w biurach podróży liczba rezerwacji wzrosła o 3,2 proc., zaś liczba klientów - o 2,8 proc. - wynika tak z raportu podsumowującego sprzedaż wyjazdów turystycznych opracowanego na podstawie danych systemu rezerwacyjnego MERLINX, który przedstawił PZOT (Polski Związek Organizatorów Turystyki).

Jeśli chodzi o sprzedaż oferty na imprezy od 1 listopada 2016 do 31 października 2017 roku, to pierwsza dziesiątka wyglądała tak samo, jak przez ostatnie sześć tygodni: Grecja, Hiszpania, Bułgaria, Turcja, Włochy, Egipt, Albania, Chorwacja, Portugalia i Cypr. Wśród dziesiątki najpopularniejszych kierunków znajdują się sześć greckich i dwa bułgarskie. Na podium znajdują się Heraklion, Burgas i Antalya.

Najmniej kosztują imprezy w Warnie (2 095 zł) i w Burgas (2 049 zł). Najdrożej jest na Zakynthos (2 942 zł) i w Chanii (3 122 zł).

Od rozpoczęcia przedsprzedaży Lata 2017 liczba klientów wzrosła w porównaniu do analogicznego okresu 2016 roku o 21,2 proc. Liczba rezerwacji wzrosła o 19,2 proc.

Jeśli chodzi o porównanie pierwszej dziesiątki krajów, które najlepiej się sprzedają w porównaniu z ubiegłym sezonem, to na pierwszym miejscu znajduje się zaś Grecja (wzrost sprzedaży o 13,7 proc. w porównaniu do ubiegłego roku). Dalej zaś: Hiszpania (+1,9 proc.), Bułgaria (+10,9 proc.), Turcja (+35,1 proc.), Włochy (7,2 proc.), Egipt (+107 proc.), Albania (108,7 proc.), Chorwacja (+2,8 proc.), Portugalia (2,3 proc.) i Cypr (4,1 proc.). Na piętnnastej pozycji znajduje się Malta (+121,3 proc.) a na dziewiętnastej - Tanzania (+106,8 proc.). Polska znajduje się na pozycji 12. (+10.9 proc.).

Jeśli chodzi o podział rynku to najwięcej, bo 30,7 proc. sprzedanych imprez przypada na Grecję. Hiszpania to 16,4 proc., Bułgaria – 9,3 proc., Turcja - 6,9 proc., Włochy 5,9 proc., Egipt – 5,8 proc.