Co ma piernik do turystyki?
Jednym z gości III Forum Promocji Turystycznej będzie Andrzej Olszewski, twórca Żywego Muzeum Piernika. Opowie o tym, jak stworzyć produkt, który sam w sobie stanowi promocję dla miasta.
Czytaj więcej...
Promocja turystyki - co poszło źle
Trudno dziś uwierzyć w to, że na początku wieku na naszych rozwiązaniach w zarządzaniu promocją turystyczną wzorowały się inne kraje. Co poszło nie tak - dowiemy się na III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Wiceprezydent Wrocławia na Forum
Magdalena Piasecka, wiceprezydent Wrocławia będzie gościem III Forum Promocji Turystycznej, które odbędzie 19 kwietnia we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Warszawa czarterem z Radomia
Prezes PPL powiedział, że Lotnisko w Radomiu rekomendowane jako komplementarne dla Lotniska Chopina – podała PAP.
Czytaj więcej...
Naprawa zarządzania promocją
archiwum prywatne Ile wiemy o tym, na czym polega system zarządzania promocją turystyczną? Jakich reform oczekuje środowisko? I jak wyglądają propozycje zmian, opracowane przez Wojciecha Fedyka?
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Co ma piernik do turystyki?
  • Promocja turystyki - co poszło źle
  • Wiceprezydent Wrocławia na Forum
  • Warszawa czarterem z Radomia
  • Naprawa zarządzania promocją

Reklama

Reklama

poniedziałek, 04 listopad 2013 11:27

Średnie cen wyjazdów zimowych nadal rosną

Napisane przez AG
Hotel Lordos Beach w Larnace Hotel Lordos Beach w Larnace AB

Według analizy TravelDATA średnie ceny wyjazdów wysokiego sezonu zimowego wzrosły ponownie w porównaniu z cenami ostatniego tygodnia października, a zwyżka wyniosła średnio 28 złotych wobec zeszłotygodniowego wzrostu o 40 złotych.

Bieżąca analiza wskazuje, że tendencja wzrostowa wynika głównie z niewielkiego, ale systematycznego podwyższania cen na kierunkach egipskich.
Jak podkreśla Jacek Dąbrowski współzałożyciel firmy TravelDATA oraz portalu www.wczasopedia.pl: „Struktura średnich cen hoteli na poszczególnych kierunkach zimowych wyjazdów odbiega obecnie dość znacząco od tej, którą znamy z sezonu letniego, ale nie uległa większym zmianom w porównaniu z czterema poprzednimi tygodniami. We wszystkich kategoriach hoteli zdecydowanie najniższe ceny nadal oferuje Tunezja, a ceny na obu kierunkach egipskich są już 350 -450 złotych wyższe. Wyjazdy do Maroka, a szczególnie na Wyspy Kanaryjskie są już zdecydowanie droższe, ale różnice cen na niekorzyść tych ostatnich zaczynają się zmniejszać, co ma zapewne związek z powolnym powrotem Egiptu do łask klientów".
Ceny zimowych imprez do Tunezji są obecnie niewiele wyższe od poziomów notowanych w ubiegłym roku. Ceny wyjazdów na Synaj są wyższe średnio o około 50 -100 złotych, a na egipskie wybrzeże przewyższają poziomy zeszło roczne o około 150 złotych. Maroko jest droższe o 250 - 300 złotych, a największe różnice średnich cen odnotowały wycieczki na Wyspy Kanaryjskie, których zakup wymaga obecnie kwot wyższych o około 450 złotych aniżeli w okresie sprzed roku. Jest całkiem prawdopodobne, że w przypadku ewentualnej normalizacji sytuacji politycznej i społecznej w Egipcie będziemy mogli nadal obserwować stopniowy spadek cen wycieczek na tym ostatnim kierunku.

Różnice w cenach last minute w porównaniu z zeszłym tygodniem mają najczęściej dość zróżnicowany charakter. Na tym tle wyróżnia się spadkowa tendencja tych cen na egipskim wybrzeżu, która jest zapewne korektą ich nieco zbyt wysokich poziomów w ostatnim okresie. W ubiegłym tygodniu „lasty" najbardziej przeceniało biuro Rainbow Tours, a najmocniej podwyższał Exim Tours.
Andrzej Betlej współzałożyciel TravelDATA komentuje to w sposób następujący: „Występująca przez większość sezonu letniego dodatnia różnica cen wycieczek w porównaniu z okresem ubiegłorocznym utrzymuje się, jak na razie, również na większości kierunków zimowych wskazuje i komentuje: wprawdzie ma to mniejszy wpływ na poprawę kondycji finansowej biur podróży niż miały znacząco wyższe ceny ofert last minute w okresie minionych wakacji letnich, ale te wyższe ceny wyjazdów zimowych zwiększają dodatkowo pewność, że po pięciu bardzo słabych latach finanse naszych organizatorów weszły wreszcie w okres dłuższej stabilności".
Analizy cen TravelDATA wyjazdów odnoszą się już do sezonu zimowego. Obejmują one okres wysokiego sezonu definiowany jako druga połowa lutego, czyli okres ferii zimowych dla dzieci i młodzieży dla województw mazowieckiego, dolnośląskiego, opolskiego oraz zachodniopomorskiego. Tym razem do Analiz po raz pierwszy dołączyły również zestawienia cen zimowych last minute.( http://wczasopedia.pl/index.html)